Automatycznie usuwaj lokalne zdjęcia z kopii zapasowej Google+


11

Korzystam z Google+, aby automatycznie tworzyć kopie zapasowe wszystkich zdjęć zrobionych telefonem. Niestety mój telefon ma tylko 8 GB pamięci. Czy istnieje sposób automatycznego usuwania lokalnych kopii zdjęć, których kopie zapasowe zostały już zapisane w Google+, aby zaoszczędzić miejsce?

Odpowiedzi:


1

Istnieje aplikacja o nazwie „uploader flickr”, ponieważ flickr oferuje 1 TB za darmo, jest to dość wygodne. Ta aplikacja umożliwia automatyczne tworzenie kopii zapasowych wszystkich zdjęć do flickr i ma opcję opóźnienia tworzenia kopii zapasowej, dzięki czemu możesz na przykład usunąć rozmyte zdjęcia, a także oczywiście opcję usunięcia zdjęcia z telefonu 24 godziny po pomyślnym przesłaniu. Używam go od dłuższego czasu, całkowicie tego warte.


1
Witamy entuzjastów Androida - i dziękuję za poświęcenie czasu na odpowiedź! Ale w jaki sposób twoje podejście pomaga OP z Google+ ? Nie widzę żadnego wskazania, że ​​„przejście do innej usługi w chmurze” jest prawidłową opcją. Czy ta aplikacja obsługuje także G +?
Izzy

0

Niedawno zacząłem się uczyć, jak (właściwie) używać Taskera, więc pomyślałem, że to może być fajny mały projekt do wypróbowania.

Trudniej niż myślałem. Nie udało mi się zrobić dokładnie tego, czego chcesz i jest to dość prymitywna metoda, ale i tak będę kontynuować. Pomyślałem, że jeśli go opublikuję, ktoś z większym doświadczeniem w Tasker może go ulepszyć.

Zacząłem więc od utworzenia zadania „Usuń ostatnie zdjęcie”. Na szczęście robienie tego za pomocą Taskera jest bardzo łatwe, ponieważ ma wbudowaną zmienną Last photo.

Teraz trudno mi było wybrać wyzwalacz. Idealnie byłoby, gdy otrzymasz potwierdzenie przesłania (Tasker obsługuje odpowiedzi HTTP, ale te rzeczy są ponad moją głową, jeśli są nawet istotne) lub gdy zdjęcie jest zrobione (czego nie mogłem znaleźć jako zdarzenia w Tasker) . Tak więc sposób, w jaki się ustabilizowałem, i tutaj pojawia się bałagan, polegał na tym, aby działał za każdym razem, gdy ekran jest włączony. Wiem, że jest to bardzo słaby wyzwalacz (np. Jeśli nie masz połączenia sieciowego, spowoduje to usunięcie zdjęcia bez przesłania go), ale nie widziałem lepszych opcji w Tasker.

Wiem, że jest to dalekie od odpowiedzi, której byś chciał, ale ponieważ nie było innych (właściwych) odpowiedzi, pomyślałem, że dostanę to, może dać tobie lub komuś innemu lepszy pomysł.


Podoba mi się to podejście i przyjrzę się temu. Od jakiegoś czasu chciałem nauczyć się, jak korzystać z
Taskera

Nie używam funkcji automatycznej kopii zapasowej G +, więc dla mnie też było nowe terytorium. Zauważyłem, że G + również powiadamia o przesłaniu zdjęć. Tasker obsługuje również powiadomienia jako wyzwalacze, więc może to być kolejna droga do eksploracji.
Jonny Wright

0

Korzystam z aplikacji o nazwie FolderSync ( wersja płatna ), aby spakować swoje zdjęcia do chmury. Możesz ustawić automatyczne usuwanie plików lokalnych po ich przesłaniu. Ale dzięki temu nie możesz korzystać z automatycznego przesyłania Google+.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.