Usuń komunikat „Brak karty SIM w telefonie”


19

Niedawno zmieniłem na nowszy telefon i obecnie używam mojego starego telefonu z Androidem jako swego rodzaju „ipoda”. Jednak zawsze pokazuje komunikat, że nie ma karty SIM. Wiem, że to tylko irytacja, ale czy w ogóle można to wyłączyć? Jestem zrootowany, uruchamiając niestandardowy ROM 4 ROM na ICS. Czy mogę coś sflashować, aby usunąć tę wiadomość? Czy całkowicie wyłączyć radio komórkowe?

Zrzut ekranu
Zrzut ekranu (kliknij, aby zobaczyć większy wariant)


Starałem się trzymać stare karty SIM tylko w tym celu
Journeyman Geek

Istnieją moduły Xposed, które usuwają „brak karty SIM” z paska stanu, ale nie mogę znaleźć niczego, co mogłoby usunąć HTC jeden z ekranu blokady.
RossC

Odpowiedzi:


6

Możesz usunąć powiadomienie „Brak karty SIM” z Galaxy S3 S4 i Note 3, dodając wpis do pliku build.prop. Musisz to zrobić root.

Polecam korzystanie z edytora budowania propozycji JRummy . Po zainstalowaniu uruchom aplikację i kliknij prawą dolną ikonę ( +znak).

W pierwszym polu możesz wprowadzić taki opis (jest to opcjonalne):

# Remove "No SIM" from notification bar

W drugim polu wpisz:

ro.config.donot_nosim= true

Następnie zapisz i uruchom ponownie.

Jeśli nadal wyświetla się wyskakujące okienko „Brak karty SIM” lub pojawia się ikona powiadomienia „Brak karty SIM”, poszukaj wpisu o treści:

ro.config.tima=1

i zmień to na:

ro.config.donot_nosim= true

Jeśli to nadal nie działa, spróbuj usunąć ro.config.tima=1lub ustaw wartość 0 zamiast 1.

Możesz także dodać, sys.hiddenmenu.enable=1aby włączyć ukryte menu, jeśli nie ma go już w pliku build.prop.


Te instrukcje działały dla mnie w mojej
notatce

Pracowałem nad moją
notatką

Nie działało to w mojej zrootowanej uwadze 3. Próbowałem ro.config.tima = 0, false i usunąłem całkowicie w każdej konfiguracji z ro.config.donot_nosim = true i 1. Bummer. Zraniony za pomocą modułu Xposed.
psouza4

4

Jeśli masz dostęp do konta root:

  • pobierz bezpłatną aplikację „ Powiadomienia wyłączone ” ze sklepu Play;
  • Otwórz to;
  • przewiń do końca, aż znajdziesz „systemowy interfejs użytkownika” i odznacz ją;
  • kliknij małą ikonę dyskietki u góry, aby ją zapisać.

Działa to w przypadku mojej Sprint Note 3 na stronie plus.


Aplikacja brzmi nieźle, ale czy nie spowoduje to wyłączenia wszystkich ostrzeżeń systemowych, w tym potencjalnie ważnych?
Tobias Kienzler

@Tobias: tak, to nie powinno być rozwiązanie
psouza4

4

Włącz tryb samolotowy, włącz WiFi. Problem zniknął.


3
Włączenie trybu samolotowego (a) nie usunęło trwałego powiadomienia karty SIM i (b) dodało nowe trwałe powiadomienie do mojej uwagi 3. Niestety ta odpowiedź jest nieudana.
psouza4

1
Musisz ponownie uruchomić telefon po przełączeniu go w tryb samolotowy. Po ponownym uruchomieniu powiadomienie nigdy nie pojawi się, prawdopodobnie dlatego, że nigdy nie próbuje połączyć się z siecią komórkową.
CodyF

Potwierdzono na nieukończonym S5, że psouza4 jest poprawny. Teraz masz dwa denerwujące ikony na pasku stanu, a CodyF, ponowne uruchomienie nie ma żadnego efektu. To rozwiązanie jest gorsze niż nieprzydatne.
ctb

2

Włącz tryb samolotowy. Wyłączy Wi-Fi, chyba że potrzebujesz Wi-Fi, więc nie wiem, co jeszcze zrobić.


Śmieszne małe dziwactwo większości telefonów z Androidem: możesz włączyć tryb samolotowy, a następnie włączyć WiFi. Dlatego radio komórkowe i GPS pozostają wyłączone, ale Wi-Fi będzie działać. Nie rozumiem jednak, jak to pomoże Pytającemu.
ale

1
@Al - to nie tylko dziwactwo Androida. iPady działają podobnie - tryb samolotowy nadal pozwala niezależnie włączyć Wi-Fi.
wbogacz

To jest właściwe rozwiązanie.
Tobia,

1
Jak wskazano w duplikacie odpowiedzi na to pytanie, przynajmniej niektóre telefony (może wszystkie?) Nie pomogą. Samolot nie tylko NIE usuwa ikony i powiadomienia bez karty SIM, ale także uruchamia własną ikonę trybu samolotowego. Ta odpowiedź okazała się nieprzydatna.
ctb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.