Jak wejść w tryb debugowania USB w Cyanogenmod


30

Właśnie zainstalowałem Cyanogenmod 11 na HTC One, a teraz całkowicie nie mogę się z nim połączyć przez USB z komputera z systemem Linux, więc nie mogę przesłać więcej pamięci ROM ani aplikacji.

Jak włączyć dostęp USB, podobny do „trybu debugowania USB” widocznego w standardowej pamięci ROM systemu Android? Przejrzałem ustawienia, ale nie ma nic oznaczonego jako USB.


Czy opcje programistyczne są po prostu ukryte? Gdzie są opcje programistyczne w Androidzie 4.2?
eldarerathis

1
Więc pozwól mi to wyjaśnić. Zwykły system Android instalowany domyślnie, zaprojektowany do użytku przez Joe Average Sixpack, miał domyślnie włączone opcje programistyczne, ale Cyanogenmod, który jest tak skomplikowany w instalacji, że tylko programiści mogą to rozgryźć, domyślnie ukrywa opcje programistyczne? Kto prowadzi tę linię kolejową? Ale nie, to nie wydaje się być problemem. Mam NO dostęp USB w ogóle. Nie mogę nawet połączyć się z telefonem jako urządzeniem pamięci masowej USB.
Cerin,

5
Po pierwsze: HTC może umieścić opcje programisty w innym miejscu, ale są one domyślnie ukryte w waniliowych wersjach Androida od 4.2. Dotyczy to każdego urządzenia Nexus lub dowolnego urządzenia z niezmodyfikowaną wersją Androida (podczas gdy HTC mocno go modyfikuje). Drugi punkt: pamięć masowa różni się bardzo od trybu debugowania, a tryb pamięci masowej został zastąpiony przez MTP w systemie Android 3.0. Jeśli używasz Linuksa, problem może leżeć po stronie komputera, ponieważ wiele dystrybucji wciąż ma problemy z MTP. Czego potrzebujesz: tryb debugowania lub sposób przesyłania plików?
eldarerathis

Rzeczywiście wydaje się, że MTP nie „po prostu działa” na Macu (przynajmniej nie na OS X 10.9.5), ale zamiast tego telefon z Androidem, który podłączasz przez USB, jest po prostu ignorowany (nawet jeśli wchodzisz na telefon z Androidem) i ustaw opcję USB na MTP). Rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć możliwość przesyłania plików na Maca, jest zainstalowanie oficjalnej aplikacji Android File Transfer: android.com/filetransfer
Sorin Postelnicu

Odpowiedzi:


37

Przejdź do ustawień> o telefonie

W dolnej części listy zobaczysz wpis „Numer kompilacji”

Stuknij go 5 razy i zobaczysz wyskakujące okienko z informacją, że Opcje programisty zostały włączone.

Wróć do głównego menu opcji i dotknij Opcje programisty, a zobaczysz pole wyboru dla Debugowania USB mniej więcej w połowie listy.


2
Działa na CyanogenMod 11 / Android 4.4.4
l0b0

3
W CyanogenMod 13 / Android 6 zmieniono nazwę opcji na Android Debugowanie.
Sorin Postelnicu

1

Oto najlepsze rozwiązanie:

Przejdź do Ustawienia → dotknij paska wyszukiwania i wpisz usb→ wybierz Odwołaj autoryzację debugowania USB . A teraz możesz włączyć debugowanie Androida.


Downvoters: To może wyglądać jak odpowiedź LQ, ale tak naprawdę działa. Przetestowałem to na moim COS12.
Firelord

1

Chociaż prawdopodobnie nie ma to miejsca w przypadku HTC One, jeśli masz nowy / rzadszy model, być może musisz dodać identyfikator urządzenia USB do ~ / .android / adb_usb.ini:

Najpierw sprawdź identyfikator urządzenia USB, sprawdzając, jaki identyfikator pojawia się po włożeniu telefonu:

$ lsusb
[...]
Bus 001 Device 049: ID 2970:2282  
[...]

Następnie dodaj do ~ / .android / adb_usb.ini:

echo 0x2970 >> ~/.android/adb_usb.ini

To zadziałało w mojej nowej Wileyfox Storm.


0

Ustawienia -> Pamięć -> Naciśnij Menu -> Połączenie USB z komputerem


To nawet nie jest prawdą. Twoja odpowiedź dotyczy popularnych metod przesyłania danych, głównie pamięci USB, MTP i PTP, z wyjątkiem ładowania telefonu.
Firelord

0

Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Ponownie kliknij Numer kompilacji -> Idź do Opcje programisty -> Stuknij w debugowanie USB


To prawda, ale dokładnie to powiedział P Fitz dwa lata temu (zaakceptowana odpowiedź). Przydałoby się odpowiedzieć na niektóre pytania, na które jeszcze nie ma odpowiedzi.
Dan Hulme,

0

W przypadku, gdy niektórzy z was mają Cyanogen 13 i zastanawiacie się, gdzie zniknęła opcja debugowania USB: w opcjach programisty jest teraz inna opcja i nazywa się „Debugowanie Androida” (domyślnie jest wyłączona).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.