Czy mogę przywołać polecenie zresetowania zgubionego telefonu?


9

Ostatniej nocy straciłem Nexusa 7 wracając z domu przyjaciela. Ponieważ na jednym koncie jest dużo poufnych wiadomości e-mail do pracy, zalogowałem się do Menedżera urządzeń Android i - jeśli się nie pojawił - ustawiłem, aby zresetował się, jak tylko przejdzie w tryb online.

Dziś rano zadzwoniła przyjaciółka, mówiąc, że znalazła torbę z tabletem. Nigdy nawet nie wsadziłam go do sakwy rowerowej, o której myślałem, że wypadła.

Jest to model tylko z Wi-Fi, więc nadal nie jest podłączony do sieci.

Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś sposób, aby przywołać polecenie zdalnego czyszczenia, żebym nie musiał ponownie instalować wszystkiego po włączeniu Wi-Fi?


Przed ponownym włączeniem Wi-Fi muszę zrobić dobrą kopię zapasową przez USB.
derobert

Odpowiedzi:


3

Dobrze. Jest to możliwe, co jest świetne. Zaloguj się do urządzenia z Androidem po raz drugi zarządzaj, przed podłączeniem zagubionego urządzenia: ustaw hasło, kliknij opcję „wyczyść urządzenie”, a następnie naciśnij przycisk anuluj zamiast wybierać opcję wyczyszczenia. wcześniejsze żądanie zostanie następnie anulowane, a odzyskany tablet będzie mógł bezpiecznie połączyć się z siecią. Pojawi się nowe hasło, najwyraźniej magicznie.


Czy ktoś może to potwierdzić?
Ten Brazylijczyk

Mogę tylko powiedzieć, że to zadziałało dla mnie. Pamiętaj jednak, że zależało to od tego, że udało mi się przywołać polecenie, zanim tablet ponownie połączył się z siecią. Jeśli jest podłączony do sieci po wydaniu polecenia, wyobrażam sobie, że to, co zostało wyczyszczone, zostaje usunięte. Nie zamierzam testować tej teorii.
Andrew Brown

Nie działało dla mnie. Nie ma przycisku anulowania. Co rozumiesz przez „ustaw hasło”.
Seppo Enarvi

Chciałem ustawić hasło do urządzenia za pośrednictwem menedżera urządzeń z systemem Android
Andrew Brown

Mogę potwierdzić, że to działa. Mam Nexusa 5, zgubiłem się w podróży i odnalazłem. Ważne kroki: w menedżerze urządzeń z systemem Android na innym urządzeniu / maszynie 1. RESETUJ HASŁO, 2. „wyczyść urządzenie, a następnie anuluj”.
datakid

1

Mogę to potwierdzić. Za pomocą Menedżera urządzeń Android wydałem polecenie „wymazania” na moim tablecie Nexus 10, który moim zdaniem został skradziony. Następnego dnia odzyskałem tablet z miejsca, w którym nie było otwartego Wi-Fi i nie było możliwe połączenie. Wyskakujące okno ADM stwierdza, że ​​jeśli urządzenie jest w trybie offline, zostanie zresetowane przy następnym przejściu w tryb online.

Wyłączyłem Wi-Fi urządzenia, aby upewnić się, że pozostało w trybie offline i użyłem mojego pulpitu do załadowania ADM. Opcja „wymazywania” była nadal dostępna dla urządzenia, ponieważ moje urządzenie było stale w trybie offline. Ponownie wybrałem „kasowanie” z początkowego ekranu ADM, ale tym razem zamiast „potwierdzenia” wybrałem „anuluj” w kolejnym oknie podręcznym. Powtórzyłem ten proces jeszcze raz dla pewności.

Z pewnym niepokojem, ale bez opcji, włączyłem Wi-Fi tabletu, pozwalając mu się połączyć. Android poprosił mnie o zalogowanie się i przejście przez proces weryfikacji dwuetapowej. Tak zrobiłem, a mój Nexus 10 ożył i działał normalnie, nie został zresetowany, a wszystkie programy i dane pozostały nienaruszone.

Mam nadzieję, że zadziała to dla innych. Podobnie jak w poprzednim plakacie, mój sukces z pewnością wynikał z faktu, że moje urządzenie pozostało offline i nie mogłem otrzymać początkowej komendy „wymazania”, a następnie przejścia do trybu online dopiero po widocznym anulowaniu wymazywania za pomocą powyższego procesu.


0

Ta metoda również działała dla mnie. Najpierw jednak wyjąłem kartę pamięci, kartę SIM i na wszelki wypadek wyłączyłem punkt dostępu Wi-Fi. Po włączeniu utworzyłem kopię zapasową wszystkiego, co mogłem wymyślić. Po włączeniu Wi-Fi nie otrzymało polecenia czyszczenia. Aktywowałem go nową kartą SIM (już wymieniłem telefon) i wszystko poszło dobrze.


0

Moim rozwiązaniem było usunięcie karty SIM, wyłączenie sieci Wi-Fi, włączenie urządzenia i wyłączenie Google Find my Phone jako Administrator. Po tym Google nie może przywrócić ustawień fabrycznych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.