terminal na prawdziwym urządzeniu z Androidem z komputera


16

Chcę uruchomić terminal na moim urządzeniu, jednak mały ekran jest bardzo niewygodny. Zastanawiam się, czy można uruchomić terminal na prawdziwym urządzeniu z Androidem z komputera?


Tak, możesz zainstalować serwer ssh w urządzeniu. Jest do tego jeszcze jedna rzecz zwana adbd, ale jest to rzecz dla programistów.
43488

Czy możesz wyjaśnić więcej, jak mogę z tego skorzystać?
Jacob

Odpowiedzi:


14

Możesz używać powłoki Android Debug Bridge (ADB) do wydawania podstawowych poleceń Linuksa na telefonie, tak jak w przypadku emulatora terminali. Aby zainstalować, musisz wykonać następujące czynności:

 1. W telefonie przejdź do Settings -> About phonei dotknij siedem razy „Numer kompilacji”. Umożliwiło to narzędzia programistyczne.
 2. Wróć do głównego ekranu Ustawień i powinieneś zobaczyć teraz Developer optionssekcję „System”.
 3. Przejdź do Developer options, włącz opcję „Debugowanie Androida”, a następnie dotknij OKmonitu o weryfikację.
 4. Na swój komputer pobierz Narzędzia Android SDK stąd . Możesz pobrać cały zestaw SDK lub tylko rzeczy niezbędne do połączenia z telefonem, który znajduje się na tej samej stronie, w sekcji „Pobieranie na inne platformy -> Tylko narzędzia SDK”.
 5. Zainstaluj narzędzia, które właśnie pobrałeś.
 6. Pobierz i zainstaluj sterowniki USB do swojego telefonu (zwykle dostarczone przez producenta).
 7. Ponownie podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB.
 8. Otwórz wiersz polecenia (przy założeniu systemu Windows), przejdź do miejsca, w którym zainstalowano narzędzia SDK (np. „C: \ android-sdk \ platform-tools \”) i wpisz następujące polecenie: adb devices
 9. Jeśli wszystkie powyższe czynności zostały wykonane pomyślnie, pojawi się monit z prośbą o zezwolenie na połączenia z tego komputera. Zaakceptuj żądanie parowania, a monit powinien zawierać identyfikator telefonu. Jeśli tak się nie stanie - zwykle oznacza to, że sterowniki nie są poprawnie zainstalowane.
 10. Wróć do wiersza polecenia, wpisz adb shelli naciśnij klawisz Enter, aby uzyskać połączenie z terminalem telefonu.

To powinno zacząć. Polecenia ADB są wymienione na stronie Google tutaj . Powłoka zapewnia kilka podstawowych komend, takich jak Linux ls, cpitd Należy pamiętać, że większość komend Zarządzanie plikami i urządzenie będzie wymagało root (czyli podwyższone przywileje), który jest odrębny temat.


5

Alternatywnie do wariantu ADB opisanego przez Chahka (który wymaga co najmniej minimalnej instalacji ADB na komputerze), możesz zainstalować aplikację serwera SSH na swoim urządzeniu (przykłady obejmują między innymi serwer SSH , DigiSSHD , Servers Ultimate ). Następnie możesz użyć sshpolecenia w systemie Linux / Mac lub narzędzia takiego jak PuTTY w systemie Windows, aby połączyć się z urządzeniem i uruchomić polecenia powłoki, tak jakbyś używał aplikacji terminalowej na samym urządzeniu.


Cześć Izzy, zainstalowałem PuTTy i SSH Server oraz zdefiniowałem nazwę i port serwera na serwerze. Następnie podłączyłem telefon do komputera przez USB, jednak połączenie nie powiedzie się: „host nie istnieje”. Co mogę zrobić?
Jacob

Prawidłowe skonfigurowanie hosta (DNS)? Nie znając polecenia, które wykonałeś, mogę tylko zgadywać. Najpierw spróbuj z adresem IP urządzenia (tj. Wprowadź adres IP swojego Androida w PuTTY), aby zobaczyć, czy w ogóle działa. Jak zrobić, że praca z DNS z komputera (więc można użyć łatwe do zapamiętania nazwy zamiast adresu IP), jest to kwestia lepszego montażu na obu Super User lub Server Fault (sprawdź swoje repective help/on-topicstron najpierw gdzie pasuje najlepiej) .
Izzy

Przepraszam, zadałem ci złe pytanie. Prawidłowe jest to, w jaki sposób mogę sprawdzić adres IP urządzenia?
Jacob

Powinien być pokazany w Ustawieniach → Informacje o urządzeniu (na moim urządzeniu ICS, w podsekcji Status jako „Adres IP”). Poza tym router powinien pokazywać to na konsoli zarządzania. Trudno byłoby „pingować” całą sieć lokalną, aby sprawdzić, co odpowiada, lub wykonać skanowanie portów;) Dostępnych jest również kilka narzędzi informacji o urządzeniu (zalecenie: Monitor systemu operacyjnego : oprócz wielu innych pomocników pokazuje wszystkie adresy IP twojego urządzenia {Wi-Fi, telefon komórkowy, lokalny, ...}).
Izzy

3

Będziesz potrzebować

Your Android phone ( Rooted and with Wi-Fi functionality )
SSHDroid (SSH server)
PuTTY.exe (SSH client)

Skonfiguruj SSHDroid

  Install “SSHDroid” from android market to your phone this will turn your phone into a SSH server


  For the first time you need to set-up a password to log-in shell. Default password is admin which may you have to change on first time

Skonfiguruj Kit

  Download PuTTY.exe for SSH Client on your windows PC, it comes in single executable file so you don’t need to install that just double click on that and PuTTY will start.


  There is no need to setting up any thing in PuTTY.

Zaczynajmy

First step is to running Wi-Fi and connect your android phone to target PC, then run SSHDroid server into your mobile phone, but before that make sure under the SSHDroid’s application window click Options -> “Require WiFi” is checked as seen on above pic screen 2. And then click “start” option.
Once SSH server is successfully started it will show IP address of your mobile phone in light sky color like this root@192.168.43.129 as seen on screen 4.
Take the IP “192.168.43.129” and type it to your PuTTY program’s (PC) host field and hit connect. Make sure port number is 22 as seen in second pic.
It will ask for certification click ok and then command line log-in window will appear, type “root” hit enter and then type the password for root user, default is “admin” as i mentioned before. After successful log-in you will be able to use Linux commands like ls, reboot -f, mkdir, find, etc.

jeśli Twój telefon jest podłączony do Internetu, możesz także używać poleceń sieciowych, takich jak ping, wget, telnet itp.

Źródło: - Jak podłączyć telefon z Androidem do komputera za pomocą SSH i szpachli

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.