Jak zmienić nieprawidłowe okładki albumów w domyślnym odtwarzaczu muzycznym Samsung Galaxy S III?


14

Jeden z moich albumów ma z sobą zupełnie niezwiązaną grafikę. Nie mogę znaleźć szczegółów albumu i mam nadzieję, że zdobędę w ten sposób okładkę albumu, ponieważ jest to niezależny album. Okładka albumu, której próbuję użyć, to w rzeczywistości skan samego albumu. Próbowałem:

  • Zmienianie nazwy albumu i folderu albumu, usuwanie poprzedniego folderu z telefonu i kończenie procesu odtwarzacza muzyki.
  • Usuwanie folderu albumu z telefonu i przenoszenie folderu w inne miejsce.
  • Zmieniono okładkę albumu na różne obrazy, które są nieco innymi obrazami za pomocą Windows Media Player, a następnie przesłano AlbumArt.jpg, Folder.jpg itp. Do katalogu albumu.

Prawdopodobnie próbowałem jeszcze kilku, ale w tej chwili nie pamiętam. Bardzo denerwujące jest patrzenie na tę niskiej jakości, niepowiązaną grafikę albumów, gdy zaczynam grać.


1
Czy próbowałeś zmienić tagi ID3? Możesz używać na komputerze: mp3tag.de/en/index.html
geffchang

Program Windows Media Player ustawia znacznik ID3 okładki albumu, gdy użytkownik wklei okładkę albumu. Potwierdziłem to nawet, archiwizując plik MP3 i otwierając na innym komputerze. Nadal miał okładkę albumu. Nadal będę tego próbował.
NobleUplift

Odpowiedzi:


11

To, co działało dla mnie, jak sugerował adx, to przejście do folderu /Android/data/com.android.providers.media/albumthumbs w telefonie i usunięcie wszystkich zawartych w nim plików. Są to pliki bez rozszerzeń, więc nie można powiedzieć, który jest winny, więc właśnie je wszystkie usunąłem. Następnym razem, gdy otworzę domyślny odtwarzacz muzyki Samsung, wszystkie miniatury albumów początkowo wydają się puste, a następnie po dwóch lub trzech sekundach odtwarzacz ponownie je wygenerował, a moja nowa grafika albumu pojawiła się na naruszającym albumie.

(Było to po tym, jak „pokazałem ukryte pliki i foldery” za pomocą panelu sterowania w systemie Windows i usunąłem znajdujące się tam pliki AlbumArt.jpg i Folder.jpg)


Działa to doskonale na moim Asusie Zenfone. Dziękuję Ci!
Joe L.

3

Wymuś zatrzymanie aplikacji do odtwarzania muzyki. Podłącz urządzenie do komputera. Użyj funkcji wyszukiwania, aby przeszukać swój telefon (pamięć telefonu lub karta SD, na której przechowujesz muzykę) w poszukiwaniu albumart.jpg. Używam Linuksa, więc wyniki pojawiają się jako ikony, w systemie Windows kliknij prawym przyciskiem myszy - wyszukaj. Możesz usunąć szkodliwe ikony, a następnie użyć dowolnej aplikacji, by znaleźć nową okładkę albumu. Możesz być bardziej szczegółowy, wyszukując: \ albumthumbs, \ android \ data \ com.android.providers.media \ albumthumbs i oczywiście każdy pojedynczy folder albumu.


2

Oto rozwiązanie, które wymyśliłem.

Po pierwsze, wydaje się, że okładki albumów są buforowane, więc po usunięciu obrażającego albumu, zamknięciu odtwarzacza muzycznego i ponownym uruchomieniu telefonu, może nadal występować. W takim przypadku pozostaw to na jeden dzień i spróbuj ponownie.

Po drugie, idź do Folder Options / View / Advanced Settings / Show hidden files and folders. i odznacz Hide protected operating system files (recommended). Usuń Folder.jpg, AlbumArt.jpgoraz AlbumArtSmall.jpgw folderze naruszającego album (i wszelkich innych plikach jpg, które reprezentują starą okładkę albumu. Zwykle mają UUID dla nazw).

Po trzecie, upewnij się, że AlbumArt.jpgw folderze albumu znajduje się poprawna grafika albumu. Idealnie AlbumArt.jpgpowinien być idealny kwadrat.

Po czwarte, spróbuj skopiować folder albumu z powrotem do telefonu. Gdyby wszystko w pierwszym kroku zostało wypróbowane, a grafika albumu się nie zmieniła, sugerowałbym zmianę nazwy albumu. Technicznie dodajesz nowy album w tym momencie, ale przynajmniej będzie miał odpowiednią okładkę albumu.


1

Od dłuższego czasu zmagam się z tym problemem i wreszcie postanowiłem spróbować go naprawić, w końcu wymyśliłem rozwiązanie.

Zanim przejdę dalej, używam iTunes na komputerze, aby zarządzać wszystkimi moimi utworami, skopiować je w formacie .mp3, a następnie przeciągnąć je do telefonu Samsung. (Uwaga 3) Grafika albumu, który załączyłem do albumów w iTunes, nie jest wyświetlana, a zamiast tego pokazuje inny niepowiązany album, który dotyczy całego albumu.

