Co to jest tajemnicze urządzenie „CDC Serial” i dlaczego go potrzebuję?


9

Zbudowałem własny komputer PC z części zakupionych online, wykonałem czystą instalację systemu Windows 7 Ultimate w wersji 64-bitowej z dodatkiem SP1 (pełna wersja, bez programów typu bloatware OEM) i uruchomiłem Windows Update kilka razy, aby uzyskać najnowszą i najlepszą wersję aktualizacje od Microsoft. Z przyjemnością zobaczyłem, że wszystko działało zgodnie z oczekiwaniami, żadnych problemów, ani w oprogramowaniu, ani w sprzęcie. Następnie podłączyłem mój nowy telefon Samsung Galaxy S4 Plus (GT-I9506) do wolnego portu USB w komputerze. System Windows wykrył następujące 3 różne urządzenia.

  • Urządzenie kompozytowe USB
  • Galaxy S4 (SG)
  • Serial CDC

za

System Windows automatycznie zainstalował i skonfigurował pierwsze dwa urządzenia (patrz zrzut ekranu powyżej). Z wyjątkiem urządzenia „CDC Serial”. Nie zainstalował tego.

  1. Co to jest urządzenie „CDC Serial”?
  2. Po co mi to?
  3. Jak to zainstalować?

Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, było sprawdzenie instrukcji obsługi (kompletnej instrukcji, a nie instrukcji wprowadzającej). Nie ma ani jednego odniesienia do „CDC Serial”. Nie jestem ekspertem, ale rozumiem trochę z tego. „Urządzenie kompozytowe USB” jest zainstalowane, aby system Windows mógł komunikować się z telefonem za pomocą kabla USB. „Galaxy S4 (sg)” to nazwa, którą nadałem telefonowi podczas instalacji, a to urządzenie, które prezentuje się Windowsowi jako odtwarzacz multimedialny, korzysta z protokołu MTP, i to właśnie pojawia się w Eksploratorze Windows .

Skąd mam wiedzieć, co to jest „CDC Serial”, jeśli nie jest to opisane w instrukcji obsługi? Nigdy wcześniej tego nie widziałem na żadnym urządzeniu z Androidem podłączonym do komputera. Szukałem „cdc serial” w Google i wszystko, co mogłem znaleźć, to ludzie robili hacki na swoich telefonach, takie jak rootowanie, zmienianie pamięci ROM i ogólnie po prostu hakowanie.

Co jeśli nie chcę tego robić? Czy nadal ważne jest skonfigurowanie urządzenia „CDC Serial”? Jak wpływa to na funkcjonalność telefonu, np. Podczas synchronizacji danych między telefonem a komputerem, jeśli zdecyduję, że nie chcę stosować się do tych wskazówek i sztuczek dotyczących hakowania, aby zainstalować to urządzenie?

Skontaktowałem się w tej sprawie z pomocą techniczną Samsung i nie mieli pojęcia, o czym mówię. Powiedzieli, że się przyjrzą, ale to wszystko. W ogóle nie ma pomocy.

Instrukcja obsługi mówi, że mogę zmienić typ połączenia USB z MTP na PTP. Zasadniczo sprawia, że ​​telefon prezentuje się w systemie Windows jako aparat fotograficzny. Próbowałem, aby nie było problemów z niezainstalowaniem sterowników. System Windows wykrył tylko urządzenie „Galaxy S4 (sg)” i zostało automatycznie skonfigurowane i zainstalowane.

b

W tym trybie tylko pliki zdjęć mogą być przesyłane między telefonem a komputerem. To moim zdaniem bardzo ograniczające. Ale urządzenie „CDC Serial” nie zostało wykryte. Jak to?..


To nie jest ważne. Po prostu to zignoruj.

