Niekończąca się pętla „Uzyskiwanie adresu IP”


9

Możliwe duplikaty:


Mam Sony Ericcson Mini Pro (kryptonim „Mango” w CyanogenMod) z CyanogenMod 9.1.0-mango. To jest Android 4.0.4.

Problem

Podczas próby połączenia z siecią bezprzewodową utknie na chwilę w pętli „Opcjonalny adres IP”, dopóki nie pojawi się komunikat „Złe połączenie”. Tak to wygląda w ustawieniach systemu sieci bezprzewodowej:

Mój tablet z CyanogenMod 10.2, Android 4.3 może bez problemu łączyć się z tą siecią bezprzewodową, podobnie jak mój laptop Kubuntu 13.10 z kartą bezprzewodową Intel.

Próbowałem do tej pory

Szukając przyczyny i rozwiązania problemu, znalazłem wiele postów sugerujących użycie statycznego adresu IP. Jest to uzasadnione obejście problemu i mógłbym się do tego zastosować, ale ogólnie chciałbym to naprawić.

  1. Pierwszą rzeczą, jaką próbowałem, była zmiana uprawnień /system/etc/dhcpcd/dhcpcd-run-hooksna 555 . Nie miało to jednak żadnego efektu.

  2. Następnie pobrałem aplikację WiFix i uruchomiłem ją w trybie automatycznym. Nic też nie zrobiłem.

  3. Ostatnią rzeczą, której próbowałem, było usunięcie/data/misc/dhcp/* . W ogóle nie ma wpływu.

  4. Aktualizacja 2014-02-21 : Jak widać na zrzucie ekranu, siła sygnału jest naprawdę słaba, chociaż telefon znajduje się w odległości jednego metra od routera, a biurko między nimi. Teraz połączyło się, będąc na stole. Siła sygnału jest teraz pełna. W innym pytaniu przeczytałem, że przyczyną problemu może być słaby sygnał. Czy to może być podstawowa kwestia?

    Mój router nie ma zewnętrznej anteny, dlatego może być trochę nieprzewidywalny, gdy sygnał jest najsilniejszy. Ustawiłem telefon na routerze i nadal miał problem. Zatem siła sygnału nie powinna być problemem.

  5. Aktualizacja 2014-03-04 : Zainstalowałem najnowszą nocną wersję Cyanogen Mod na urządzeniu, korzystając z ich instrukcji . Zainstalowano Androida 4.1.3, który miał poważny problem z siecią bezprzewodową. Został wyłączony, kiedy uruchomiłem urządzenie, i utknął podczas aktywacji Wi-Fi. Wróciłem więc do najnowszej stabilnej wersji, która wciąż ma tę nieskończoną pętlę.

  6. Aktualizacja 2014-03-04 : W mojej sieci domowej skonfigurowałem statyczny adres IP, chociaż naprawdę mi się nie podoba. Jednak połączenie internetowe działa teraz.

  7. Aktualizacja 2014-03-06 : Sprawdzone /system/bin/sh -> mkshi jest obecne. Wydaje się, że to nie powoduje problemu.

Jak mogę rozwiązać ten pozorny problem z DHCP?


Pamiętam jakiś czas temu podobny problem (dokładnie to samo), ale nie pamiętam już, jak go rozwiązałem. Wskazówki, które nie działały dla mnie, obejmowały np. Przejście do trybu samolotowego, poczekaj kilka sekund, przełączenie z powrotem. Nie pomogło W większości przypadków rozwiązał się „w ciągu godziny”. // Inny ROM może rozwiązać ten problem, jeśli dostępny jest nowszy obraz radiowy, to też może pomóc. Nie ma jednak gwarancji.
Izzy

Nowszy ROM (night Cyanogen Mod) nie pomógł, tylko pogorszył sprawę. Odpowiednio zaktualizowałem pytanie.
Martin Ueding

Odpowiedzi:


0

Miałem te same objawy podczas gotowania ROM-u, gdy brakowało dowiązania symbolicznego / system / bin / sh do mksh.


Sprawdziłem oba /system/bin/mkshi /system/bin/shsą obecne, ten drugi jest dowiązaniem symbolicznym do pierwszego. To nie wydaje się być problemem.
Martin Ueding,

0

Jak opisano w przypadku statycznego adresu IP, połączenie działa . Prowadzi to do problemu z ustawieniem routera.

W tym celu musisz zalogować się na 192.168.1.1 jako admin, kiedy jesteś podłączony do routera. (Proszę korzystać z laptopa, aby korzystać ze wszystkich funkcji routera. Ponieważ wiele routerów ma tylko ustawienia interfejsu użytkownika na pulpicie).
Przejdź do ustawień i wyszukaj ustawienia zaawansowane z ustawieniem DHCP. Teraz sprawdź zasięg adresów IP Wi-Fi DHCP. Może być konieczne zwiększenie zasięgu.


To również nie działa w sieciach, którymi nie administruję. Przypuszczam, że administratorzy na mojej uczelni mają wystarczającą liczbę adresów IP dla wszystkich.
Martin Ueding,

Każdy router ma własną pojemność, aby zapewnić liczbę połączeń. Jeśli znajdujesz się w zasięgu routera, którego pojemność do zapewnienia połączenia jest już pełna. Następnie, w jaki sposób może zapewnić ci adres IP. Aby uzyskać więcej informacji na temat braku połączenia, możesz użyć niektórych narzędzi sieciowych. Np. FING dobrze jest znaleźć każde połączenie na tym routerze z każdą nazwą urządzenia.
Vivek Ji,

0

Na routerze ustaw statyczne adresy IP. Jeśli to nie rozwiąże, przejdź do Setting > Wifi > Select your networkustawień zaawansowanych. Tam wybierz (wprowadź) adres IP, który nie jest pobierany. Takich jak 10.0.0.24. To powinno rozwiązać problem.


To nie działa w sieciach takich jak Eduroam, w których muszę używać DHCP.
Martin Ueding,

0

Ten dokładny objaw można naprawić, zmieniając uprawnienia na

system/etc/dhcpcd/dhcpcd-run-hooks

aby executena wszystkich kontach: user groupaothers

Jak wspomniano tutaj

Potrzebujesz zrootowanego urządzenia i przeglądarki roota.

Mam nadzieję że to pomoże


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.