Obsługa wielu użytkowników na tym samym urządzeniu


45

Czy istnieje coś takiego jak „bieżący użytkownik” na Androidzie i sposób na zmianę?

Jestem zainteresowany zakupem Motorola Xoom i chciałbym podzielić się nim z żoną w domu. W przypadku mojego laptopa z systemem Windows zapewniamy szybkie przełączanie użytkowników, dzięki czemu możemy zachować własne karty i loginy. Nie jestem szczególnie zainteresowany aspektami prywatności związanymi z przełączaniem użytkowników, więc jeśli system operacyjny nie obsługuje oddzielnych użytkowników, czy istnieje koncepcja przełączania profili?


Można to zrobić poprzez wielokrotne tworzenie kopii zapasowych i przywracanie, ale zdecydowanie nie jest to „szybkie” przełączanie użytkowników; prawdopodobnie więcej kłopotów niż jest to warte. Mamy nadzieję, że Google wkrótce to wesprze, wraz z pojawieniem się tabletów, które prawdopodobnie zostaną udostępnione.
Mateusz

Zamiast konieczności tworzenia kopii zapasowej pamięci ROM użytkownika za każdym razem, czy jest jakiś sposób na skonfigurowanie podwójnego rozruchu z dwoma oddzielnymi instancjami Androida? Pozwoliłoby to dość szybko przełączać użytkowników poprzez ponowne uruchomienie (zakładając, że Xoom ma szybki czas rozruchu). Może coś jak to ?
Matt

Matt, to ciekawy pomysł, ale podwoiłby przestrzeń dyskową, którą Android zajmuje na urządzeniu. Bardziej sensowne byłoby wdrożenie profili użytkowników podobnych do tego, w jaki sposób różne środowiska pulpitu Linux, Mac OS i Windows obsługują wiele kont użytkowników. Nie ma powodu, dla którego Android nie może zrobić tego samego.
Derek Mahar

1
@DerekMahar: istnieje WIELKI powód, dla którego Android nie może zrobić tego samego, co Linux, w przypadku przełączania wielu użytkowników; głównym powodem jest sposób, w jaki Android wdraża więzienie bezpieczeństwa aplikacji. W Androidzie każda aplikacja Dalvik działa na swoim własnym koncie użytkownika (poza kilkoma wyjątkami); oznacza to, że użytkownik stale zmienia konta podczas przełączania między aplikacjami. Nie oznacza to, że nie można zaimplementować wielu użytkowników w Androidzie, ale nie byłoby to realizowane w taki sam sposób, jak na zwykłym komputerze z systemem Linux.
Lie Ryan

2
Zobacz to: androidpolice.com/2012/07/30/… Zostało to ogłoszone dzień temu na reddit
t0mm13b

Odpowiedzi:8

Właśnie pojawiła się aplikacja SwitchMe z profilami dla użytkowników root. Darmowa wersja jest w stanie zarządzać 2 profilami. Aby zarządzać większą liczbą profili, musisz kupić klucz za około 3 $. Potrzeby SwitchMe, nie jest zaskoczeniem, korzeń .

SwitchMe to unikalna aplikacja dla użytkowników root, która pozwala logować się i wylogowywać z wielu instalacji Androida tak, jak na komputerze stacjonarnym.

Technologia zastosowana w SwitchMe zapisuje wszystkie aplikacje i dane, chroni je i przechowuje jako plik w pamięci. Następnie możesz wylogować się z konta i zalogować do nowej instalacji Androida lub innego konta z własną unikalną zawartością.

Możesz utworzyć tyle profili, ile pamięć jest w stanie pomieścić. Niektóre z nich mogą wymagać bardzo małej ilości wolnej pamięci, ponieważ zawierają niewiele aplikacji, inne będą większe, ponieważ zawierają wiele aplikacji oraz dużo pamięci podręcznej i danych.


Jestem pod ogromnym wrażeniem aplikacji: właśnie tego szukałem, aby podzielić się moim zmodyfikowanym Kindle Fire z innymi ludźmi.
Flow

8

Wspieranie wielu użytkowników zostało już wcześniej omówione i myślę, że jest to również coś, co jest potrzebne. Jeśli kupię tablet i skonfiguruję go do obsługi poczty e-mail, kalendarza itp. Nie chcę, aby to urządzenie było urządzeniem społecznościowym. Co oznaczałoby, że w rodzinnym domu potrzebnych byłoby wiele tabletek.

Problemem z obsługą wielu użytkowników jest wymagana przestrzeń. Gdyby każdy użytkownik miał swoje własne ustawienia, wtedy / data / data musiałaby być znacznie większa, aby obsługiwać tych dodatkowych użytkowników. Ale nie tylko ustawienia, musiałby również obsługiwać wszystkie aplikacje zainstalowane przez użytkownika, więc / dane musiałyby być również znacznie większe. Nie można używać tych samych aplikacji między użytkownikami, ponieważ aplikacje płatne są powiązane z kontem, które je kupiło.

