Czy są jakieś wady lub ryzyko ograniczenia procesów w tle?


38

Włączyłem opcje programistyczne w moich telefonach Samsung Galaxy Grand Duos, a następnie zmieniłem opcję „Ogranicz proces w tle” ze Standardowego limitu na Brak procesu w tle .

Potem mój telefon działa dobrze, bez problemów z zawieszaniem się i bez spowolnienia, jak wcześniej.

Ale mam wątpliwości, czy ta zmiana wpłynie na jakikolwiek proces, aktualizacje, aplikacje lub cokolwiek, co może spowodować błąd lub awarię?

Odpowiedzi:


45

Ustawienie tej opcji zmusza system Android do zatrzymania każdego procesu, gdy tylko będzie pusty (to znaczy, gdy nie zostaną uruchomione żadne usługi i nie będzie żadnych działań na ekranie dla tej aplikacji).

Żeby było jasne: ta opcja nie powstrzyma przed tym aplikacji, które normalnie działałyby w tle. Twój klient poczty będzie nadal działał okresowo, aby sprawdzać pocztę, jeśli jest do tego skonfigurowany. Aplikacje korzystające z Google Cloud Messaging do odbierania wiadomości push z serwerów internetowych (takich jak Gmail i Facebook) nadal będą mogły to robić. Ta opcja byłaby lepiej nazwana „ Limitem procesu w tle w pamięci podręcznej ”, ponieważ ogranicza aplikacje, które w innym przypadku byłyby wyświetlane z tą etykietą w menedżerze aplikacji.

Następnym razem, gdy każda aplikacja będzie musiała się uruchomić, Android musi załadować aplikację z pamięci, od zera. To zużywa więcej energii i trwa dłużej niż ponowne uruchomienie, gdy proces był w pamięci. Nie oznacza to tylko, kiedy celowo zaczynasz aktywność w tej aplikacji; oznacza to również, że klient poczty e-mail musi być ładowany od nowa za każdym razem, gdy chce sprawdzić pocztę e-mail. Z czasem może to doprowadzić do ogromnego zużycia baterii.

Ponieważ jest to opcja programistyczna, może również powodować rzadkie błędy w niektórych aplikacjach, a twórcy tych aplikacji mogą nie chcieć ich naprawiać. Jednym z przykładów jest to, że na urządzeniach Nexus z systemem 4.2.2, gdy ta opcja jest włączona, wbudowana aplikacja Kalendarz będzie się ponownie uruchamiać z tym zestawem opcji, ponieważ zatrzymanie procesu buforowania w tle powoduje usunięcie dostawcy treści kalendarza , co powoduje, że pętla usług uruchamia się nawzajem w celu sprawdzenia dostępności aktualizacji kalendarza. Jeśli tak się stanie, pętla bardzo szybko rozładuje baterię.


Błąd restartu jest nadal obecny na Androidzie 6.0 ...
Henry Hu

@HenryHu „To nie działa, jeśli zmienię zachowanie systemu operacyjnego w sposób, który służy tylko do testowania”, nie jest tak naprawdę dużym błędem.
Dan Hulme

1
ale problem może pojawić się w innych sytuacjach. W scenariuszu, w którym występuje presja pamięci, aplikacja Kalendarz również jest zabijana i uruchamia się ponownie. To naprawdę powinna być usługa.
Henry Hu,

8

Niedawno znalazłem to samo ustawienie (tj. Liczbę procesów, które można uruchomić w tle) i zmniejszyłem to ustawienie w moim GT-S7562L z „Standardowego limitu” do tylko 1. Natychmiast zauważyłem znaczną poprawę wydajności i jak dotąd nie było żadnych problemów. Dokonałem zmiany z desperacji - mój telefon prawie zmienił się w cegłę. Cały czas działał powoli i często po prostu się zamykał. Czytałem, że brak systemów Android polega na tym, że pozwalają one aplikacjom na przechwytywanie pamięci aż do jej zniknięcia. Być może rozwiązałem ten problem na telefonie. Chyba będę wiedział za kilka dni, ale do tej pory jestem całkiem szczęśliwy.


