Mój Gmail jest zalogowany za pośrednictwem aplikacji na telefonie byłego chłopaka


65

Mój e-mail został zalogowany w aplikacji Gmail na telefonie mojego chłopaka, który jest teraz po drugiej stronie kraju. Poprosiłem go kilka razy, aby go rozłączył, ale ostatnio sprawdziłem Google Play, a do mojego konta podłączono kilka nowych aplikacji. (Nie mam inteligentnego telefonu.) Czy istnieje sposób na zdalne odłączenie go bez dostępu do jego telefonu?

Po drugie, ostatnio zostałem zalany spamem, co jest dla mnie niezwykłe. Czy może to być spowodowane tym połączeniem?


24
Należy włączyć uwierzytelnianie 2-stopniową na swoim koncie, i upewnić się, że kod weryfikacyjny jest zawsze wysyłane do Twojego telefonu za pośrednictwem SMS. Usługa Gmail powinna automatycznie zawieść na jego telefonie.
t0mm13b

13
Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć ochotę na prześladowanie (lub po prostu chcesz być przerażony tym, ile smartfonów danych „wyciek”), po prostu spójrz na swoją własną historię lokalizacji ...
Podstawowy

1
@Basic Co prześladowanie ma wspólnego z Twoją historią lokalizacji, chyba że prześladujesz się?
t0mm13b

11
@ t0mm13b Cóż ... Jeśli twoje konto Google jest powiązane z telefonem innej osoby (zgodnie z pytaniem PO), to dotyczy. To powiedziawszy, mam nadzieję, że większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że mówię z przymusem.
Podstawowy

Aktualizacja: Z moim kontem związana jest jedna nowa aplikacja. Mój stary e-mail, na który logowałem się raz lub dwa razy w jego telefonie (przez przeglądarkę internetową, a nie aplikację), logował się w serwisach ontario, bc i alberta. Zmieniłem też hasło wielokrotnie. całe jego konto e-mail zostało niedawno usunięte. Domyślam się, że to bardziej naruszenie bezpieczeństwa jego telefonu. Poza zniszczeniem telefonu i skonfigurowaniem weryfikacji dwuetapowej (w tej chwili nie mam telefonu) zrobiłem wszystko, co sugerowałem. Chyba poczekam i zobaczę, czy mój e-mail ma taki sam los jak jego?
Jordania

Odpowiedzi:


101

Iść do:

https://accounts.google.com/b/0/EditPasswd

i zmień hasło, a następnie przejdź do:

https://security.google.com/settings/security/permissions

i cofnąć dostęp do wszystkiego.


9
Patrząc na stronę z uprawnieniami, możesz po prostu cofnąć uprawnienia z telefonu bez konieczności zmiany hasła. Radzę jednak zrobić jedno i drugie, żeby się upewnić.
bmdixon

1
@bmdixon Zakładam zmianę hasła, aby nie mógł się po prostu zalogować ponownie. W przeciwnym razie druga część byłaby bezużyteczna.
Doomsknight

8
Nie byłoby też złym pomysłem dodanie do konta weryfikacji dwuetapowej . Po skonfigurowaniu możesz dodawać i usuwać telefony z konta.
Danny

W komentarzu do odpowiedzi @ geffchang twierdzi, że już zmieniła hasło i nie działało, więc zdecydowanie musi usunąć powiązane aplikacje.
o0 ”.

3
Drugi krok to klucz: aplikacje używają do uwierzytelnienia tokenów uwierzytelniania i sesji, a nie hasła. Obejmuje to aplikacje Google (Gmail, Hangouty i oczywiście Play). Musisz odwołać token, aby aplikacja nie mogła uzyskać dostępu do Twoich danych i zachowywać się w Twoim imieniu.
Lorenzo Dematté

35

Jeśli Menedżer urządzeń Android został włączony, a NIE NIENAWIDZ swojego byłego, możesz zablokować i / lub usunąć ten telefon. Więcej informacji można znaleźć w oficjalnym przewodniku .

  • Zamek. Zablokuj urządzenie za pomocą nowego hasła.
  • Wymazać. Trwale usuń wszystkie swoje dane.

Oczywiście, jak sugerowali inni, wystarczy zmienić hasło.


