Zapobiegaj ponownemu instalowaniu aplikacji przez Google Play po przywróceniu ustawień fabrycznych


13

Mam wiele urządzeń z Androidem i mnóstwo aplikacji.

Właśnie przywróciłem ustawienia fabryczne jednego z nich, aby używać go wyłącznie do celów programistycznych, jednak jest kilka aplikacji, za które już zapłaciłem.

Jeśli podłączę moje konto Google do tego urządzenia, domyślnie urządzenie zacznie pobierać wszystkie moje aplikacje .. i chociaż jest to dobra funkcja dla niektórych, nie chcę tego całego badziewia na tym urządzeniu.

Jak mogę uniemożliwić mojemu urządzeniu automatyczne pobieranie aplikacji po dołączeniu konta Play?


Często się nad tym zastanawiałem i uważałem, że tak powinno działać. Jednak kiedy dostałem Nexusa 4 i połączyłem się z tym samym kontem, z którego korzystałem przez pewien czas na tablecie i zainstalowałem wiele aplikacji z Google Play, nic nie zostało pobrane i zainstalowane automatycznie na moim telefonie ?!
MrWhite

Odpowiedzi:


6

Najlepszym sposobem, jaki znam (używając CM11 jako odniesienia), jest przejście do Ustawień -> Kopia zapasowa i zerowanie oraz usunięcie znacznika wyboru obok pozycji Automatyczne przywracanie. Może być pod innym nagłówkiem na różnych ROM-ach, więc być może będziesz musiał go rozejrzeć. Najlepiej to zrobić przed przywróceniem ustawień fabrycznych.


Wygląda na to, że odznaczenie opcji „Wykonaj kopię zapasową moich danych” powoduje automatyczne wyszarzenie (a przez to uniemożliwienie) „automatycznego przywracania” ... nawet pomyślałem, że pole wyboru automatycznego przywracania jest zaznaczone w stanie wyszarzenia. uwaga: to jest Nexus 4
Chase Florell

Ale dzieje się tak nie tylko po zresetowaniu, ale po usunięciu, a następnie utworzeniu mojego konta Google ...
Francisco Corrales Morales

Podczas tworzenia konta możesz również zmienić to ustawienie od samego początku. Jeśli to zrobisz, nie należy przywracać żadnych kopii zapasowych.
Izzy

9

Jeśli zezwoliłeś już Google Backup na tworzenie kopii zapasowych aplikacji, to zmiana ustawień przed przywróceniem ustawień fabrycznych nie będzie miała znaczenia.

Po przywróceniu ustawień fabrycznych, przy następnym uruchomieniu urządzenie ponownie wykona pierwsze kroki konfiguracji: gdzie poprowadzi Cię przez połączenie z siecią Wi-Fi i zalogowanie się na konto Google. Na ekranie, na którym logujesz się na swoje konto Google, znajduje się pole wyboru, aby automatycznie przywrócić aplikacje i dane na tym urządzeniu (nie pamiętam dokładnego sformułowania).

Odznacz pole wyboru w tym momencie i żadne aplikacje ani dane nie zostaną przywrócone na twoim urządzeniu. Nadal będziesz mógł zainstalować wszystkie płatne aplikacje, które wcześniej kupiłeś. Jeśli później włączysz Google Backup na tym urządzeniu, rozpocznie się nowy zestaw kopii zapasowych. Po utworzeniu kopii zapasowej tego nowego zestawu, następnym razem, gdy przywrócisz urządzenie do stanu fabrycznego, przywracanie nastąpi z tego nowego zestawu. (Jeśli przywrócisz ustawienia fabryczne przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian lub zanim będzie można wykonać kopię zapasową, nadal otrzymasz stary zestaw).


Ale dzieje się tak nie tylko po zresetowaniu, ale po usunięciu, a następnie utworzeniu mojego konta Google ...
Francisco Corrales Morales

2
Co oznacza „dane”, jakby nie przywracało kontaktów?
Nick T

Tak, jeśli usuniesz zaznaczenie pola wyboru, nic nie przywróci. Kontakty, które zostały zsynchronizowane z Gmailem (lub inną rzeczą do synchronizacji kontaktów) nadal będą synchronizowane tak jak kiedyś.
Dan Hulme

@DanHulme Czy istnieje sposób na przywrócenie kontaktów bez przywracania aplikacji (lub w jakiś sposób wymazanie wszystkich aplikacji, których kopie zapasowe zostały utworzone, aby przywrócić tylko kontakty)?
n00b

@ n00b Jeśli masz nowe pytanie, kliknij przycisk „Zadaj pytanie” i zadaj je. Jeśli umieścisz pytanie w komentarzach, jest to dobry sposób, aby upewnić się, że nie będzie na nie udzielona odpowiedź, ponieważ większość innych osób go nie zobaczy.
Dan Hulme

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.