Czy jest jakiś sposób na znalezienie / usunięcie zduplikowanych utworów z Muzyki Google Play?


11

Mam swoją muzykę z płyt CD zarówno w formacie MP3, jak i FLAC. Niestety program do przesyłania Muzyki Google nalega na przesłanie obu formatów, więc mam zduplikowane utwory. Czy istnieje aplikacja / narzędzie / metoda do znajdowania i usuwania tych zduplikowanych ścieżek z chmury?


Co jeśli usuniesz oba, a następnie ponownie prześlesz ten, który chcesz. Próbowałeś tego?
pqsk

1
@pqsk Istnieje kilka tysięcy plików; po prostu znalezienie duplikatów nie jest trywialne.
Eric Brown,

gotcha. Myślałem, że to tylko kilka. Co jeśli po prostu usuniesz swoją kolekcję, a następnie na stacji roboczej usuniesz te pliki, a następnie ponownie załadujesz. Nie jestem pewien, czy to dobra sugestia, ponieważ nie mam pojęcia, jak duża jest twoja biblioteka i / lub jak szybkie jest twoje połączenie internetowe. Interfejs muzyczny nie jest dokumentowany, jeśli dobrze pamiętam.
pqsk

@pqsk jest to, że: github.com/simon-weber/Unofficial-Google-Music-API nie jestem pewien, jak dobrze to jest.
Andrew Savinykh

Odpowiedzi:


10

Z komputera z systemem Windows 10 x64 (64-bit):

 1. Zainstaluj najnowszą wersję Python 2.7 .x. (Użyłem Python 2.7.10 ; Nie używam żadnej wersji Python 3.xy - nie mogłem zmusić go do pracy z tym skryptem.)
 2. Jeśli używasz systemu Windows, zainstaluj kompilator Microsoft Visual C ++ dla Python 2.7 . gmusicapiWymaga tego jedna z zależności .
 3. Zainstaluj Google Music API dla Python. Do instalacji należy użyć „pip” (wbudowany skrypt instalatora Pythona). W systemie Windows pip nie jest dodawany do zmiennej środowiskowej PATH. Szybkie, leniwe obejście polega na wywołaniu go w szczególności:

  C:\Python27\Scripts\pip.exe install gmusicapi
  
 4. Zobacz przypis, jeśli masz problemy. LibAVlub ffmpegprawdopodobnie nie są wymagane do naszych celów.

 5. Po prawej stronie strony Google Music Dupe Killer :

  • Kliknij „pobierz ZIP” → Wyodrębnij ZIP → Zmień nazwę kill-dupes na kill-dupes.py → Kliknij prawym przyciskiem myszy → edytuj za pomocą Notatnika (lub Notepad ++ lub czegoś podobnego) → Ctrl-F („znajdź”) dla „nazwa użytkownika”.
  • W linii 89 zobaczysz to (dodano numery linii dla ułatwienia czytania):

   88. api = Mobileclient() 
   89. logged_in = api.login('username', 'password') 
   90.
   91. if logged_in:
   
 6. Zamień słowo nazwa użytkownika na nazwę użytkownika Google, a słowo hasło na hasło Google. Zostaw je pojedynczo cytuje " jak jest. Zapisz plik z wprowadzonymi zmianami.

 7. Zezwalaj mniej bezpiecznym aplikacjom na dostęp do Twojego konta za pośrednictwem Google. Jeśli tego nie zrobisz, Google wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z informacją, że zablokował on dostęp do Twojego konta przy pierwszym uruchomieniu skryptu. W tym e-mailu znajduje się link do zmiany ustawienia.

  ( Uwaga : możesz chcieć to zmienić po zakończeniu pracy ze skryptem).

 8. Umieść zmodyfikowany kill_dupes.pyskrypt gdzieś, gdzie go znajdziesz. Włożyłem to C:\Python27\.

 9. Otwórz wiersz polecenia systemu Windows. ( Win+ Rotwiera okno dialogowe Uruchom , cmd to wiersz polecenia. Naciśnij Enter.)

