Czy umiesz uruchamiać „normalne” programy Java na Androidzie?


Odpowiedzi:


10

Zasadniczo nie jest to możliwe, ponieważ chociaż Java o smaku Androida ma tę samą składnię i semantykę co typowa Java, nie działa na tej samej maszynie wirtualnej (Google ma własną maszynę wirtualną, z którą wszystkie telefony z Androidem są dostarczane i która ma inny format kodu bajtowego niż konwencjonalne maszyny wirtualne Java), nie używa ani nie ma dostępu do standardowej biblioteki Oracle Java. Google ponownie wdrożyło większość ważnych elementów (np. Google ma własną implementację HashMap, ArrayList itp.) I porzuciło wiele innych rzeczy (np. Nie ma pakietu swing w bibliotece Google).


3

Możesz to zrobić dość łatwo, ponieważ istnieje wiele sposobów uruchamiania aplikacji Java na Androida. Specyficzna aplikacja o nazwie Java Emulators może to zrobić dość łatwo.

Są to popularne emulatory Java dla Androida: viz, JBED, PhoneME, Jblend i NetMite. Są ułożone w kolejności moich preferencji. Możesz użyć PhoneME dla nieukończonych urządzeń; Jeśli jednak urządzenie jest zrootowane, wypróbuj jedną z pozostałych trzech aplikacji.


2

Jeśli przez „normalną” Javę (komputerową Javę) masz na myśli Java Standard Edition (J2SE - programy Java, które zwykle działają na komputerze, takie jak Eclipse, Vuze itp.), Wówczas odpowiedź brzmi prawdopodobnie nie. Nie ma sposobu, aby uruchamiać je bezpośrednio na Androidzie i nie ma (przynajmniej dla mnie nieznanych) aplikacji lub modyfikacji, które na to pozwalają.

Aplikacje (emulatory) wspomniane w innych odpowiedziach są przeznaczone dla środowiska J2ME (Java2 Micro Edition, znanego również jako MIDP i aplikacji jako „midletów”). Są to aplikacje Java na urządzenia mobilne, które były popularne przed pojawieniem się Androida.


0

Możesz płakać używając JBED . JBED to program przeznaczony do oferowania możliwości korzystania z aplikacji Java (pliki .jar, jak sądzę) na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Nigdy go nie używałem, więc nie mogę osobiście za niego ręczyć.


1
Zgodnie z listą w podejrzanej witrynie innej firmy, do której linkujesz, dotyczy to tylko apletów mobilnych J2ME. OP nie powiedział, czy tego właśnie chcą.
Dan Hulme

Wiem, że strona nie jest świetna, istnieją linki XDA i DroidBeans, jeśli OP chce dla niej Google, ale mówi, że może uruchamiać .jars, z których można eksportować pełne JavaSE. Jeśli mam szansę go przetestować, zaktualizuję.
Peanut

1
Ze względu na kompletność, ta strona internetowa zawiera instrukcje instalacji i korzystania z aplikacji. Testowałem na Lollipop, ale to nie działało (readme mówi o Gingerbread, więc nie jestem pewien, czy jest kompatybilny z najnowszym Androidem). (Oświadczenie: Nie mam żadnego związku z blogiem i jego blogerem. Po prostu ciekawy tej aplikacji z innego pytania i znalazłem ten artykuł)
Andrew T.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.