Myślę, że w końcu tak się stanie, ale na urządzenia potrzebna byłaby znacznie większa pamięć. W tej chwili moje urządzenie stale wypełnia pamięć / data / cache i muszę to wyczyścić ze względu na liczbę zainstalowanych aplikacji. Teraz wyobraź sobie, że 2 (lub więcej użytkowników) korzysta z tego samego urządzenia. A gdzie ustawiasz limit liczby użytkowników, którzy mogą korzystać z jednego urządzenia? W moim domu mieszkają 2 osoby dorosłe i 3 nastolatków. To jest 5 osób, które potencjalnie mogą korzystać z jednego urządzenia.

Mam również problemy z Google TV na ten temat. Obecnie nie ma zainstalowanego Gmaila ani podobnych aplikacji, ale mogę zalogować się do Gmaila za pomocą przeglądarki Chrome, a jeśli ktoś inny przyjdzie i będzie korzystał z TV / przeglądarki, teraz jestem zalogowany. tak naprawdę to robię, ale zauważyłem, że jest to problem z usługami takimi jak YouTube i tym podobne)


aktualizacja

Google ciężko pracował, aby to wdrożyć . W rzeczywistości nie ma informacji o tym, kiedy będzie on dostępny, ale ustanowiono początek założenia.

W LockPatternKeyguardView znajduje się następujący kod:

public void onUserChanged(int userId) {
      mLockPatternUtils.setCurrentUser(userId);
      updateScreen(getInitialMode(), true);
}

W pewnym momencie nadchodzi wsparcie dla wielu użytkowników.

Aktualizacja 2 (29.10.2012)

Wraz z ogłoszeniem JellyBean 4.2 dostępna jest obsługa wielu użytkowników, ale tylko na tabletach.


„... ale tylko na tabletach”. - co ma sens, ponieważ telefony zwykle nie są udostępniane. Tablety są.
Robert Koritnik

4

Dzięki aktualizacji do 4.1.2 można skonfigurować wiele profili użytkowników. Jest trochę dokumentacji na XDA:

W JellyBean, zgodnie z XDA, za pomocą poleceń (potrzebujesz roota, więc su przed wywołaniem)

pm create user <name>
pm remove-user <number>
pm list-users

konta użytkowników można tworzyć, usuwać i wyświetlać na liście (w tej kolejności).2

Jest to aplikacja o nazwie podzielić przez Enterproid że może załatwić sprawę. Jest przeznaczony do wdrażania w środowisku pracy, dzięki czemu użytkownik może mieć w telefonie profil pracy i profil osobisty, każdy osobny i bezpieczny z różnymi ustawieniami i aplikacjami specyficznymi dla środowiska pracy lub osobistego. Nie rozumiem, dlaczego nie zadziałałoby z profilami dwóch różnych osób zamiast pracy a konfiguracji osobistej. Nie wiem o kompatybilności z Xoomem ani o koszcie (prawdopodobnie nie jest tani) i wciąż są w wersji beta tylko z zaproszeniem, ale warto poprosić o zaproszenie i sprawdzić.


Z tego, co przeczytałem, partycja „Praca” Divide jest bardzo ograniczona, np. Można na nią ładować tylko aplikacje zatwierdzone przez Enterproid. Jeśli jesteś zadowolony z tych ograniczeń, prawdopodobnie jest to najłatwiejszy sposób na podzielenie urządzenia między dwóch użytkowników.
GAThrawn

0

Możesz zalogować się z innym użytkownikiem, dodając wielu użytkowników na urządzeniu z Androidem. Możemy włączyć wiele kont użytkowników na Androidzie 4.2 i nowszych.

 1. Utwórz kolejne konto użytkownika, otwierając powiadomienie poprzez podwójne rozwijane powiadomienie, aby uzyskać inne szybkie ustawienia.
 2. W innych szybkich ustawieniach w prawym górnym rogu znajdziesz okrągłą ikonę. To jest ikona użytkownika administratora (jeśli używasz go po raz pierwszy).
 3. Kliknij go i utwórz nowego użytkownika (pozostanie, dopóki go nie usuniesz) lub użyj użytkownika gościa (zostanie on usunięty po użyciu, ale możesz go również zatrzymać).
 4. Po utworzeniu nowego użytkownika / gościa. Wystarczy przejść do Google Play Store i zainstalować dowolną aplikację. Nie martw się, użyje istniejących plików aplikacji, ale nie danych użytkowników, więc nie pobierze nowego.
 5. Możesz zalogować się do tych aplikacji przy użyciu innego identyfikatora. W ten sposób możesz korzystać z Whatsapp, wycieczki, facebook, twitter, paytm i więcej ...
 6. Wcześniej przejdź do innych ustawień Kliknij i otwórz utworzone ustawienia nowego użytkownika / gościa i włącz Zezwalaj na połączenia telefoniczne i SMS-y. Aby otrzymać weryfikacyjny SMS lub zadzwonić. Jeśli możesz to skomentować, będę go aktualizować, jeśli będą jakieś zmiany lub ulepszenia.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.