Jak uzyskać specyfikacje sprzętowe urządzenia z systemem Android?


32

Jak mogę znaleźć informacje o sprzęcie mojego urządzenia z Androidem, takie jak architektura procesora, pamięć RAM itp.?

Odpowiedzi:


20

Android System Info to darmowa aplikacja na rynku, która powie Ci więcej szczegółów na temat telefonu, niż kiedykolwiek chciałeś wiedzieć. Zawiera wszystkie potrzebne szczegóły dotyczące procesora i pamięci oraz wiele więcej.

Zainstaluj, uruchom aplikację i sprawdź na Systemkarcie wszystkie informacje, których szukasz.


Czy możesz połączyć mnie z pakietem APK? Z jakiegoś powodu aplikacje, do których mogę uzyskać dostęp z Market, są dość ograniczone - nie ma nawet prostego terminalu. Brakuje mi wielu aplikacji, które widziałem online.
Oxwivi

Możesz go uzyskać za pośrednictwem AppBrain: appbrain.com/app/android-system-info/com.electricsheep.asi
Martin

Nie, nie dostałem APK. Spróbuję Googlinga, dzięki.
Oxwivi

@Oxwivi Zobacz to pytanie, jeśli potrzebujesz pomocy z rzeczami, które nie pojawiają się na rynku: android.stackexchange.com/questions/896/…
Matthew Przeczytaj

@Matthew, to ciekawa aplikacja, chociaż aplikacja, której szukam, jest darmowa, dzięki! W każdym razie znalazłem już plik APK aplikacji z niewielkim Googlingiem. Próbuję go wypróbować i przyjąć tę odpowiedź, jeśli rozwiąże to mój problem.
Oxwivi,


5

Settings -> About Phonepowinien powiedzieć ci większość tego, co chcesz wiedzieć. Jeśli to nie powie, przynajmniej powie Ci nazwę modelu, którą możesz następnie wyszukać w Google, aby uzyskać więcej informacji.

Moje „About Phone” wymienia między innymi model, informacje o procesorze (tj. Jaki procesor) i informacje o pamięci. Ale używam CM7 z Piernikiem.


Ta sekcja na moim urządzeniu (chiński aPad) wspomina tylko o wielkości pamięci, oprogramowaniu układowym, wersji jądra i numerze kompilacji. Podano również numer modelu, ale podano jedynie ogólny.
Oxwivi,

Nie zadałbym tego pytania, gdybym znalazł odpowiednie informacje w About.
Oxwivi,

@oxwivi Nikt nie może wiedzieć, co już wiesz lub czego nie wiesz. Wiesz już o tym, Settings > About phonewięc myślisz, że to oczywiste miejsce do patrzenia. Użytkownik, który nie zna tej opcji, może znaleźć tam to, czego szuka. Możemy zbudować lepszą społeczność, jeśli założymy, że inni użytkownicy są najlepsi!
Amanda

1
@Amanda, przepraszam, ale dla mnie wydawało się to zbyt oczywiste dla użytkowników szukających terminali i innych rzeczy.
Oxwivi

3

Moim ulubionym jest aplikacja AIDA64 .

Zrzut ekranu z AIDA64

Kupowałem pudełka z Androidem (> 10 marek / modeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy) i testowałem / sprawdzałem je dla przyjaciół. Słyszałeś wyrażenie „Baranina ubrana jak baranek”? Opisuje wiele tego, co przeszło mi przez ławkę. Zrzut ekranu przedstawia skanowanie AIDA64 wykonane na pudełku „M8S” reklamowanym jako zawierające procesor Amlogic S812. Ta aplikacja była jedną z zaledwie 2 opisujących procesor / SoC do tego stopnia szczegółowości („AMLogic Meson8 8726-M8” - cytat to QED).


@AaronGillion, to nie jest tak, że odpowiedzi oparte na opiniach nie są dozwolone w SE, ale nie są zachęcane, ponieważ źle pasują do formatu pytań i odpowiedzi. Edytuję post i oznaczam wszystkie komentarze jako przestarzałe, więc nie musicie ich sami usuwać.
Tamoghna Chowdhury

Inną aplikacją był prawdopodobnie CPU-Z, prawda? Opisz obiektywnie funkcje polecanej aplikacji, a także jej ceny i opcje.
Tamoghna Chowdhury

2

Sprawdź witrynę producenta lub wyszukaj bazę danych gadżetów, taką jak GDGT .


Quadrant ma również informacje o systemie dostępne w aplikacji. Otwórz, stuknij „Informacje o systemie”, aby wyświetlić listę CPU / GPU i innych specyfikacji sprzętowych.
thunsaker

Nie używaj tutaj skracaczy URL.
ale

@ al-everett: Zapamiętam to w przyszłości. Jestem trochę uzależniony od bit.ly.
thunsaker,

2

CPU-Z jest dostępny na Androida w sklepie Google Play. Możesz w nim zobaczyć informacje o swoim sprzęcie.


0

Jeśli potrzebujesz szybkiego rozwiązania bez instalacji, po prostu odwiedź tę stronę

http://www.seedevice.com/

Da ci wszystkie specyfikacje dotyczące twojego telefonu komórkowego, pewna aplikacja wymieniona w odpowiedzi @Martin dostarczy ci szczegółowych informacji.

Oświadczenie: Jestem właścicielem tej strony.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.