Poprawka: Pobierz aplikację o nazwie MP3dit, która jest bezpłatnie dostępna w Sklepie Play. Wynika to z faktu, że Samsung automatycznie dołącza okładkę albumu do pierwszej piosenki albumu, która zawiera okładkę albumu, i ustawia ją domyślnie na WSZYSTKIE piosenki z tego albumu.

To co zrobiłem to:

  1. Aby usunąć wszystkie utwory z określonego albumu
  2. Wstaw jeden z utworów do tego albumu
  3. Upewnij się, że utwór znajduje się w odtwarzaczu muzycznym, odtwarzając go
  4. Przejdź do aplikacji MP3dit i otwórz piosenkę
  5. Przewiń w dół do „Zaawansowane” i otwórz podmenu
  6. Wybierz opcję „Usuń wszystkie tagi MP3”

Twój album powinien się teraz wyświetlać z grafiką, którą wstawiłeś do iTunes (lub innych odtwarzaczy muzycznych). Możesz śmiało dodać resztę utworów z tego albumu.


0

To może nie działać, ale warto spróbować.

Podłącz S3 do komputera (lub użyj eksploratora plików). W tych albumach odkryj pliki systemowe ... i usuń album art.jpg ... lub wszystkie ukryte pliki obrazów. Powinno działać.


Odkryć pliki systemowe w systemie Windows lub na moim Androidzie? Próbowałem odkryć pliki systemowe w systemie Windows, ale nie pokazałem nic więcej. Mam przeglądarkę plików dla Androida skonfigurowaną do wyświetlania ukrytych plików i folderów, ale folder Albumy jest pusty.
NobleUplift

Cóż, jeśli podłączysz telefon do komputera z systemem Windows, będziesz musiał ODKRYJ pliki systemowe, aby móc zobaczyć te ukryte okładki albumów na karcie SD Androida. To zdarzało się często w czasach Gingerbread z moim i9000.
abobobilly

Pliki systemowe były ukryte. Właśnie to powiedziałem. Mogę spróbować odkryć pliki systemowe, a następnie podłączyć telefon.
NobleUplift


0

Bardzo łatwo to rozwiązać. Idź do eksploratora Samsung „Moje pliki” i znajdź plik MP3 z niewłaściwą grafiką. Długie naciśnięcie, wybierz zmianę nazwy, zmień nazwę pliku (właśnie dodałem „1” na końcu). Twój plik MP3 będzie teraz odtwarzany bez niechcianego obrazu. Następnie możesz usunąć „1” po nazwie pliku.


0

Chociaż moja inna odpowiedź może nadal działać, przekreśla katalog Muzyka z okładkami albumów, który jest następnie wybierany przez Galerię i zaciemnia rzeczywistą zawartość użytkownika.

Zamiast mojej poprzedniej odpowiedzi sugerowałbym użycie Mp3taga i ręczne osadzenie okładki albumu w każdym pliku MP3. Korzystanie z AlbumArt.jpg lub Folder.jpg utworzonych przez system Windows nie jest tak dobre, ponieważ oba mają zwykle rozmiar 200 x 200, które będą pikselowane podczas oglądania w odtwarzaczu muzyki w telefonie.


0

W poprawnej okładce albumu

Jeśli widzisz okładkę innego albumu o podobnej lub tej samej nazwie, sprawdź, czy tag wykonawcy został odpowiednio wypełniony dla każdego albumu, niektórzy gracze nie mogą poprawnie obsługiwać takich plików bez tego tagu.

Jak już wspomniano, sprawdź okładki albumów i bądź konsekwentny, użyj okładki albumów lub AlbumArt.jpg.

Okładka albumu nie pojawia się

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​1000 x 1000 pikseli przy wielkości do 500 KB w przypadku AlbumArt.jpg działa dobrze z Muzyką Google Play i większością odtwarzaczy. Wyższe rozdzielczości i większe rozmiary plików mogą działać tylko jako okładki albumów, co może być ogromną stratą miejsca. Ponadto miałem kilka plików z podpróbkowaniem kolorów 4: 2: 0, których nie można odczytać, więc sugeruję użycie podpróbkowania 4: 4: 4, jeśli to możliwe, zapewnia to również najlepszą jakość.

Rozwiązywanie problemów

Wcześniej tylko zamykałem odtwarzacz i usuwałem pliki com.android.providers.media lub wyczyściłem pamięć podręczną. Te opcje wydają się zniknąć w Androidzie 6.0 lub nie działają. W przypadku Muzyki Google Play wystarczyło przesunięcie karty aplikacji z historii aplikacji na Androida, aby poprawnie wyświetlić okładkę. (Zapomniałem o tym i byłem zdezorientowany zachowaniem podczas zmiany pliku obrazu i nazwy folderu oraz próby zrozumienia tego, co widziałem).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.