1
To samo z moją NOKIA 5! WSTYD!!! To jedyny sposób, w jaki znalazłem ponad MIESIĘCZNE użycie af *** BRICK, aby urządzenie znów było użyteczne ...: \ Mój 7-letni Android był szybszy: \
marcolopes


1

Ustawienie limitu procesu w tle telefonu może naprawdę poprawić wydajność telefonu. Tylko jeśli otworzysz aplikację, telefon zajmie kilka sekund, aby załadować, ponieważ najpierw załaduje niezbędne pliki do użycia przez niektóre aplikacje.

Kolejną zaletą jest przedłużenie żywotności baterii, ponieważ nie działa proces w tle.


1
Czy jest jakieś odniesienie do utworzenia kopii zapasowej tej odpowiedzi lub jest to oparte na twoim doświadczeniu?
Andrew T.

Może brak procesu w tle rekompensuje nadmierne obciążenie aplikacji?
marcolopes,

1

Jeśli wybierzesz no background processestelefon cofnie ro 1995 Nokia mobile. Zatrzyma wszystkie rodzaje aktualizacji powiadomień i transmisji danych prosser, twój telefon będzie działał tylko w przypadku odbierania połączenia lub wiadomości od operatora numeru telefonu komórkowego.

Trzymaj telefon w standardowym procesie w tle, dopóki nie osiągnie wieku 2 lat i nie będzie działać bardzo wolno.

Powinieneś zachować co najmniej 1 lub 2 procesy w tle, aby być w kontakcie z inteligentnymi i najnowszymi informacjami.

Dostępna jest jeszcze jedna opcja, która polega jedynie na selektywnym zatrzymaniu wszystkich działań w tle, pozwoli to zaoszczędzić żywotność baterii, a także zmniejszyć (zapobiec?) Problemy z ogrzewaniem.


1
Proszę nie używać SMS / Chat lingo na tej stronie. Brakuje nam również poczucia humoru, więc też tego unikaj. Staraj się używać mowy i gramatyki angielskiej najlepiej jak potrafisz. Zobacz naszą stronę pomocy .
Tamoghna Chowdhury

Moja Nokia 5 ma 1 rok i była WYJĄTKIEM po wyjęciu z pudełka !!! Jest to jedyny sposób, aby go użyć ...
marcolopes,

1

Podoba mi się komentarz wcześniejszego autora na temat Nokii z 1995 roku. Chociaż moderatorzy nie potrafią się od czasu do czasu śmiać. Uznałem to za absolutnie zabawne.

Trzymam telefon maksymalnie 4 procesy w tle i ma znacznie wyższą wydajność niż w standardzie. Otrzymuję wszystkie moje powiadomienia (którymi osobiście zarządzałem w ustawieniach powiadomień) bez wyraźnej różnicy. Bardzo się cieszę, że to ustawienie istnieje w opcjach programistycznych. Zapewnia również większe bezpieczeństwo i niższe zużycie baterii.


0

Jednym z problemów, z którymi możesz się spotkać, jest to, że niektóre usługi działające w tle (Tasker, Google Location Services itp.) Mogą zostać nieoczekiwanie zamknięte. Poza tym myślę, że nie ma innego problemu z ograniczaniem aplikacji w tle.

Edycja: to, co wybrałeś, uniemożliwia aplikacjom takim jak wspomniałem powyżej, aby przestały działać. Na przykład Gmail nie będzie mógł aktualizować otrzymanych wiadomości e-mail.


2
Nie ma takich problemów.
suresh_chandran

2
To jest dezinformacja, to ustawienie NIE wpływa na usługi systemowe, takie jak Gmail. Spójrz na swoją ostatnią funkcję aplikacji, są to, co to ustawienie nazywa „procesem w tle”. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz najwyższą odpowiedź autorstwa @ dan-hulme.
CauselessEffect
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.