Jak wyłączyć wyskakujące okienko po podłączeniu telefonu do komputera przez USB?


10

Jak wyłączyć wyskakujące okienko (to pytanie z pytaniem, czy chcę zamontować kartę SD), kiedy podłączam telefon do komputera przez USB?

Powiedziano mi, że jest to cecha CyanogenMod, ale nie mogę tego znaleźć w życiu. Używam CyanogenMod 7.0 RC z Androidem 2.3.2.


Jaki jest twój system operacyjny?
Daniel A. White,

@pideltajah, Czy Twoje urządzenie jest zrootowane? Sprawdź także, czy możesz uzyskać dostęp do opcji pamięci USB z urządzenia.
xavier_fakerat

1
Dodanie zrzutu ekranu pomogłoby. Pierwotne pytanie dotyczy Androida 2.3.2 i korzystasz z wersji 6.0. Możesz dołączyć zrzut ekranu w komentarzach
beeshyams

Moje urządzenie nie jest zrootowane. Oto zrzut ekranu: imgur.com/OK5W1MC
Stack Underflow

Usuń dostęp PIN, aby usunąć okno dialogowe. To kwestia bezpieczeństwa.
Device Guru,

Odpowiedzi:


6

Jeśli włączysz debugowanie USB w opcjach programisty, telefon „USB Connected!” ekran się nie wyskakuje :)


2
To zależy od telefonu ...
Liam W

3
Nie pomaga. Tak zrobiłem dawno temu.
Zdenek,

4

Nie jesteś użytkownikiem CyanogenMod, ale czy sprawdziłeś poniżej Settings -> About Phone -> USB Settings, czy Settings -> Wireless and network -> USB Settings?


Dodatkowo Settings -> Applications -> USB Settings. Niektóre telefony naprawdę mają to pod Wireless? Dziwne.
Mateusz

Tak, myślałem, że to dziwne, ale niektórzy robią zgodnie z tą odpowiedzią (Myślę, że może to mieć związek z tetheringiem USB?): Android.stackexchange.com/questions/6238/...
Martin

Myślę, że w CyanogenMod jest w Ustawieniach -> Aplikacje -> Rozwój. Ale już dawno nie miałem urządzenia obsługującego CM ... Chciałbym móc uruchomić CM.
Ryan Conrad

1
Przejrzałem już wszystkie ustawienia, które udało mi się znaleźć, bez powodzenia. „Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Ustawienia USB” nie istnieją, „Ustawienia -> Sieć bezprzewodowa i sieć -> Ustawienia USB” nie istnieją, a „Ustawienia -> Aplikacje -> Ustawienia USB” nie istnieją. „Ustawienia -> Aplikacje -> Programowanie” ma tylko następujące opcje: debugowanie USB, czujność, zezwól na fałszywe lokalizacje, zatrzymaj aplikację przez długie naciśnięcie, nazwę hosta urządzenia.
crdx

Prawdopodobnie jest to coś, co następnie usuną, ponieważ nie pamiętam tego w poprzednich wersjach CM. Po rozpoczęciu pracy ze źródłami pierników z AOSP nie włączono jeszcze wszystkich poprzednich modyfikacji, takich jak usunięcie tego wyskakującego okienka.
Ryan Conrad

2

Z pewnością wygląda na to, że Google wyłączył opcję pamięci masowej USB dla najnowszych wersji Androida, jak zapewne zauważyłeś, nie zezwalaj na montowanie karty SD / partycji pamięci jako pamięci masowej USB (UMS) podczas podłączania jej do komputera.

Biorąc pod uwagę, że jesteś zrootowany, możesz wypróbować następujące rozwiązania:

 1. Używanie terminala do montowania pamięci masowej

su

setprop persist.sys.usb.config mass_storage,adb
reboot

Jeśli chcesz wrócić do MTP, otwórz emulator terminala i wprowadź:

su
setprop persist.sys.usb.config mtp,adb
reboot

su setprop sys.usb.config mtp, adb restart

 1. Aktywuj automatyczne podłączanie, gdy włączone jest debugowanie USB .

Jak wspomniano wcześniej, po włączeniu debugowania USB karta SD zostanie automatycznie zamontowana po podłączeniu do komputera, pod warunkiem, że sterowniki zostały poprawnie zainstalowane.

