Co to jest twardy reset, a co reset fabryczny?


21

W XDA Developers wspomniano, że należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub twardy reset. Jestem trochę zdezorientowany, co to jest twardy reset? Przywracanie ustawień fabrycznych Przypuszczam, że używa opcji w ustawieniach, aby przywrócić telefon do stanu fabrycznego, tj. Kiedy został rozpakowany.

Odpowiedzi:


18

Twardy reset jest tradycyjnie, gdy zabijasz całą moc urządzenia, a następnie uruchamiasz go z tego stanu. Zwykle wyjmujesz baterię, a następnie wkładasz ją ponownie i uruchamiasz. Masz rację co do przywracania ustawień fabrycznych - usuwa wszystkie ustawienia i dane, pozostawiając system operacyjny. Niestety, niektórzy ludzie używają „twardego resetu”, kiedy naprawdę mają na myśli „reset fabryczny”.


Bardzo dziękuję za krótką i słodką odpowiedź. Oznacza to, że nie przestaje używać baterii, gdy wyłączam telefon? A jakie dodatkowe kroki rozruchowe musi wykonać w celu twardego resetu niż zwykłe ponowne uruchomienie?
IsmailS

Większość telefonów z Androidem wyłącza się całkowicie po wyłączeniu. Wyłączanie, a następnie tworzenie kopii zapasowej powinno wystarczyć. Podejrzewam, że ponowne uruchomienie również byłoby w porządku - „miękki” restart zwykle następuje po zamknięciu aplikacji i ponownym uruchomieniu, a nie restartowaniu całego urządzenia. Na przykład można „miękko zrestartować” stare wersje systemu Windows, wychodząc z systemu DOS, a następnie ponownie uruchamiając system Windows.
Mateusz

Myślę, że „twardy reset” stał się synonimem „resetu fabrycznego”, jeśli chodzi o wsparcie techniczne przez telefon. „Twardy restart” polegałby na szarpnięciu baterii, a następnie ponownym uruchomieniu telefonu, natomiast „miękki restart” polegałby na ponownym uruchomieniu z menu opcji zasilania.
Tester101 12.10.11

„Masz rację co do przywracania ustawień fabrycznych - usuwa wszystkie ustawienia i dane, pozostawiając system operacyjny”. Czy to oznacza, że ​​przywracanie ustawień fabrycznych to dokładnie to samo, co czyszczenie / dane i / pamięć podręczna? Z nazwy pomyślałbym, że resetuje telefon z powrotem do stanu „fabrycznego”, ponownie formatując całą pamięć wewnętrzną i flashując każdą partycję z obrazu na prawdziwej pamięci ROM w telefonie, ale wydaje się, że tak nie jest. Sądzę, że gdyby coś takiego istniało, łatwo byłoby przywrócić telefon „z cegły”. Producenci muszą być pod dużą presją kosztową. ;)
Lawrence I. Siden,

@lsiden Niestety nie formatuje i nie flashuje. Zablokowany bootloader może to zrobić, jeśli zmodyfikujesz /system, ale standardowy reset fabryczny tylko trafi /datai, /cachejak mówisz.
Mateusz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.