Powiadomienie o małej ilości miejsca na dysku, ale mnóstwo miejsca wolnego


18

Kilka dni temu umieściłem dwa duże pliki (około 300 MB łącznie) w pamięci telefonu. Mam powiadomienie o małej ilości miejsca.

Podłączyłem telefon przez USB do komputera z systemem Windows XP i usunąłem pliki, ale nadal miałem powiadomienie.

Opróżniłem śmieci. Połączyłem się również przez Linux i zrobiłem find -printf '% b% p', aby znaleźć największe pliki, a dwa, które pierwotnie założyłem, zdecydowanie zniknęły.

Usunąłem jeszcze więcej plików z pamięci podręcznej, a teraz Eksplorator Windows zgłasza 720 MB (około 60%) za darmo.

Nadal otrzymuję powiadomienie o małej ilości miejsca, nawet po ponownym uruchomieniu telefonu. Jak mogę pozbyć się powiadomienia?

HTC Desire z systemem Android 2.2 z funkcją Sense. Dzięki za wszelką pomoc!

Odpowiedzi:


14

Sprawdź pamięć wewnętrzną telefonu, wybierając Menu> Ustawienia> SD i pamięć telefonu, a następnie zajrzyj do wewnętrznej pamięci telefonu. Jeśli to źle wygląda, możesz spróbować odinstalować niektóre aplikacje lub, ponieważ korzystasz z wersji 2.2, przenieść te, które obsługują tę kartę na kartę SD (ponieważ wydaje się, że ma dużo miejsca).


Pracowałem przysmak, dziękuję! Nie znałem rozróżnienia między telefonem a ramem SD.
Synesso

Wciąż miałem bardzo ograniczone miejsce po przeniesieniu wszystkich moich aplikacji (tych, które można przenieść) na kartę SD, jakieś inne rozwiązania?
Asaf

@Asaf - naprawdę, poza odinstalowaniem niektórych aplikacji, z których nie korzystasz lub bez których nie możesz żyć. Możesz wyczyścić dane i pamięci podręczne dla aplikacji, ale to nie jest tak naprawdę rozwiązanie, ponieważ aplikacja prawdopodobnie po prostu odtworzy wszystko podczas używania.
Matt H

Czy to nie jest trochę dziwne? Mam około 10 aplikacji i widzę użytkowników iPhone'a z 50 aplikacjami i bez problemów. Wygląda na to, że udział w rynku został tutaj zignorowany
Asaf

@Asaf - jaki masz telefon? Niektóre telefony mają niestety dość nieodpowiednią pamięć wewnętrzną. Mam Desire HD, która wydaje się mieć dla mnie więcej niż wystarczająco miejsca.
Matt H

0

W telefonach HTC odkryłem, że jednym dużym narzędziem do kradzieży przestrzeni jest aplikacja „Facebook dla HTC Sense”. Może z łatwością zająć ponad 20 MB danych. Warto to sprawdzić i wyczyścić dane (nie pamięć podręczną)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.