Jak zamontować dyski Samsung Galaxy w systemie Linux (połączonym kablem USB)?


11

Podłączyłem Samsung Galaxy S i9000 do komputera z systemem Linux za pomocą kabla USB.

Jak mogę uzyskać dostęp do dysków galaktyki z komputera z systemem Linux za pomocą tego kabla (a nie bezprzewodowo lub przez otwarcie pokrywy i wyjęcie karty SD).

Nie mogę znaleźć niczego pod / dev / disk / by-id / na maszynie linuxowej, którą można zamontować.

Edycja: Po podłączeniu przez USB na pasku powiadomień urządzenia z systemem Android Galaxy znajduje się ikona USB. Kiedy przeciągam pasek powiadomień w dół, widzisz element „Połączenie USB”. Ale nie mogę nic z tym zrobić ani zmienić.


Kroki od zaakceptowanej odpowiedzi:

1) Przejdź do Ustawienia - Aplikacje - Programowanie i USB Debuggingwyłącz.

2) Przejdź do Ustawień - Informacje o telefonie i przełącz połączenie USB na Ask on connection. Może mass storagemoże również działać, ale w moim przypadku pewna aplikacja Samsung kiesnadal blokuje połączenie z tym ustawieniem, więc wolęask

3) Podłącz urządzenie do urządzenia Linux za pomocą kabla USB. Urządzenie z Androidem wyświetli menu, wybierzmass storage

4) Na pasku powiadomień urządzenia z systemem Android powinna pojawić się ikona USB. Przeciągnij go w dół i wybierzmount...

Jeśli nic nie jest montowane automatycznie na systemie Linux /media/, musisz zainstalować ręcznie.

Możesz obejrzeć syslog na polu linux za pomocą tego polecenia, wpisz go w konsoli użytkownika, który ma uprawnienia sudo przed podłączeniem kabla USB:

sudo tail -f / var / log / syslog

Niektóre komunikaty powinny pojawić się po podłączeniu kabla, które pomogą ci przeanalizować sytuację.

Ten link jest również dobrym zasobem: http://androidforums.com/android-lounge/115574-solved-cannot-mount-android-device-via-usb-linux.html

Odpowiedzi:


6

Idź do Settings -> About phone -> USB Settingsi ustaw na Mass Storage. Może być również konieczne włączenie lub wyłączenie Settings -> Applications -> Development -> USB debugging. Dyski powinny być widoczne dla komputera po podłączeniu urządzenia, ale należy również kliknąć wspomniane powiadomienie USB i powiedzieć, aby faktycznie zamontowało pamięć na komputerze, aby były dostępne. Na koniec spróbuj spojrzeć na to, aby uzyskać więcej informacji: http://androidforums.com/android-lounge/115574-solved-cannot-mount-android-device-via-usb-linux.html


Poszedłem do Settings --> Applications, ale nie ma podmenu USB Settings. Widzę podmenu Unknown sources, Manage applications, Running services, Developmenti Samsung Appstam. Będę szukał dalej USB Settings, mając nadzieję, że jest gdzieś ukryty.
mit

Możesz także się zameldować Development- spróbuj włączyć / wyłączyć debugowanie USB i sprawdź, czy to ma jakiś efekt. Jeśli jest włączony, wyłączenie może faktycznie spowodować wyświetlenie menu Ustawienia USB.
Matthew przeczytał

Włączenie debugowania USB w rzeczywistości trochę pomaga. Mam teraz inny element połączenia USB na pasku powiadomień, który można włączyć, aby podłączyć lub odmontować. Po ustawieniu go mountw folderze „Moje pliki” na urządzeniu z Androidem nie jest już dostępny. Ale jak mogę zamontować cokolwiek na maszynie z Linuksem? / dev / disk / by-id nadal nie ma w nim żadnych napędów. Również / media jest puste.
mit

Hmm, po prostu trochę rozejrzałem się i wydaje się, USB Settingsże może być Settings -> About phone, czy widzisz, czy tam jest, a jeśli tak, ustaw ją na Mass Storage?
Mateusz

1
Mógłbym teraz rozwiązać moje problemy z montażem, musiałem przejść do innego pudełka z linuksem, wygląda na to, że karta usb na pierwszym pudełku była zepsuta. Teraz działa. Jeszcze raz dziękuję, dobrze, że ludzie tacy jak ty są w pobliżu.
mit
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.