Jak zapobiec wyłączaniu urządzenia z Androidem przez kogoś?


21

Mam Nexusa 5. Nawet jeśli włączę hasło bezpieczeństwa lub wzór, ktoś nadal może wyłączyć mój telefon za pomocą przycisku zasilania. Jak mogę temu zapobiec?


7
Jaki jest twój rzeczywisty cel? Martwisz się, że „przyjaciel” wyłączy telefon, aby Cię zirytować, czy może jest coś jeszcze?
Dan Hulme,

4
Możesz także usunąć przycisk zasilania i zmienić go tak, aby po naciśnięciu nie naciskał faktycznego przycisku elektronicznego wewnątrz telefonu. Jeśli wywiercisz mały otwór w przycisku zasilania, w którym znajduje się przycisk elektroniczny, możesz następnie użyć spinacza do papieru, aby nacisnąć przycisk. Istnieją również aplikacje, które wyłączają urządzenie, jeśli chcesz je wyłączyć bez spinacza.
Adam Davis,

2
@ DanHulme Pierwszy przypadek, który przychodzi mi do głowy, to udaremnienie złodzieja próbującego wyłączyć urządzenie, aby zapobiec jego zdalnej lokalizacji.
brichins

2
@brchins Mogę myśleć o wielu powodów jeden może chcesz, aby telefon jest wyłączony, ale to bez znaczenia. Pytanie brzmi, dlaczego Sfrustrowany Coder chce powstrzymać kogoś przed wyłączeniem telefonu.
Dan Hulme

2
Moją główną troską byli złodzieje! Kradną twój telefon i wyłączają go, aby nie można go było już prześledzić! Lost my Nexus 4 nie chcę tego zgubić!
Sfrustrowany Coder,

Odpowiedzi:


39

Nie możesz (z wyjątkiem jakichkolwiek poprawek sprzętowych).

Jeśli zrootujesz telefon i zainstalujesz niestandardową pamięć ROM, możesz usunąć opcje „Wyłącz” i „Uruchom ponownie” z menu Zasilanie. Jednak Nexus 5 (podobnie jak większość współczesnych telefonów) ma wbudowaną funkcję, w której przytrzymanie przycisku zasilania przez 10 sekund powoduje wyłączenie telefonu. Odbywa się to, aby można było ponownie uruchomić telefon, jeśli się zawiesi. Ponieważ Nexus 5 nie ma wymiennej baterii, ten twardy reset byłby jedynym sposobem na wyłączenie go bez konieczności oczekiwania na rozładowanie baterii.

Jeśli jesteś technicznie skłonny, zawsze możesz dokonać modyfikacji sprzętowych telefonu, które uniemożliwiłyby normalne działanie przycisku zasilania. Jednak takie mody nie są dla początkujących i na pewno unieważnią gwarancję.


Prawie każde dzisiejsze urządzenie ma tę funkcję - naciśnij długo, aby wyłączyć.
Om Shankar

Pamiętaj, że na niektórych urządzeniach przytrzymanie przycisku zasilania powoduje ponowne uruchomienie urządzenia.
JonasCz - Przywróć Monikę

4

Możesz wykonać / zmodyfikować obudowę telefonu, aby zakrył przycisk zasilania. Pozwoli to uniknąć konieczności unieważnienia gwarancji.


7
... wtedy masz problem z niemożnością usunięcia skrzynki.
Navin

Myślałbym, że wpadniesz na „teraz, jak włączyć ekran ?!” problem pierwszy ...
derobert

Dobry pomysł, ale myślę, że możesz wyłączyć telefon za pomocą oprogramowania
enthdegree

1

Powiedziałbym więc, że najlepszym sposobem byłoby:

1 - niestandardowy ROM, aby zmienić menu wyłączania

2 - aby nie usuwać opcji wyłączania, ale zastąpić fałszywym, który udawałby, że telefon się wyłącza (normalnie odtwarzając głupią animację), ale po prostu przełącza telefon w tryb uśpienia / zablokowania, w rzeczywistości powinien już zacząć się w tym momencie aby włączyć GPS, wysłać pozycję przez e-mail, nagrać głos i zrobić zdjęcie ... tylko złodziej użyłby przycisku, który użytkownik odrzucił.

Poza tym, że urządzenie nie powinno mieć ekranu blokady, w przeciwnym razie złodziej natychmiast go sflashuje, powinien móc go używać tak, jak chce, lub podobno chce ... prawdopodobnie fałszywy tryb normalny bez blokady aktywowanej przez fałszywe wyłączenie opisane w 2-


Nikt nie wykona tyle pracy.
Mateusz

1

Aby to osiągnąć, możesz wypróbować tę aplikację - Smart Lockscreen Protector

Ta aplikacja blokuje wyświetlanie menu zasilania, jeśli telefon jest zablokowany. Zapobiega więc wyłączaniu się i ponownym uruchamianiu telefonu po jego zablokowaniu.

Uwaga: jeśli jednak osoba spróbuje przeprowadzić twardy restart, przytrzymując przycisk zasilania przez ponad 10 sekund (twardy reset), ta aplikacja nie może tego obsługiwać. Ponieważ jest to na stałe ustalone.

Przynajmniej w pewnym stopniu chroni Twój telefon, bez rootowania telefonu .


Urządzenie można zatrzymać, naciskając i przytrzymując przycisk zasilania przez kilka sekund. Czy ta aplikacja temu zapobiega?
Firelord

1
Nie, długie naciśnięcie jest operacją uruchamianą sprzętowo. Ta aplikacja nie może temu zapobiec.
Bandi Kishore,

0

W żaden sposób nie można zapobiec wyłączeniu telefonu (bez rootowania, co spowoduje utratę gwarancji, jeśli urządzenie jest objęte gwarancją).

Jeśli twój telefon ma zostać skradziony, tak będzie.

Jedyne, co możesz zrobić, to chronić swoje urządzenia.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.