Narzędzia uniksowe (cat, grep, ls itp.) Na Androida?


11

Przechodzę do jednego folderu z wieloma plikami (txt-), dostosowuję (litery zamiast symboli, tylko małe litery, bez spacji) Merlin Manns txt-setup . Z cat, grep, headi innych narzędzi Uniksa , to lepiej niż struktury folderów.

Używam tego na Ubuntu, przechowując pliki w moim folderze Dropbox. Chciałbym mieć tę samą funkcjonalność na Androida, ale wymyśliłem z pustymi rękami. Nie muszą to być te same narzędzia, a jeśli mogę pokryć tylko część funkcjonalności, to dobry początek.

Jak mogę uzyskać tę (lub podobną) funkcjonalność?

Odpowiedzi:


21

Busybox to pojedyncze narzędzie, które zawiera funkcjonalność wielu podstawowych narzędzi uniksowych. Jest używany w większości systemów Linux-em zamiast oddzielnych plików wykonywalnych dla każdego narzędzia, co marnuje miejsce z powodu duplikacji kodu.

Istnieje kilka instalatorów Busybox dostępnych w Google Play i jeden na F-Droid. Niestandardowe ROM często mają wbudowane Busybox.

Ponadto grepi cat(i kilka innych) są już wbudowane w system Android. Android ma swój własny Busybox o nazwie Toolbox , ale jest o wiele mniejszy (tj. Bardziej ograniczony) niż pełny Busybox.

Możesz uzyskać dostęp do poleceń Toolbox (lub Busybox po zainstalowaniu) z emulatora terminala, w taki sam sposób jak każdy inny system uniksowy.


+1. Busybox oferuje wszystko, czego wydaje się chcieć OP i wiele więcej .
dotVezz

Android toolboxto niewielki zestaw narzędzi pobranych z NetBSD, podczas gdy BusyBox zapewnia wiele najczęściej używanych „prawie w pełni” programów funkcjonalnych.
iBug

1

Busybox nie jest pełnym zamiennikiem. Na przykład brakuje mi plików -binarnych w Busybox grep.

Alternatywnie, na XDA-Developers jest GNU CoreUtils .


1
Idź dostać Termux, jeśli chcesz pełny grepi coś jeszcze.
iBug
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.