Jaka jest różnica między GSM a WCDMA po przełączeniu na ręczny tryb sieci?


12

Czytałem tę odpowiedź i muszę ją lepiej zrozumieć:

Jaka jest różnica techniczna między „wybieraniem GSM ” a „wybieraniem WCDMA ” w menu ustawień trybu sieciowego? Aby zaoszczędzić żywotność baterii, planuję przejść z trybu automatycznego na ręczny i chcę wiedzieć, co się stanie, jeśli pozostanę przy GSM lub WCDMA.

Korzystam z telefonu HTC HD2 z systemem Android 2.2 FroyoStone.


Ups, przypadkowo głosowałem za zamknięciem tego. Proszę ignorować!
Mateusz

@Matthew Przeczytaj: Nie ma problemu :)
Mehper C. Palavuzlar,

Odpowiedzi:


14

Telefon w istocie pyta o to, czy chcesz używać tylko sieci danych 2G, tylko sieci danych 3G, czy automatycznie przełączać się między nimi w zależności od tego, co jest najlepsze?

Ustawienie GSM zapewni dostęp do sieci danych 2G (i 2.5G) przy użyciu standardów i prędkości danych GPRS lub EDGE .

WCDMA zapewni ci dostęp dosieci 3G (przy użyciu normalnych standardów 3G i HSDPA i prędkości).

Normalnym ustawieniem byłoby Auto , co pozwala telefonowi automatycznie wybrać najlepszą (zwykle najszybszą) sieć danych, jaką może odebrać w obszarze, w którym się obecnie znajdujesz, ale ponieważ wymaga to użycia wszystkich układów 2G i 3G oraz anten zużywa więcej energii niż zmuszanie telefonu do korzystania zawsze z jednego lub drugiego.

Minusem wyboru GSM jest to, że przestanie on łączyć telefon z szybkimi sieciami danych 3G, ale oszczędza energię, ponieważ układy 3G (WCDMA) i antena nie będą używane.

Wadą wyboru WCDMA jest to, że w ogóle powstrzyma telefon od korzystania z sieci 2G (więc jeśli jesteś w obszarze bez obsługi 3G, twój telefon nie będzie miał sygnału danych), ale jeśli jesteś w obszarze, w którym wiesz, że ma dobry sygnał 3G, a następnie wybranie tego oszczędza energię.


Mówisz o sygnale danych, czy to również wpływa na sygnał połączenia? Czy oni są tacy sami?
behzad

... A co z 4G?
ashleedawg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.