  • Zobaczysz okno z tym napisem:

   C:\Users\YourWindowsUsername>
   
  • Uruchom Python z wykonanym skryptem:

   C:\Users\YourWindowsUsername>c:\Python27\python.exe c:\Python27\kill_dupes.py
   
  • Naciśnij, Enteraby uruchomić skrypt:

   Successfully logged in. Beginning duplicate detection process.
   
  • Program drukuje listę znalezionych duplikatów. Wpisz yi naciśnij, Enteraby je usunąć lub nnie usuwać.

  • kill_dupes.pya może jego program nadrzędny ulega gmusicapiawarii na znakach Unicode, takich jak つんく♂. Oto raport o błędzie . Co dziwne, uruchamiając skrypt z IDLE, działał dobrze. IDLE powinien być dołączony do wszystkich instalacji Pythona.

  • IDLE (Python GUI)fileopenkill_dupes.py

  • IDLE (Python GUI)runrun module

  • Jeśli zobaczysz tylko puste okno, prawdopodobnie zapomniałeś zezwolić mniej bezpiecznym aplikacjom na dostęp do twojego konta. Zobacz krok 7.

 10. (Opcjonalnie) Zabroń mniej bezpiecznym aplikacjom dostępu do Twojego konta Google .

Kiedyś odpowiedź przez Neves rozwijać tę odpowiedź.

Przypis: Instalowanie LibAV

 • Prawdopodobnie nie jest to wymagane, ale zrobiłem to za pierwszym razem. Od tego czasu pomyślnie usunąłem duplikaty bez LibAV, ale już miałem je ffmpegw mojej PATH. Mówię, że ten krok nie jest wymagany, ponieważ witryna Google Music API mówi:

  Jeśli zamierzasz przesyłać muzykę, prawdopodobnie będziesz chciał zainstalować avconv Libav na swojej ścieżce systemowej wraz z co najmniej libmp3lame.

Aktualizacja 2016-01-09: Witryna mówi teraz:

Jedyny raz, gdy avconv lub ffmpeg nie jest wymagany, jest przesyłanie plików mp3 bez włączonego skanowania i dopasowywania.

Skorzystaj z oceny, czy instalacja LibAV jest potrzebna.

 • Pobierz najnowszy (modyfikowany według daty) wariant „nightly-lgpl” x86_64 wariant LibAV. Jest to link ze strony podanej w kroku 2.
 • Pobrałem libav-x86_64-w64-mingw32-20150524.7z→ rozpakowałem .7zplik → dodałem /usr/bin folderrozpakowany libavfolder do ŚCIEŻKI. (Kroki są wyjaśnione w łączu w kroku 2. lat ays, aby dodać (wbudowany skrypt instalatora Pythona) avconv.exedo ŚCIEŻKI. Mój komputer D:\Downloads\libav-x86_64-w64-mingw32-20150524\usr\bindodał teraz do ŚCIEŻKI.

2
Dla każdego, kto ogląda tę odpowiedź, oto strona Mniej bezpiecznych aplikacji w ustawieniach Google. Jeśli używasz 2FA, musisz użyć hasła aplikacji.
vaindil

2

Na komputerze stacjonarnym możesz uruchomić skrypt Google Music Dupe Killer . Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do komputerów, nie jest to trywialne, ale wykonalne. Musisz zainstalować język Python i postępować zgodnie z instrukcjami na stronie skryptu.


0

Oprócz przechowywania ich w osobnych lokalizacjach i określania, gdzie są pliki, które chcesz, lub ręcznego przechodzenia do muzyki Google na komputerze lub telefonie i usuwania ich, nie. Ale nawet jeśli usuniesz je, gdy menedżer muzyki złapie ich brak i nie zmieniłeś folderu, przeładuje je, przynajmniej kiedyś.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.