Jak przesłać pliki z telefonu z Androidem na komputer Ubuntu za pomocą kabla USB?


15

Jestem całkowicie nowym użytkownikiem i niedoświadczonym. Zrobiłem wideo za pomocą telefonu. Jak mogę go przenieść na komputer z systemem Ubuntu? Podłączyłem kabel USB, ale najwyraźniej mój komputer nie widzi telefonu. Dzięki za pomoc


Musisz zainstalować sterowniki telefonu, aby komputer mógł go „zobaczyć”. Jaki masz telefon?
1990clb

Jaka to marka? Jaki model? Jakiej wersji Ubuntu używasz?
Samir

Sprawdź, czy to pomoże.
Samir

To zależy od telefonu. W większości przypadków upewnij się, że obsługa MTP jest dostępna w instalacji Ubuntu. Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz skorzystać z usług bezprzewodowych, takich jak AirDroid itp.
MP-3

Mój telefon to LG5 Mój ubuntu to 12.10
57210

Odpowiedzi:


8

Przede wszystkim nie potrzebujesz kabla USB. Możesz przesyłać pliki z / na urządzenie z systemem Android za pośrednictwem sieci Wi-Fi urządzenia. Wystarczy zainstalować airdroid na swoim urządzeniu z Androidem . Następnie aktywuj hotspot Wi-Fi na Androidzie i otwórz aplikację airdroid. Następnie podłącz komputer do tego hotspotu, otwórz dowolną przeglądarkę na komputerze i wprowadź adres URL podany tam przez aplikację airdroid. Poprosi Cię o pozwolenie, kliknij, aby połączyć. Gotowy. Dobrą wiadomością jest to, że ta technika działa również w każdej dystrybucji Linuksa, przetestowałem ją na Ubuntu 14.04.1. Po prostu korzysta z urządzenia z systemem Android Wi-Fi i nie ma problemu związanego z abonamentem komórkowym, tzn. Możesz z niego korzystać bez danych mobilnych.


1
To działa świetnie dla mnie! (Jestem na Ubuntu 14.04)
modulitos

1
Działa idealnie między Ubuntu 15.10 a Androidem 5.1 (właściwie Cyanogenmod 12.1, ale to nie powinno mieć znaczenia).
Tamsyn Michael,

1
Pytania wspominają „za pomocą kabla USB”, a twoja odpowiedź brzmi: „nie potrzebujesz żadnego kabla USB” !! LOL
Vassilis

w tym celu nie trzeba instalować aplikacji innej firmy - czy nie ma oficjalnej aplikacji Google, która może udostępniać dane między urządzeniem z Androidem a komputerem w tej samej sieci Wi-Fi?
Alexander Mills,


3

Trochę za późno, aby odpowiedzieć na ten post. Możesz użyć narzędzia KDE Connect, aby przesłać dane z telefonu z systemem Android do systemu Ubuntu. Jest naprawdę łatwy w konfiguracji i działa jak urok. Możesz łatwo znaleźć tutoriale do konfiguracji KDE Connect do Ubuntu. Jeden taki link jest tutaj

Instalowanie KDE Connect na Ubuntu

sudo add-apt-repository ppa:vikoadi/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install indicator-kdeconnect kdeconnect

Zainstaluj aplikację KDE Connect z playstore i otwórz ją. Wyślij żądanie z pulpitu, aby sparować z telefonem (na odwrót nie działa z jakiegoś dziwnego powodu)


2
Czy możesz również zacytować treść (np. Instrukcje) z artykułu, aby zachować treść, jeśli link nie będzie dostępny później?
Andrew T.

3

W Ubuntu 16+ wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć palcem po telefonie po podłączeniu kabla USB i wybrać „Transfer plików”. Domyślnym trybem jest „Ładowanie USB” i ukryje system plików przed tobą.


2
  1. Po prostu udostępnij lub skopiuj pliki w telefonie za pomocą „ES File Explorer”
  2. podłącz swój telefon (potrzebujesz kabla) z komputerem i to wszystko

1

Można to zrobić bez kabla na kilka sposobów.

Jednym z najprostszych sposobów jest zainstalowanie „Dropbox” w telefonie, a następnie dostęp do zdjęć z Internetu. Podany poniżej link dotyczy „platformy komputerowej Ubuntu” :

https://www.dropbox.com/install?os=lnx

Link do Androida

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dropbox.android&hl=en

Po zainstalowaniu go w obu systemach zaloguj się na swoje konto (lub utwórz konto, jeśli konto nie istnieje) i rozpocznij przesyłanie wszystkich zdjęć do telefonu.

Daj mi znać, czy te informacje ci pomogą.