7
Yikes! To byłaby jakaś silna nienawiść. Zmieniłem hasło w dniu, w którym się podzieliliśmy (i tak zmieniłem je teraz ponownie). Powiązane aplikacje są dla mnie oczywiście nowe i zupełnie bezużyteczne, aplikacje do transportu tranzytowego w Toronto, gdzie się przeprowadził, zostałem w BC. Prawdopodobnie brakuje mi czegoś prostego? Od ponad roku jestem z dala od komputerów / Internetu. Wiele się zmieniło.
Jordan

8
To nie jest rodzaj zachowania, które należy popierać w SE. Jest to również prawdopodobnie nielegalne, w zależności od prawa, w którym mieszkasz, i może zakończyć się przynajmniej pozwem cywilnym, jeśli nie zarzutami karnymi. Nie rób tego.
Bob

15
@ Bob: Nie mamy decydować. To jest odpowiedź i jest ważna. Jeśli facet jest na tyle dziury, że konto jest zalogowane, nawet po kilkakrotnym poproszeniu, by tego nie robił ... Myślę, że jest to zasłużony przeciwny krok. Ale znowu nie możemy osądzać. Jeśli ktoś napisze bombę widełkową na Stackoverflow, ludzie go nie zbanują, ponieważ można go użyć do złośliwych rzeczy.
Apache

4
@Shiki Nie przeszkadza mi odpowiedź (choć nie jest to konieczne / poprawne w przypadku tego pytania) - mój problem dotyczy tonu odpowiedzi. Istnieje pewna różnica między „to jest bomba widełkowa” i „jeśli naprawdę nienawidzisz tej osoby i chcesz zemsty, powinieneś uruchomić bombę widełkową na jego komputerze!”. Nie wprowadzaj emocji tam, gdzie nie są one potrzebne.
Bob

2
@dspyz Myślę, że można to uznać za hakowanie. W końcu to nie jej telefon.
geffchang

33

Zaloguj się do Gmaila w przeglądarce. Na końcu strony, w prawym dolnym rogu, masz małe hiperłącze, aby zobaczyć sesje, w których używane jest Twoje konto, o nazwie „Szczegóły”. Kliknij ten link, a następnie kliknij „Wyloguj się” dla wszystkich sesji. Voila! Wszystkie zalogowane sesje (oprócz bieżącego logowania do przeglądarki) zostaną wylogowane.


2
To najlepszy sposób na rozwiązanie pytania w tytule. OP nie jest jasne, czy chłopak ma hasło i jak kupuje aplikacje za pomocą swojego konta.
JFA

nie ma mojego hasła, przypadkowo zostawiłem swój e-mail zalogowany za pośrednictwem aplikacji Gmail, kiedy podzieliliśmy się. O ile widziałem, sesje e-mail zalogowane za pośrednictwem aplikacji nie pojawiają się w ramach aktywności na koncie. Jednak nie mam teraz dostępu do telefonu, aby to sprawdzić.
Jordania

8

Polecam także przejść do działania dotyczącego bezpieczeństwa konta: https://security.google.com/settings/security/activity
Pokaże, kiedy i gdzie konto jest używane.
Na przykład: jeśli twój chłopak jest zalogowany na innym urządzeniu


Ciekawa wskazówka! Może nie pomóc pytającemu, ponieważ pokazuje zdarzenia logowania, a problemem jest wiedzieć, czy dana osoba pozostaje zalogowana. Ale z pewnością warto to sprawdzić.
user568458

Nigdy nie widziałem aktywności związanej z logowaniem się do aplikacji Gmail, nawet gdy regularnie korzystałem z jego telefonu.
Jordania

2

Zmień swoje hasło. Wyloguje się wszędzie i uniemożliwi instalowanie aplikacji na Twoim koncie.


2

Możesz po prostu zmienić swoje hasło Google? W ten sposób, gdy jego telefon będzie regularnie sprawdzał, uwierzytelnianie nie powiedzie się, a telefon zostanie skutecznie odcięty od twojego konta.


1
Zmiana hasła nie wystarczy. Wiele aplikacji nie używa hasła po pierwszym logowaniu. Po pierwszym uwierzytelnieniu specjalny token autoryzacji dla tej aplikacji jest przechowywany na koncie Google i używany przez telefon.
Zoredache

2
Mówimy jednak o haśle Google, głównym koncie urządzenia, iirc sonduje serwery Google, aby regularnie uwierzytelniać hasło.
Le3ky

1
@ Le3ky Nope nawet nieregularnie regularnie. Kiedy zmieniłem hasło do google, mój stary telefon działał przez ponad rok, zanim wygasły jego tokeny uwierzytelniania, i wreszcie zaczął prosić o hasło.
Mark Booth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.