5
Przyjąłem przywilej, edytując pytanie, aby było mniej nieprzyzwoite i agresywne, używając słów wulgaryzmów, aby uczynić to czystszym dla innych. Wciąż brzmi to agresywnie, jakby „podskakiwało i wymagało natychmiastowej odpowiedzi”. FWIW CDC-Serial, pozwala używać i traktować urządzenie jako bramę modemu do Internetu poprzez emulator terminala, taki jak minicom i inne programy telefoniczne.
t0mm13b

1
spróbuj zainstalować kies, a może znajdziesz sterownik tutaj
Timo Huovinen,

Odpowiedzi:


6

Nigdy też nie widziałem, aby Windows był bardzo pomocny w identyfikowaniu sterowników. Oto kilka informacji na temat tego, czym jest USB CDC. Według Wikipedii :

Klasa urządzenia komunikacyjnego USB (lub USB CDC) jest klasą kompozytowego urządzenia Universal Serial Bus. Klasa może zawierać więcej niż jeden interfejs, taki jak niestandardowy interfejs sterowania, interfejs danych, audio lub interfejsy związane z pamięcią masową.

Ponadto zasób o nazwie Centrum zasobów oprogramowania USB zawiera przegląd CDC :

Istnieją trzy klasy, które składają się na definicję urządzeń komunikacyjnych: klasa urządzenia komunikacyjnego, klasa interfejsu komunikacyjnego i klasa interfejsu danych. Klasa urządzenia komunikacyjnego jest definicją poziomu urządzenia i jest używana przez hosta do prawidłowej identyfikacji urządzenia komunikacyjnego, które może prezentować kilka różnych typów interfejsów.

Wszystko to jest w języku deweloperskim, ale tak naprawdę oznacza tylko, że sterownik USB CDC pomaga komputerowi 1) zrozumieć, jakie usługi może zapewnić Twój telefon i 2) zacząć rozmawiać z telefonem, aby skorzystać z tych usług. Nie wiem na pewno, jaką usługę reprezentuje sterownik CDC Serial, który widzisz, ale jestem całkiem pewien, że zainstalowanie oficjalnych sterowników Samsung dla twojego telefonu rozwiąże czerwony X (sterowniki, które Windows automatycznie instaluje są czasem ogólne i często są niewystarczające ).

Czy w obecnym stanie, gdy telefon jest podłączony jako urządzenie MTP, masz problemy z przesyłaniem plików lub wykonywaniem innych czynności związanych z telefonem z komputera? Jeśli nie masz problemów, możliwe jest, że sterownik szeregowy CDC służy tylko do podłączenia telefonu jako modemu lub urządzenia szeregowego (jak podczas komunikacji z telefonem z narzędzia programistycznego ADB ). Jeśli nie planujesz używać telefonu w ten sposób, możesz bezpiecznie zignorować nieudaną instalację sterownika CDC Serial.

Nie stresowałbym się tym zbytnio i instalowałbym sterowniki Samsunga, jeśli napotkasz jakieś problemy.


Dzięki za odkrycie dla mnie „CDC”. Mogliby wydrukować „USB CDC” w wiadomości. To są ogólne sterowniki Microsoft? To chyba dlatego nie działa. W tej chwili działa kopiowanie plików do iz telefonu w trybie MTP. Później będę używać zestawu Android SDK i mam nadzieję, że ADB również będzie działać. Jeśli nie, będę musiał polować na kierowców.
Samir

Widzę, że podany link jest do strony Samsung w USA, a wyszukiwanie / filtr może tylko zlokalizować stronę produktu dla GT-I9505G (wersja Google Play). Czy zwykły GT-I9505 nie był sprzedawany w USA? W każdym razie mój to GT-9506 z 4G + i jest to wersja europejska. Mogę tylko znaleźć oprogramowanie Kies 2 dla tego telefonu w dowolnej witrynie firmy Samsung. Czy nie pobiera się tylko sterowników? Nie lubię Kies 2, to prawie bezużyteczne wzdęcia. Wiele brakujących funkcji, kilka opcji nie działa zgodnie z oczekiwaniami i dołącza jakąś gównianą wtyczkę „no name” do obsługi wideo. Nie chcę tego w moim systemie.
Samir

1
Miałem też problem ze znalezieniem odpowiednich sterowników do twojego telefonu na ich stronie internetowej. Być może sterowniki dla wersji amerykańskiej działałyby wystarczająco dobrze dla Ciebie? Nie lubię też Kies i unikam tego, gdy tylko jest to możliwe.
Mr. Buster
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.