1

Zrozumiałem to naprawdę proste. Brak pobierania. Mój telefon z Androidem (8.1, Moto G5 Plus) ma opcję w ustawieniach, która pozwala mi bezpośrednio zamontować telefon i wyświetlić wszystkie foldery: Ustawienia> Podłączone urządzenia> USB .

Tam możesz wybrać „Naładuj to urządzenie”, „Prześlij pliki (MTP)”, „Prześlij zdjęcia (PTP)” lub „Użyj urządzenia jako MIDI”.

Musiałem odmontować i ponownie zamontować telefon w Nautilus / Files po zmianie opcji w moich ustawieniach. Pracowałem bez problemów w Gnome 3.30 / Ubuntu 18.10.


0

Dodanie kolejnej opcji kopiowania plików do / z dowolnego komputera z systemem Linux / BSD / etc i urządzenia z Androidem (w moim przypadku tablet Nexus 10):

  • na urządzeniu z Androidem zainstalowałem „ES File Explorer”, który jest dostarczany z klientem ftp / sftp;
  • następnie przy normalnym sshd uruchomionym na hoście Linux / Ubuntu (upewnij się, że jest zainstalowany),
  • z tabletu : wybierz pliki, które chcesz skopiować, i wklej do żądanego folderu linux / pc. (Lub odwrotnie.) Wszystko z tabletu. Nie potrzeba żadnych kabli - tylko Wi-Fi.

Korzysta z użytecznego / elastycznego / bezpłatnego „ES File Explorera”, ale każdy klient transferu plików (sftp) oparty na systemie Android będzie działał. (Jestem otwarty na inne zalecenia w tym zakresie, zwłaszcza wszelkie narzędzia rsync.)


0

Zakładając, że zainstalowałeś MTP na Ubuntu, nadal może być konieczne włączenie transferu MTP w telefonie. Jest tutaj artykuł na ten temat. Kroki 1-3 opcji 1 wystarczyły, aby mój telefon pojawił się w „Plikach” Ubuntu.


Jeśli zauważysz, że w telefonie jest więcej obrazów niż na komputerze, rozważ rozwiązanie wymienione tutaj .
user2023370

0

Możesz to zrobić za pomocą kabla USB, jest to szybsze i bezpieczniejsze niż korzystanie z routera Wi-Fi. Po prostu podłącz telefon do portu USB-C lub cokolwiek innego, a powinieneś być w stanie załadować zawartość folderu DCIM. Przez jakiś czas musiałem z tym zadzierać, ale bądź cierpliwy, gdy otwierasz folder DCIM i powinien on działać. Próbowałem AirDroid, ale rozwiązanie USB wydaje się znacznie lepsze (szybsze i bezpieczniejsze i nie trzeba pobierać żadnych aplikacji innych firm ...).


0

Najbardziej niezawodną techniką jest instalacja w telefonie serwera FTP ...

Serwer ftp aplikacji na Androida: Serwer Ftp firmy The Olive Tree

... uruchom tę aplikację na Androida i kliknij czerwony widget w środkowej górnej części aplikacji, aby włączyć serwer, aby widget zmienił kolor na zielony jak w

wprowadź opis zdjęcia tutaj

następnie w swoim Ubuntu box połącz się przez Wi-Fi za pomocą klienta FTP

Klient FTP Ubuntu: instalacja FileZilla przy użyciu

sudo apt-get install filezilla

uruchom filezilla na Ubuntu ... wprowadź wartości wyświetlane na serwerze ftp telefonu dla następujących pól

Host: 192.168.0.133 Nazwa użytkownika: francis Hasło: francis Port: 2221

(twoje wartości mogą być inne)

W filezilla po lewej stronie będzie twój system plików ubuntu po prawej twój system plików telefonu ... teraz po prostu przeciągnij i upuść pliki między tymi systemami

Jeśli właśnie dodałeś plik do telefonu, możesz go wyświetlić za pomocą aplikacji File Manager lub aplikacji o nazwie Files


-2

Rozważ użycie gmtp. Chociaż reklamowany jako odtwarzacz multimedialny, jest skutecznym narzędziem do przesyłania plików przez MTP.

sudo apt-get -y install mtp-tools mtpfs gmtp 

i spróbuj użyć jego GUI, jeśli to konieczne!


1
Nie plagiatuj z innych stron. Możesz połączyć się z artykułem i podsumować, ale kopiowanie i wklejanie całej rzeczy (szczególnie gdy nie ma żadnych źródeł) jest niedozwolone.
Stephen Schrauger

@o co wiesz?
Daniel Adenew

powinieneś podać adres URL z miejsca, w którym go skopiowałeś
tgkprog
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.