Problem z synchronizacją kalendarza Google


18

Mam problem z synchronizacją z kalendarzem Google. Chociaż synchronizacja w większości przypadków działa, w przypadku niektórych zdarzeń po prostu się nie synchronizuje. Tworzę wydarzenia w Kalendarzu Google, ale nie pojawiają się w telefonie. W rzeczywistości tworzę je za pomocą iCal, który jest również synchronizowany z Kalendarzem Google, ale to nie powinno mieć znaczenia. Sprawdziłem, a wszystkie wydarzenia są online na serwerach Google.

Czy masz pojęcie, co może być nie tak i jak mogę zmusić go do synchronizacji?

(HTC Desire)


Sprawdź konta i zsynchronizuj, że Kalendarz jest ustawiony na faktyczną synchronizację. jeśli synchronizacja wymuszona działa, to myślę, że nie synchronizuje się w żadnym innym momencie.
Ryan Conrad

Ale chodzi o to, że synchronizuje się. Stworzyłem wydarzenie, minutę później było w kalendarzu telefonu. Ale niektórych wydarzeń po prostu nie ma ...
Ivan

1
czy są w innym „kalendarzu”, czy są ustawione jako prywatne czy coś? Mam 5 różnych kalendarzy, które wszystkie synchronizują się z moim telefonem. nie zauważyłem żadnych wydarzeń, które nie są wyświetlane, o ile są one „moimi wydarzeniami” w moich kalendarzach.
Ryan Conrad

Nie mam rozwiązania, ale widzę podobne problemy z kalendarzami, które udostępniam mojej żonie. Jeśli wchodzi do wydarzeń w GCal w Internecie, wszystko jest w porządku, ale jeśli utworzy wydarzenie w swoim telefonie, oboje zobaczymy to w Internecie, ale nie będzie poprawnie synchronizowane z moim telefonem.
ale

@Ivan: Co się stanie, jeśli edytujesz jedno z tych zdarzeń w GCal (nawet po prostu otwórz i zapisz)? Czy wtedy będzie poprawnie synchronizowany?
ale

Odpowiedzi:


8

Miałem podobny problem. Musiałem wyczyścić pamięć podręczną kalendarza - wtedy ponowna synchronizacja działała dla mnie. Metoda czyszczenia pamięci podręcznej jest bardzo podobna do tej w tej odpowiedzi , ale wyczyszczam oficjalną pamięć kalendarza:

Idź do Settings -> Applications -> Manage applications. W górnej części ekranu wybierz All. Przewiń w dół do Calendar Storage, a następnie otwórz, dotknij Clear cacheprzycisku. Ponowna synchronizacja kalendarza (Google). Jesteś skończony.

Może nie masz Calendar Storageaplikacji, przepraszam, mam HTC Wildfire.


6

Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną kalendarza ( Settings -> Applications -> Manage applicationswybierz aplikację, a następnie Clear Data), a następnie ponownie zsynchronizuj (jak to zrobić, zależy od aplikacji).


1

Jeśli masz wiele kalendarzy, warto sprawdzić, czy oczekiwane kalendarze są włączone w telefonie. W Kalendarzu Menu button -> More -> Calendars -> Menu button -> Add calendarszaznacz wszystkie kalendarze, które chcesz wyświetlić.


Nie mogę znaleźć Menu button -> More -> Calendars -> Menu button -> Add calendarsna moim Androidzie 2.3.7. Czy to jest opcja menu z nowszej wersji Androida?
719016

0

Miałem podobny problem, gdy jeden z moich kalendarzy przestał się synchronizować. (Cały kalendarz, nie tylko niektóre wydarzenia.) Przełączanie ustawienia pokaż / ukryj nie przyniosło żadnego efektu, ale usunięcie i ponowne dodanie kalendarza rozwiązało problem.


-1

miałem ten sam problem, niektóre zdarzenia z colledge iCal po prostu nie zsynchronizowały się, po raz pierwszy to się zdarzyło, wymusiłem zamknięcie go, wyłączyłem telefon i wydawało się, że działa, teraz stało się to po raz drugi, a teraz próbowałem ktoś tu zasugerował, podobnie jak na innych stronach, wyczyścił dane z telefonu, ponieważ mam kopię zapasową wszystkiego w moim kalendarzu Gmail i wydaje się, że działa ... na razie ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.