Jak mogę stuknąć raz na ekranie głównym i rozpocząć tworzenie wiadomości e-mail do określonego kontaktu?


9

Szukam widżetu, skrótu itp., Które pozwolą mi go dotknąć jeden raz, a na następnym ekranie zobaczę, czy ekran tworzenia wiadomości e-mail dla kogoś.

Na przykład, jeśli mam kontakt Joe, którego adres e-mail to jan@example.com, mógłbym kliknąć jeden przycisk (lub zdjęcie kontaktu, etykietę itp.) Na ekranie głównym i uruchomić wiadomość e-mail na adres jan@example.com .

Jeśli korzystam z widżetu kontaktowego, klikam Joe, a następnie otrzymuję menu e-mail lub połączenia itp.

Czy istnieje rozwiązanie jednym kliknięciem, aby rozpocząć tworzenie wiadomości e-mail do kontaktu z ekranu głównego?


Byłem ciekawy, czy moja odpowiedź była w stanie Ci pomóc, czy nie zadziałała? Jeśli to nie dało mi znać, a zobaczę, co mogę zrobić
Daniel

@Daniel Używam Xooma, a darmowy widget poczty działał dla mnie. Dzięki!
Alex B

Witamy - miło mi pomóc
Daniel

Odpowiedzi:


12

Może to zależeć od posiadanego telefonu, ale w przypadku telefonów HTC możesz dodać „skrót” osoby i mieć skrót jako całą kartę kontaktową lub po prostu rozpocząć wiadomość e-mail (lub inne działania związane z umową)

Naciśnij długo na ekranie głównym, aby wyświetlić menu „Dodaj do strony głównej”, wybierz „Skrót”, a następnie „Osoba”. Tutaj możesz wybrać osobę, z którą chcesz się skontaktować, a ona dostarczy Ci listę działań do wykonania dla tego kontaktu. Wybierz „Wyślij pocztę”. Po kliknięciu nowego skrótu może zostać wyświetlony monit o wybranie klienta poczty e-mail, ale możesz albo wybrać domyślny, albo nie, i wybrać klienta, którego będziesz używać za każdym razem.

Edycja - właśnie wypróbowałem to na moim Hero z niestandardową pamięcią ROM AOSP i jedyną opcją, jaką mogłem znaleźć w menu „Skrót”, było dodanie kontaktu. Zapewniłoby to metodę dwukrotnego kliknięcia - raz, aby wybrać kontakt i drugie kliknięcie, aby wybrać akcję „E-mail”.

Edycja2 - Właśnie znalazłem darmowy widget poczty w Android Market, który wygląda dokładnie tak, jak chciałeś. Możesz dodać widżety 2x1 lub 3x1, które będą miały zdjęcie kontaktu i adres e-mail. Jedno kliknięcie, a domyślna aplikacja e-mail otworzy się i będzie gotowa wysłać wiadomość do tego kontaktu. Istnieje wersja „Pro”, która pozwala na widget 1x1.

Uwaga: nie jestem programistą tej aplikacji.

Edit3 - Właśnie odkryłem, że HTC ma „People Widget”. Za pomocą tego widgetu możesz wybrać określone osoby lub grupy do wyświetlenia, a każda z nich może mieć inną domyślną funkcję po kliknięciu. Jedną z tych funkcji jest wysyłanie i wysyłanie wiadomości e-mail. Aby to zrobić, po prostu dodaj „People Widget” (powinien być domyślnie na liście widżetów), następnie wybierz grupę (lub stwórz), którą chcesz być w widgecie, a następnie, gdy widżet się uruchomi - kliknij kontakt, który chcesz wysłać e-mailem. Spowoduje to wyświetlenie wybranych funkcji do zastosowania dla tego kontaktu, a następnie możesz wybrać e-mail, a zobaczysz ikonę koperty na tym kontakcie w widżecie. Nie mogę uwierzyć, że tęskniłem wcześniej :). Mam nadzieję, że ta lub poprzednia edycja może odpowiedzieć na twoje pytanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.