Dzięki temu nie będziesz otrzymywać stałych powiadomień o montażu karty SD

 1. Korzystanie z QtADB

QtADB to w pełni funkcjonalne narzędzie (zaprojektowane dla systemu Windows) i ma mnóstwo funkcji do zarządzania twoim droidem. Niektóre z nich obejmują:

 • Menedżer plików (kopiowanie plików i katalogów między telefonem a komputerem, usuwanie, tworzenie katalogów)

 • Menedżer aplikacji (instalowanie, usuwanie, tworzenie kopii zapasowych itp.)

 • Shell i więcej ..

Istotą tego jest to, że pozwala na montaż zewnętrznej karty SD w komputerze bez denerwujących powiadomień . Sprawdź tutaj, aby uzyskać więcej informacji: QtADB

 1. Korzystanie z włącznika USB MASS STORAGE (root)

Jest to jedna z niewielu aplikacji oferujących przywrócenie utraconej opcji Universal Mass Storage (UMS).

 1. Po pobraniu narzędzia podłącz urządzenie za pomocą kabla USB do komputera.

 2. Otwórz aplikację „UMS Enabler” i naciśnij „Włącz pamięć masową”. Pamiętaj, daj rootowi aplikacji dostęp, jeśli poprosi.

W tym momencie aplikacja może otrzymywać różne komunikaty, na przykład komunikat z prośbą o ustawienie SELinux - modułu Linux używanego przez system Android w celu zwiększenia bezpieczeństwa - do stanu zezwolenia; jest to wymagane do poprawnego działania aplikacji

Kredyty

 1. Jest jakiś sposób na uzyskanie pamięci masowej USB zamiast MTP?
 2. Jak zamontować urządzenie z Androidem jako pamięć masową USB (UMS)?
 3. QtADB dla Androida

„Tak jak poprzednio, gdy debugowanie USB jest włączone, karta SD zostanie automatycznie zamontowana po podłączeniu do komputera, pod warunkiem, że sterowniki zostały poprawnie zainstalowane”. Może dla niektórych urządzeń, ale dla mnie jest to nieprawidłowe. Mam włączone debugowanie i mogę łatwo montować, ale wciąż otrzymuję irytujące wyskakujące powiadomienia za każdym razem, gdy podłączam.
Stack Underflow

@pideltajah naprawdę? Myślę, że ma to związek z wersją Androida, ponieważ nigdy nie otrzymuję żadnego z tych powiadomień (Android 4.3). Spójrzmy na to
xavier_fakerat

Tak. Zauważyłem, że ktoś wcześniej o tym wspominał, ale myślę, że to zależy tylko od konkretnego urządzenia. Dziękuję Ci! Dodałem również komentarz do pytania OP z linkiem do zrzutu ekranu. Nie jestem pewien, jak zrzut ekranu byłby pomocny, ale @beeshyams wydawało się, że tak może być.
Stack Underflow

Właśnie przeprowadziłem testy. Podłączyłem USB i przełączyłem na opcję Pamięć USB, nie było żadnego powiadomienia, a kiedy korzystam z trybu PC (HiSuite), tuninguje się z włączonym debugowaniem USB i ponownie bez powiadomień, a jeśli wyłączę debugowanie USB , automatycznie przechodzi do trybu ładowania bez powiadomień ) I znowu perfom z innym urządzeniem z
Androidem

@pideltajah: aktualizacja Testowane dzisiaj z Samsung Note 4 (Android 6), wydaje się, że nie widzę opisanego powiadomienia, nawet z diasabled debugowania USB. Jedyną różnicą w porównaniu z 4.3 jest to, że tylko opcje to MTP i Camera , zaczynam czuć, że może to być funkcja bezpieczeństwa zablokowana w twojej konkretnej pamięci ROM, w przeciwnym razie nie mam innych rozstrzygających faktów poza tymi.
xavier_fakerat

1

Jeśli chcesz wyłączyć wszystkie powiadomienia, które pojawiają się po podłączeniu kabla USB, przejdź do „menu”, a następnie „powiadomień”, a następnie dotknij „Połączenie USB”, a następnie zmień ustawienia na „Tylko ładowanie”


1
To nie zmienia tego zachowania. Ponadto nadal chcę, aby MTP działało. Po prostu nie chcę o to pytać.
Zdenek,

0

Opcje programisty -> Domyślna konfiguracja USB -> Tylko ładuj telefon (lub cokolwiek, co chcesz domyślnie), wtedy nie pojawi się ponownie.


-2

Zwykle jest to w Ustawienia -> Aplikacje -> Rozwój -> Debugowanie USB


1
Mówię o wyświetlonym oknie dialogowym z pytaniem, czy chcę zamontować kartę SD, co nie jest związane z debugowaniem USB.
crdx
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.