Jakich metod mogę użyć do zablokowania treści dla dorosłych?


15

Szukam czegoś podobnego do K-9 dla mojego telefonu. Czy coś takiego istnieje?

Mój cel: zablokować wszystkie treści dla dorosłych.

Chciałbym wiedzieć, czy jest to możliwe, a jeśli tak, to jak to zrobić.


Zalecenia dotyczące zakupów są nie na temat, ale jeśli konkretnie określisz swoje potrzeby, możemy udzielić obiektywnych odpowiedzi na temat aplikacji, które je zaspokoją.
Matthew przeczytał

@matt: lepiej?
Jan

Tak, ale „treści dla dorosłych” są subiektywne ... możesz uzyskać lepsze odpowiedzi, jeśli określisz, jakie typy lub jeśli określisz, że aplikacja powinna umożliwiać kontrolę nad typami lub zezwalać / blokować określone witryny itp.
Matthew Read

Odpowiedzi:


6

Jeśli masz zrootowany telefon, zawsze możesz edytować plik hosts, aby zablokować znane witryny dla dorosłych.

Próba zablokowania wszystkich witryn jest ćwiczeniem daremnym, chyba że zdecydujesz się na lekkie odwrócenie logiki i skorzystasz z białej listy, w której tylko dozwolone witryny mogą być połączone, a wszystkie inne są blokowane. Na razie nie znam żadnej aplikacji na Androida, która oferowałaby tę funkcjonalność.

Istnieją inne możliwości dla treści dla dorosłych - Android Market jest jednym z nich i blokowanie, które wydaje się być bezproduktywne dla smartfona.

Spójrz także na DroidWall - aplikację, która pozwala tylko niektórym aplikacjom na dostęp do sieci.

* AKTUALIZACJA: * Płatna aplikacja Trend Security Mobile Security wydaje się mieć kontrolę rodzicielską, chociaż nie mogę ręczyć za skuteczność aplikacji. Opinie użytkowników nie malują zbyt pocieszającego obrazu, ale dostępna jest 30-dniowa wersja próbna, dzięki czemu możesz sam przetestować aplikację.


Jedna uwaga: Android Market ma teraz ustawienia oceny, które kontrolują wyświetlaną aplikację. Użytkownik musiałby po prostu ustawić kod PIN lub ustawić go i zapomnieć. Ale blokuje rzeczy inne niż dla dorosłych, tj. Aplikacja Google+ jest uważana za wysoką dojrzałość.
Szansa

4

Nie blokuje treści, ale X3Watch monitoruje odwiedzane witryny. Jeśli używasz tego w połączeniu z DroidWall, jak sugeruje Sparx, lub użyj App Protector do blokowania / ograniczania innych aplikacji, może to pomóc.

Aktualizacja: Covenant Eyes ma teraz aplikację dostępną na rynku. Podobnie jak w przypadku X3Watch, nie blokuje witryn (choć może w przyszłości), ale raportuje odwiedzane witryny. Jest to oficjalnie wersja beta, ale wydaje się, że działa dobrze. Sama aplikacja jest darmowa, ale korzystanie z niej wymaga konta Covenant Eyes - które obejmuje również korzystanie z dowolnych programów na PC lub Mac.


3

Może warto skontaktować się z operatorem. Wiem, że na przykład vodafone UK oferuje pewną kontrolę rodzicielską. Chociaż nie monitorowałoby to dostępu przez Wi-Fi.


3

T mobile ma także opcjonalny filtr zawartości. Wiem, że to działa tylko podczas przeglądania 3g / 4g / edge, a nie Wi-Fi. Nie wiem jednak, jak dobrze to działa, ponieważ jedynym doświadczeniem było to, że włączałem się przez pomyłkę i musiałem zadzwonić, aby go wyłączyć.


AT&T też to ma, ale nie pamiętam, jak to zrobić.
Szansa

0

K9 Webprotection jest dostępny dla Androida.
Wygląda na to, że nie działa na niektórych urządzeniach, ponieważ jest oparty na przeglądarce Firefox.
Zawsze można to połączyć z blokadą aplikacji, aby zablokować domyślną przeglądarkę Chrome.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.