Czy istnieje książka kontaktów, która umożliwia częściowy dostęp do aplikacji?


13

W mojej książce telefonicznej mam zarówno kontakty osobiste, jak i związane z pracą, takie jak klienci, kontrahenci itp.

Aplikacje takie jak „WhatsApp” są świetne i łatwe, ale niekoniecznie chcę dodawać wszystkie kontakty do wszystkich aplikacji korzystających z książki adresowej.

Czy istnieje alternatywna książka kontaktów, która umożliwia udostępnianie aplikacji tylko niektórym osobom (grupom?), A innym ustawieniom prywatności w domyślnej książce kontaktów, które uniemożliwiają wyświetlanie niektórych kontaktów przez każdą aplikację?

Dziękuję za twoje przemyślenia i rekomendacje!


Czy masz dostęp do roota na swoim urządzeniu? Jaka wersja Androida działa?
Izzy

Tak, mam dostęp do roota. Na chwilę obecną, 4.2.2. Jestem skłonny uaktualnić / zmienić na inny zapas (np. Cyanogenmod), jeśli to ułatwi sprawę.
Wolfgang Haak

2
Nawet z zrootowanym telefonem z instalatorem Xposed z XPrivacy nadal możesz ograniczyć dostęp tylko do tak lub nie. Niestety nie można podać dokładnej etykiety, z której aplikacja może odczytać. (Właśnie próbowałem z xprivacy)
Zlatty

1
To właśnie miałem na myśli. Inne alternatywy to LBE lub, przynajmniej z Androidem 4.3, może AppOps. Ale wszystko z tym samym efektem: albo aplikacja może uzyskać dostęp do kontaktów, albo nie. Nie ma sposobu, aby umożliwić mu dostęp do „wybranych kontaktów”, przynajmniej nigdy nie słyszałem o takim rozwiązaniu.
Izzy

2
@Zlatty, dziękuję za wypróbowanie tego. Być może zainstaluj osobną aplikację Kontakt i w tych dwóch uruchom domyślne kontakty i „prywatne kontakty”. Whatsapp itp. Sprawdzi tylko jeden, a nie czyta drugiego. Z drugiej strony byłby to świetny pomysł na rozwój nowej aplikacji do kontaktów!
Wolfgang Haak

Odpowiedzi:


1

Problem z tym polega na tym, że system utrzymuje twoje kontakty, więc wszystkie aplikacje, które odczytują twoje kontakty, otrzymają te same kontakty.

Ta aplikacja nie jest bezpośrednio tym, czego chcesz, ale może pomóc? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ek.privatecontacts


1
Tak, druga książka adresowa musi korzystać z własnej bazy danych, a nie tylko skórki do domyślnej bazy danych. Wydaje się, że istnieje rażący niedopatrzenie, że nie można kontrolować, która aplikacja ma dostęp do którego kontaktu. To jedna rzecz, której firmy powinny się nauczyć z niekończącego się strumienia skradzionych / źle zarządzanych / wyciekających kont użytkowników i wszystkiego, czego dowiedzieliśmy się od Snowden i in. glin. G + w pewien sposób pozwala na taką kontrolę, ale jako użytkownicy końcowi nie jesteśmy uprawnieni do kontrolowania tego, co dzieje się z naszymi danymi, szczególnie jeśli większość rozsądnych użytkowników wydawałaby się rozsądna.
Wolfgang Haak

Czy to jest w dalszym ciągu dostępne? Nie mogłem tego znaleźć.
justintime

6

W przeciwieństwie do komentarza Zlatty bardzo ucieszyłem się z tego, że pro wersja xprivacy może to zrobić. Używam go, aby umożliwić WhatsApp selektywny dostęp do wpisów w książce adresowej tylko wtedy, gdy wiem, że dana osoba jest już zarejestrowana w WhatsApp.

Domyślne blokowanie kontaktów:

Domyślnie blokuje kontakty

Zezwalanie na częściowy dostęp:

Zezwól na częściowy dostęp


Musisz włączyć / wyłączyć kontakty jeden po drugim w Xprivacy. Byłoby miło wyłączyć grupy.
gabor_

Niestety nie masz teraz płatnej wersji XPrivacy, aby sprawdzić żądaną funkcjonalność. Widzę, że wątek ma prawie 2 lata. @Wolfgang Haak, czy możesz to sprawdzić i zweryfikować? Dzięki
Ruslan Makrenko,

1

Miałem ten sam problem i nie mogłem znaleźć aplikacji, aby go naprawić, więc postanowiłem go utworzyć. Możesz to sprawdzić Kontakty dodatkowe

To całkowicie osobna lista kontaktów, której inne aplikacje nie mogą odczytać. Ma także identyfikator dzwoniącego i możesz importować / eksportować kontakty do iz głównej aplikacji kontaktów


To po prostu niesamowite! Pobrałem i wypróbuję! Właśnie tego szukałem.
Wolfgang Haak
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.