Partycjonowanie karty SD? czemu? w jaki sposób?


23

Zamierzam zainstalować cm7 i wydaje mi się, że „dobra” jest partycja mojej karty SD.

Przeczytałem trochę, ale nie jestem pewien, czy partycja ext stanie się dostępna jako pamięć masowa, gdy telefon z Androidem zostanie podłączony do komputera.

Nadal chcę przesyłać pliki z / na kartę SD za pomocą komputera. Jak mogę wykonać kopię zapasową plików, jeśli są one na partycji ext?

Jak duża partycja ext jest dobra, jeśli moja karta SD ma 16 GB?


HTC Desire na Androida 2.1


1
Ext nie będzie widoczny, bez żadnych dodatków, w systemie Windows. Z Linuksem nie ma problemu.
Mateusz

Odpowiedzi:


18

Jestem na zrootowanym Samsung Spica z uruchomioną standardową wersją Samsung 2.1 Eclair.

Ponieważ moja pamięć wewnętrzna była ograniczona do około 160 MB, szukałem wystarczająco prostego rozwiązania i najlepiej darmowego. Mam kartę 8 GB i IMO, przydzielenie 1 GB byłoby więcej niż wystarczające dla wszystkich gier / aplikacji, które chciałbym zachować dla potomności, ale nie mogłem sobie pozwolić na zajęcie miejsca w ograniczonej pamięci wewnętrznej, którą miałem.

Wpisz Link2SD - jest darmowy i działa z systemem Android 1.6 i nowszym.

Będziesz także potrzebował narzędzia do partycjonowania - użyłem doskonałego darmowego programu Easeus Partition Manager (EPM), aby upewnić się, że żadne dane nie zostaną usunięte podczas partycjonowania / zmiany rozmiaru.

 1. Najpierw pobierz i zainstaluj EPM.
 2. Włóż kartę pamięci do czytnika kart.
 3. Uruchom EPM
 4. Twoja karta powinna być widoczna wśród innych dysków / partycji w komputerze.
 5. Wybierz partycję na karcie - domyślnie powinna ona obejmować całą długość. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz ZMIEŃ ROZMIAR / PRZESUŃ, a następnie ZMNIEJSZ rozmiar partycji (tak widać w systemie Windows), aż rozmiar nieprzydzielonego miejsca ma odpowiedni rozmiar. (Nieprzydzielone miejsce zostanie przydzielone jako partycja, na której będą przechowywane Twoje aplikacje.) Kliknij OK.

Na bok - mimo że Link2SD obsługuje użycie drugiej partycji (w której będą znajdować się Twoje aplikacje) utworzonej w formacie FAT / FAT32, Windows rozpoznaje tylko pierwszą partycję podstawową, dlatego ta nowo utworzona partycja nie będzie się wyświetlać w systemie Windows w tym FAT / FAT32. W każdym przypadku będziemy używać systemu plików ext2 / ext3 lub ext4.

Naprzód...

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy tę nową nieprzydzieloną przestrzeń i wybierz UTWÓRZ. Kliknij TAK na ostrzeżeniu opisującym to, co powiedziałem powyżej.
 2. Teraz w etykiecie partycji wpisz etykietę „AndroidApps” lub cokolwiek, co Ci odpowiada.
 3. Jest to KRYTYCZNE - TWORZENIE JAKO powinno być PODSTAWOWE
 4. Wybierz System plików jako EXT3 i kliknij OK.
 5. Kliknij ZASTOSUJ w górnym lewym rogu okna głównego (duża niebieska ikona znacznika wyboru). EPM przeprowadzi operacje. Gratulacje! Właśnie zrestartowałeś kartę i bez utraty danych. (Ufnie!)

Zakładając, że w telefonie zainstalowano Link2SD i karta SD została ponownie włożona. 11. Uruchom ponownie telefon.

 1. Uruchom Link2SD i powinien wykryć twoją partycję.

 2. Wyświetlana jest lista aplikacji. Kliknij aplikację, którą chcesz przenieść na kartę, a następnie kliknij UTWÓRZ LINK.

to jest to!


doskonały krok po kroku, jak to zrobić. Do tej pory myślałem, że podczas partycjonowania stracę wszystkie dane na karcie SD. Więc nie muszę :-)
Radek

1
nie jestem pewien, czy mój komputer w domu może czytać karty SD. Czy mogę podzielić kartę SD, kiedy karta jest w telefonie?
Radek

1
Rzeczywiście możesz. Ja to zrobiłem. Miałem aktywne debugowanie USB i zainstalowałem wymagane sterowniki Samsung. Pamiętaj, że czasami, jeśli używany jest tylko tryb pamięci masowej USB, urządzenie (i karta) nie będą wyświetlane w EPM.
Sparx

Zauważ, że przez kartę SD mam na myśli twoją kartę MicroSD lub inny nośnik pamięci używany przez twoje urządzenie. Najczęściej można kupić tani zewnętrzny zewnętrzny czytnik kart.
Sparx

Mam wbudowany czytnik kart w moim notebooku, który nie może odczytać kart MicroSD bez adaptera. Zastanawiałem się, czy mogę wykonać partycję bez wyjmowania karty MicroSD z telefonu komórkowego. ... no cóż, kupiłem adapter ;-)
Radek

6

Dla użytkownika systemu Windows „pamięć masowa” oznacza bit FAT32 pozostały na karcie SD po partycjonowaniu. Partycja ext nie będzie normalnie widoczna dla systemu Windows.

Partycja ext będzie używana przez niektóre implementacje „przechowuj moje aplikacje na karcie SD”. Niektórzy używają FAT32, niektórzy używają ext2 / ext3 / ext4. W przypadku tego ostatniego jest to rozszerzenie pamięci wewnętrznej (z pewnymi zastrzeżeniami)

Osobiście nie używam partycji: mam niestandardowy Oxygen (myślę, że także dla CM7) HBOOT z alphrev.nl . Oczywiście może to nie być filiżanka herbaty dla wszystkich, więc możesz podzielić ją na partycje za pomocą ROM Managera lub jednego z niestandardowych sposobów odzyskiwania (AnomRa, ClockWorkMod itp.). Lub użyj Linuksa na żywo CD, aby podzielić go ręcznie, a nie z telefonu

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.