Jak uniemożliwić systemowi Android automatyczne synchronizowanie kontaktów i zdjęć Gmaila itp


10

Właśnie dostałem Samsung Galaxy Note 3, a kiedy wchodzę w moje ustawienia, a następnie dodaj konto i konto Gmail, daje mi możliwość wyboru tego, co chcę zsynchronizować. Odznaczam „zdjęcia” i „kontakty” i wszystko inne oprócz „Gmail”, ale nadal automatycznie synchronizuje moje zdjęcia i kontakty (oraz moje aplikacje i dane aplikacji, nawet jeśli powiedziałem, żeby tego nie robić). Następnie usunąłem konto i próbowałem ponownie, ale tym razem nic nie sprawdziłem (nawet Gmaila) i nic nie zsynchronizowałem, co jest dobre. Ale chcę zsynchronizować tylko moją pocztę, więc wszedłem do ustawień mojego konta i zaznaczyłem tylko pole „Synchronizuj Gmaila” i wszystko zsynchronizowało ponownie (aplikacja, dane aplikacji, kontakty, zdjęcia). Jak sprawić, by przestało synchronizować wszystko? Chcę tylko zsynchronizować skrzynkę odbiorczą.


3
Możesz go zhakować - Przejdź do Ustawienia -> Konta - Kliknij górną PRAWĄ ikonę (Ustawienia), a następnie ODCZYTAJ dane automatycznej synchronizacji * - Dodaj swoje konto Google - Włącz telefon w trybie samolotowym - Przejdź do Ustawienia -> Konta -> Google -> Twoje konto - Selektywnie włącz synchronizację tylko dla rzeczy, które chcesz synchronizować (np. Gmail) - Wyłącz tryb samolotowy. - Włącz opcję „Auto-synchronizacji danych”. Teraz nie wszystkie dane zostaną zsynchronizowane, z wyjątkiem tych, które wybrałeś!
vibs2006

Odpowiedzi:


7

Aby wyłączyć synchronizację wszystkiego z Google, z wyjątkiem poczty, możesz wykonać następujące czynności:

  1. Przejdź do „Ustawień” w telefonie -> „Ogólne” -> „Konta” -> „Google” -> kliknij swój adres e-mail u góry. Tutaj możesz odznaczyć pola wyboru wszystkiego, czego nie chcesz synchronizować z Google.
  2. Google+ ma także własne opcje synchronizacji -> Przejdź do „Ustawień” w telefonie -> „Ogólne” -> „Konta” -> „Google” -> „Google+” -> „Automatyczna kopia zapasowa”. Na górze możesz wybrać „Wyłącz”, aby wyłączyć tworzenie kopii zapasowych zdjęć i plików w Google+.

Mam nadzieję, że to pomoże.


Problem polega na tym, że nawet gdy próbowałem to zrobić, nadal synchronizowałem zdjęcia i wszystkie one są. To denerwujące, że kiedy po raz pierwszy łączę moje konto i mówię, aby nie synchronizować zdjęć i czegokolwiek innego oprócz e-maila, nadal tak się dzieje: /
user2072374

2
okej, więc spróbowałem ponownie dodać konto i zadziałało, nie jestem pewien, co zrobiłem inaczej, ale na wypadek, gdyby ktoś napotkał ten sam problem w przyszłości, myślę, że jeśli przejdziesz do aplikacji GMAIL (nie klikaj ustawienia -> konta), wystarczy przejść do aplikacji GMAIL, kliknąć ustawienia w aplikacji Gmail, a następnie kliknąć „DODAJ KONTO”, a wtedy nie zsynchronizujesz niczego oprócz Gmaila. Jeśli przejdziesz do ustawień telefonu -> Konta i stamtąd dodasz konta i powiesz, że nie ma synchronizacji, może się zsynchronizować bez względu na to, co powiesz (na przykład to, co robił dla mnie).
user2072374

1
Ponadto, aby usunąć już pobrane galerie online ze swojej Galerii przez telefon: Przejdź do aplikacji Galeria w menedżerze aplikacji i wyczyść dane.
BalthaZar

Również zdjęcia programu mają własną usługę synchronizacji. Aby go zatrzymać, po prostu powierz program, przejdź do ustawień i wyłącz go
Nick Bailuc

0

wyłączysz synchronizację i otworzysz aplikację poczty, jeśli jest to Gmail, wtedy jest to łatwe, ponieważ aplikacja Gmail ma przeciągnięcie w dół, aby odświeżyć wiadomości. ale aplikacja e-mail na Androida nie ma takich funkcji, więc przejdź do jej ustawień, aby ją zmienić


Jest to rozsądne obejście, ale tylko wtedy, gdy nie chcesz otrzymywać powiadomień o nowej poczcie.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.