Wyłącz wyskakujące okienko słownika


12

Kiedy piszę jakiś tekst i stukam słowo, które nie istnieje, pojawia się wyskakujące okienko z alternatywnymi słowami (a także opcję „usuń” i „dodaj do słownika”).

Ta funkcja jest dla mnie bezużyteczna, ponieważ sugestie nie biorą pod uwagę bieżącego języka, co czyni je zdecydowanie gorszymi niż sugestie wyświetlane już na klawiaturze.

Problem polega na tym, że to okienko wyskakuje z sugestii klawiatury (dlatego właśnie stuknąłem to słowo) wraz z połową klawiatury. Zmusza mnie to do stuknięcia w inny obszar ekranu, aby wyskakujące okienko zamknęło się i pozwoliło mi zobaczyć sugestie dotyczące klawiatury.

Czy istnieje sposób, aby całkowicie wyłączyć to wyskakujące okienko?


Problem polega na tym, że zainstalowałeś G-Board. Odinstaluj, a wrócisz do podstaw bez ekscytującego słownika podręcznego :-)
Martin Bundgaard,

Skąd wiesz, że OP używa GBoard, jeśli mogę? Jak możesz być pewny?
Grimoire,

Mam ten sam problem od ostatniej aktualizacji Androida. Jest całkowicie zbędny, ponieważ sama klawiatura (klawisz skrótu) już oferuje sugestie słownikowe, ale ten nowy Android jest tak ogromny, że blokuje widok połowy mojej klawiatury.
Vincent

Odpowiedzi:


17

Nie możesz sam wyłączyć wyskakującego okienka, ale są też inne opcje: -

  1. Możesz całkowicie wyłączyć sprawdzanie pisowni. Jeśli klawiatura ma już wszystkie funkcje sprawdzania pisowni, których potrzebujesz, może to być dla Ciebie dobra opcja. W sekcji Język i wprowadzanie w ustawieniach urządzenia odznacz opcję Sprawdzanie pisowni . Spowoduje to wyłączenie wyskakującego okienka i czerwonego podkreślenia dla błędnie napisanych słów.

  2. Możesz zmienić język sprawdzania pisowni. W opcji Język i wprowadzanie w ustawieniach urządzenia kliknij ikonę ustawień obok opcji Sprawdzanie pisowni , a następnie ikonę kuli ziemskiej na następnym ekranie. Możesz mieć tylko jeden język na raz w domyślnej funkcji sprawdzania pisowni, więc może to nie być pomocne.

  3. Możesz zainstalować zamienny moduł sprawdzania pisowni. Android pozwala innym aplikacjom na zapewnienie funkcji sprawdzania pisowni zamiast wbudowanego sprawdzania pisowni. Inny moduł sprawdzania pisowni może umożliwić włączenie więcej niż jednego języka. Po zainstalowaniu modułu sprawdzania pisowni włącz go z tego samego ekranu, który opisano w powyższej alternatywie.

Jeśli niektórzy odwiedzający są zdezorientowani różnicą między klawiaturą a funkcją sprawdzania pisowni, zobacz ten zrzut ekranu ze strony programistów Androida:

zrzut ekranu sprawdzania pisowni Androida

Sprawdzanie pisowni zapewnia zarówno czerwone podkreślenie, jak i pionowe menu sugerowanych poprawek. Większość klawiatur programowych zawiera także listę sugerowanych uzupełnień słów, które zwykle znajdują się w poziomej linii nad klawiaturą. Tutaj możesz zobaczyć „:” i „;”, a reszta jest ukryta przez wyskakujące okienko sprawdzania pisowni.


Czy „moduł sprawdzania pisowni” wyświetla dodatkowe sugestie do tych, które prezentuje klawiatura, w wyskakującym okienku? Nigdy takich nie widziałem. Czy możesz podać wyjaśnienie tła?
Izzy

1
@ Izyzy może zdarza się to tylko wtedy, gdy używasz klawiatury innej niż domyślna. To białe wyskakujące okienko z pionową listą około 7 słów. Jest pionowy w dół, więc zakrywa klawiaturę. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy dotkniesz słowa, które moduł sprawdzania pisowni oznaczył jako nieprawidłowy. Wyłączenie sprawdzania pisowni działało dla mnie.
Malabarba

Dziękuję za wasze aktualizacje. @BruceConnor: Używam także domyślnych klawiatur. Ale może wyłączyłem te rzeczy „dawno temu” i po prostu nie pamiętam :)
Izzy

To nie działa w MIUI 8, ponieważ pole wyboru umożliwiające włączenie / wyłączenie modułu sprawdzania pisowni nie istnieje. Powód, dla którego nie istnieje, jest poza mną.
Gui Imamura,

@GuiImamura Jeśli jest to dla Ciebie problem, możesz zadać nowe pytanie, które jest specyficzne dla MIUI 8. Link do tego pytania, jeśli pomaga to wyjaśnić problem.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.