Czy warto używać dwóch aplikacji antywirusowych na Androida?


12

Czy marnowanie dwóch aplikacji antywirusowych na telefon komórkowy jest marnotrawstwem? Czy dwie aplikacje AV są bardziej skuteczne niż jedna?


5
Spójrz na to z innej perspektywy - uruchamianie dwóch AV lub więcej w systemie Windows przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ dochodzi do kolizji, jedna oznacza złośliwe oprogramowanie na drugiej AV podczas skanowania itp. W środowisku Windows. Tymczasem na Androidzie, nie tylko to, AV są oszustwem, naprawdę nie robią nic oprócz zahaczania zasobów i żucia soku z baterii! To zdrowy rozsądek, czytaj uprawnienia, pobieraj tylko z playstore i nie wchodząc na jakąś kiepską stronę internetową z Chin itp., Dostajesz dryf.
t0mm13b

Odpowiedzi:


11

Znanym problemem z działaniem 2 AV jest to, że będą się uważać za potencjalnego wirusa.
Ma to związek z zachowaniem tych programów. Skanują katalogi, wykonują operacje rootowania (jeśli zainstalowałeś AV na zrootowanym urządzeniu) i tak dalej.
Dotyczy to każdego systemu, nie tylko urządzeń mobilnych.

W większości przypadków możesz uruchomić system AV wraz z produktem chroniącym przed złośliwym oprogramowaniem.
Mówię w większości przypadków .

Jak wspomina Karan, oprogramowanie AV nie jest potrzebne, o ile uruchamiasz tylko aplikacje Google Play / Appstore i nie pobierasz żadnych śmieci z odwiedzanych witryn.
Pamiętaj, że w Google Play są niebezpieczne aplikacje. Sam jestem użytkownikiem Androida, zdecydowanie nie iFanboy, i muszę przyznać, że nie wszystkie aplikacje Play są bezpieczne.
Dlatego zawsze sprawdzaj uprawnienia i zamiary aplikacji przed jej zainstalowaniem.

Ja sam mam Avast! Mobile Security na moim tablecie.
To dlatego, że uruchamiam niektóre aplikacje z rynku. MS pozwala mi również chronić niektóre aplikacje za pomocą kodu PIN, takie jak moje aplikacje e-mail.

Nie sądzę, aby prowadzenie AV było marnotrawstwem zasobów, ale jeśli obchodzisz się z urządzeniem ostrożnie, nie ma takiej potrzeby.


Advise @ Ground Zero był bardzo pomocny! Dzięki!
user66264

19

Nie. Przejdę nawet do tego, że korzystanie z programu antywirusowego jest bezużyteczne, jeśli instalujesz tylko aplikacje z Google Play.

Ale jeśli instalujesz aplikacje ze źródeł zewnętrznych (np. APK itp.), Użycie programu antywirusowego może mieć sens. Ale użycie 2 AV nie ma sensu w żadnym scenariuszu imho.


4
Nie powiedziałbym, że instalowanie aplikacji z Play gwarantuje jedynie brak złośliwego oprogramowania (zawsze sprawdzaj przynajmniej uprawnienia aplikacji!), Ale ogólnie zgadzam się z Karanem, że dla przeciętnego użytkownika AV jest całkowicie niepotrzebne, a posiadanie dwa różne produkty AV na tym samym urządzeniu są bardzo niepożądane, niezależnie od systemu operacyjnego, ponieważ będą działać na różnych urządzeniach i znacznie spowalniają urządzenie.
Loga

2
@ user66264 używanie dwóch programów antywirusowych na dowolnej złożonej maszynie (komputerze, smartfonie itp.) jest marnotrawstwem zasobów i zwykle prowadzi do konfliktów. Po prostu użyj tego, któremu ufasz bardziej, i trzymaj się go.
Braiam

1
Jeśli instalujesz pliki APK innych firm, czy nie wystarczy po prostu przesłać je na virustotal.com przed ich zainstalowaniem, zamiast uruchamiać program AV w tle na własnym urządzeniu?
R .. GitHub ZATRZYMAJ LOD

Nie, samo przesłanie ich na virustotal.com nie byłoby wystarczające. Skanery antywirusowe mogą sprawdzać tylko znane wirusy, a nowe warianty pojawiają się cały czas - stąd wszystkie aktualizacje oprogramowania AV. Tak więc jednorazowe sprawdzenie pobranej aplikacji powie tylko, że od tej daty nie są znane żadne wirusy związane z tą aplikacją.
Loga

^ czy naprawdę uważasz, że możliwe jest przesłanie każdego pliku APK do skanera online przed instalacją? Niestety tego nie robię i czuję, że wielu innych również się ze mną zgodzi.
Karan Raj Baruah

0

Jeśli nie używasz dużo do udostępniania rzeczy z niewiarygodnych / nieznanych źródeł i nie odwiedzasz nieznanych stron.
Odpowiedź brzmi NIE, nie potrzebujesz AV.

To marnowanie zasobów.

P: Czy ładowanie dwóch aplikacji antywirusowych na telefon komórkowy jest marnotrawstwem? Czy dwie aplikacje AV są bardziej skuteczne niż jedna?

TAK, to strata. NIE dwie aplikacje nie są skuteczne.

Powodem jest to, że każde AV ma swoje heurystyczne silniki do skanowania wirusów, które na ogół wykrywają inne AV jako wirusa.


Aplikacja AV naprawdę ma dostęp do pliku binarnego pobranej aplikacji?
tse
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.