Jak aplikacja Gmail Gmaila różni się od korzystania z poczty internetowej podczas korzystania z wielu kont Gmail?


10

To jest pytanie „przedsprzedażowe”, ponieważ obecnie nie mam urządzenia z Androidem. Wypróbowałem jeden, gdy Android był w wersji 1.6, ale byłem rozczarowany. Chcę wiedzieć, czy 2.2 lub 2.3 jest lepszy.

W szczególności używam Gmaila jako mojego jedynego klienta poczty e-mail. Obsługuje wszystkie moje konta e-mail (3 firmowe i 2 osobiste). Każdy e-mail jest wysyłany i odbierany za pośrednictwem serwera Gmail, dlatego jest zapisywany i można go wyszukiwać w Gmailu. Kiedy piszę i wysyłam e-mailem, mogę wybrać konto, z którego chcesz je wysłać, a ono pochodzi z serwera domeny (tzn. Nie z Gmaila).

Wrażeniem Androida jest to, że mogę skonfigurować osobne skrzynki odbiorcze (pop, imap itp.) I obsługiwać je bezpośrednio z każdym serwerem domeny jako pop / imap - ale nie chcę tego, ponieważ e-maile nie będą przechowywane na serwerze gmail i dlatego został złożony, utworzono kopię zapasową i można go wyszukiwać w kliencie poczty internetowej.

Jak w rzeczywistości działa agregacja kont e-mail w Androidzie - czy to prawda obsługa Gmail Webmail, czy tylko obsługa wielu kont bezpośrednio z serwerami poczty domeny brakuje serwerów Gmails?

Dzięki


Jeszcze raz dziękuję za te cenne odpowiedzi. Właśnie podjąłem decyzję, zgubiłem w parku moją zaufaną Nokię E51. Amazon dostarczy HTC Desire S w ciągu najbliższych kilku dni.
andrewfd

Odpowiedzi:


10

Wystarczy użyć aplikacji GMail, a nie aplikacji Email. Możesz wybrać adres e-mail, z którego chcesz wysłać - pokazuje wszystkie adresy skonfigurowane w Gmailu - i ma zaskakującą liczbę funkcji GMaila dla aplikacji mobilnej. Przechodzi przez serwery GMail i będziesz mieć swoje archiwum. Nie sądzę, że możesz z niego konfigurować konta POP i zarządzać nimi, ale jeśli nie porzucisz całkowicie interfejsu internetowego, nie ma to znaczenia.


3

Istnieją trzy sposoby uzyskania dostępu do Gmaila w systemie Android:

  1. Skonfiguruj konto POP / IMAP za pomocą aplikacji E-mail. Nie jest to zalecane, ponieważ tracisz wiele unikalnych funkcji Gmaila.

  2. Użyj przeglądarki mobilnej i widoku Gmaila. Nie jest to zalecane, ponieważ nie otrzymujesz powiadomień pocztą.

  3. Skonfiguruj konto Gmail w aplikacji Gmail. Jest to preferowany sposób korzystania z Gmaila na Androidzie, aplikacja Gmail działa dobrze z wieloma wyjątkowymi funkcjami Gmaila, takimi jak wyszukiwanie poczty, etykieta, archiwa, rozmowy, gwiazdki, „Wyślij jako”, wyciszanie, skrzynka odbiorcza itp.

Każdy e-mail jest wysyłany i odbierany za pośrednictwem serwera Gmail, dlatego jest zapisywany i można go wyszukiwać w Gmailu

Aplikacja Gmail to robi.

Kiedy piszę i wysyłam e-mailem, mogę wybrać konto, z którego chcesz je wysłać, a ono pochodzi z serwera domeny (tzn. Nie z Gmaila).

Nie sądzę, że możesz skonfigurować „Wyślij jako” z aplikacji Gmail, ale możesz wysłać wiadomość e-mail z dowolnym adresem „Wyślij jako” skonfigurowanym w poczcie internetowej.

Nie wydaje mi się, żeby istniały jakieś ważne funkcje poczty internetowej Gmaila, których Gmail nie zauważył.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.