Co oznacza „Zachowaj włączone Wi-Fi podczas snu”?


9

Nie mogłem znaleźć wiarygodnego źródła, które wyjaśnia, co robi to ustawienie w moim telefonie z Androidem: Wi-Fi -> Zaawansowane -> Utrzymaj Wi-Fi włączony podczas snu .

Co dokładnie robi to ustawienie?

Odpowiedzi:


15

Urządzenie przechodzi w tryb uśpienia, gdy ekran jest wyłączony i żadne usługi działające w tle nic nie robią (takie jak sprawdzanie poczty). Kiedy tak się dzieje, układ Wi-Fi w telefonie może przejść w stan niskiego zużycia energii. Oszczędza to energię podczas uśpienia urządzenia, ale wiąże się z pewnymi kosztami:

  1. Następnym razem, gdy urządzenie się obudzi , ponowne włączenie Wi-Fi zajmie dodatkową ułamek sekundy, dzięki czemu tablet będzie mniej reagował po włączeniu ekranu.

  2. Jeśli urządzenie budzi się, aby wykonać zadanie w tle (takie jak sprawdzanie poczty), to również potrwa nieco dłużej i zużyje więcej energii. Oznacza to, że urządzenie zużywa mniej energii podczas snu, ale przebudzenie kosztuje nieco więcej: jak kompromis między utrzymywaniem silnika w samochodzie lub zatrzymaniem go a zużyciem większej ilości paliwa / akumulatora w celu ponownego uruchomienia go później.

  3. Żadne aplikacje z funkcjami „push” (korzystającymi z Google Cloud Messaging lub podobnego) nie będą działać, gdy urządzenie śpi. Oznacza to, że nie będziesz otrzymywać wiadomości Google Hangouts ani powiadomień z Gmaila, gdy urządzenie śpi.

Jeśli te koszty są dla Ciebie w porządku, pozostaw to ustawienie wyłączone, aby umożliwić układowi Wi-Fi przejście w tryb uśpienia, gdy zrobi to reszta telefonu. W przeciwnym razie, włącz ustawienie na utrzymanie bezprzewodowy dostęp do Internetu przez cały czas.


2

Zezwalanie na wyłączanie Wi-Fi podczas snu oszczędza baterię, ale niektóre aplikacje wymagają stałego połączenia Wi-Fi, takie jak aplikacje do połączeń Wi-Fi (VOIP), które nie będą odbierać połączeń bez aktywnego połączenia Wi-Fi.

Jeśli masz aplikacje, które automatycznie pobierają nowe filmy lub podcasty itp. Tylko przez Wi-Fi, to znowu aplikacje nie będą działać bez tego stałego połączenia. Kolejnym przykładem jest przesyłanie nowych zdjęć do zdjęć Google. W przypadku tych aplikacji wystarczy ustawienie Wi-Fi podczas snu po podłączeniu do zasilania.


0

aby oszczędzać energię, „włączaj WiFi podczas snu” ustaw ZAWSZE

ponieważ połączenie Wi-Fi zużywa mniej energii niż dane 3 g / 4 g, i oczywiście nie korzystasz z danych z abonamentu.


3
Ta odpowiedź jest tylko częściowo poprawna. Wi-Fi zużywa mniej energii, ale tylko W UŻYCIU. To nie pomaga, a nawet pogarsza sytuację, gdy JUŻ MAŁO, ponieważ sam układ WiFi wyczerpuje baterię. Dane mobilne korzystają z tego samego połączenia, co radio komórkowe, które jest zawsze włączone niezależnie od tego.
tomasz86

0

Trzymaj Wi-Fi włączone podczas snu = Wi-Fi jest zawsze WŁĄCZONE. Aby oszczędzać baterię, zmień ją na „Brak Wi-Fi podczas snu”. Oszczędza to tylko baterię, jeśli często nie włączasz smartfona w cyklu 24-godzinnym. Im mniej go włączysz, tym mniej włączy się układ Wi-Fi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.