Jak aktywować Tłumacz Google w Chrome?


10

Gdy wchodzę na stronę całkowicie w języku obcym, pojawia się opcja „czy chcesz tłumaczyć”, ale jak sprawić, by Chrome przetłumaczył stronę, która zawiera 90% języka angielskiego i kilka wierszy w innym języku. Czy istnieje przycisk, który mogę zainstalować, czy coś, ponieważ Tłumacz Google nie pojawia się, gdy tylko kilka zdań jest w innym języku.

System operacyjny: 4.1 S3


1
To doprowadza mnie do szaleństwa, szczerze mówiąc, kiedy to się dzieje, kończę kopiowanie i wklejanie z Chrome do aplikacji Tłumacz Google. Chciałbym zobaczyć obejście tego problemu.
RossC

Odpowiedzi:


4

Przejdź do chrome://flags/#translate-android-manual-trigger(skopiuj wklej do przeglądarki) i włącz tę funkcję. Po ponownym uruchomieniu zobaczysz w menu nową opcję „przetłumacz”.


2
To nie działa od czerwca 2019 r.
snazzybouche

3

W moim urządzeniu (nexus 5) mam Google translate i chrome. jeśli chcę przetłumaczyć słowa → naciśnij długo → udostępnij → przetłumacz je. możesz tego spróbować. :)

ps: Zapomniałem mojego słabego angielskiego.


Takie podejście oszczędza mi trzy kroki :)
Michaił

Możesz także skorzystać z opcji udostępniania w menu chrome i przetłumaczyć całą stronę.
trgraglia 25.04.16

Niestety, to nie zadziała dla mnie na tak obszernej stronie jak artykuł, ponieważ wydaje się, że ma krótki limit długości, pokazuje tylko dwa pierwsze akapity przetłumaczonego tekstu, po których następuje elipsa. Opcja udostępniania lub kopiowania tłumaczenia nie pozwala na przetłumaczenie reszty.
thomasrutter,

3

Dzięki najnowszej aktualizacji Tłumacza Google możesz włączyć funkcję Dotknij, aby przetłumaczyć w Ustawieniach Tłumacza Google .

W chrome naciśnij i przytrzymaj tekst, który chcesz przetłumaczyć, i wybierz kopiuj . Ikona tłumaczenia Google pojawi się w oknie i wystarczy dotknąć, aby zobaczyć tłumaczenie. W ten sposób nie musisz przełączać się między dwiema aplikacjami :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.