Kończy się miejsce w pamięci. Niektóre funkcje systemu mogą nie działać


29

Na moim Androidzie w pasku powiadomień widzę komunikat Storage space running out. Some system functions may not work.

Kiedy sprawdzam, widzę 188 MB freew pamięci urządzenia i 10 GBw pamięci USB.

Ponownie zainstalowałem system operacyjny Android.

Pomaga to przez około kilka miesięcy, po czym problem powraca.

Jeśli usunę niektóre aplikacje lub dane, pomoże to od kilku godzin do kilku dni.

Pytania:

 • Dlaczego dostaję, Storage space errorjeśli jest dużo dostępnego miejsca?
 • Czy mogę podłączyć urządzenie i pamięć USB ? Czy to pomoże lub przynajmniej opóźni czas powrotu problemu?
 • Wszelkie inne porady, jak poradzić sobie z tym problemem?

Czy próbowałeś wyczyścić pliki rejestrowania? Jeśli nie, możesz to zrobić, wybierając * # 9900 # i wybierz usuń śmietnik. Sprawdź, czy może ci to pomóc w oczyszczeniu miejsca dla ciebie.
Peter Carlos

Właśnie dodałem insufficient-memorytag do twojego pytania. Proszę sprawdzić tag-wiki , od którego powinno zacząć się (zawiera trochę pierwszej pomocy oraz linki do dalszych szczegółów).
Izzy

Podejrzewam, że jest to problem ze skrzynką pocztową, ponieważ jest to awaria (wraz z „Android-process-acore”), a mój system będzie działał przez pewien czas po „wyczyszczeniu pamięci podręcznej” ze skrzynki pocztowej.
Tom Brito

Rozwiązałem problem, resetując telefon do konfiguracji fabrycznych ...: /
Tom Brito,

Musi być podłączony do własnego dialera Samsunga.
powściągliwy

Odpowiedzi:


13

W telefonach Samsung wpisz dialer, *#9900#a następnie wybierz drugą opcję: „Usuń Dumpstate / logcat”.


Cóż, to rozwiązanie nie działa na Androidzie 5.0.1 i przypuszczam, że także w wersji 4.x.
yilmi

4
To jest specyfika Samsunga, nie działa na innych telefonach. Nie musisz też wybierać numeru (dzwonić). Po naciśnięciu ostatniego znaku # menu pojawia się natychmiast.
David Balažic,

Nie działa na moim Samsungu Galaxy S4. Jak powiedział Gayle, nic nie dzieje się po włożeniu kodu do dialera. Jeśli naciśniesz ikonę telefonu, aby zadzwonić, „witaj w Verizon Wireless, twój telefon ... ... nie można ukończyć jako wybrany”
DoubleDouble

10

Chociaż jest już wiele odpowiedzi, w rzeczywistości nie ma odpowiedzi na dwa główne pytania, a trzecie na tylko problem zrzutu śmieci. Przeczytaj tylko większy tekst, jeśli się spieszysz.
Wyjaśnię również, dlaczego rozwiązania wymienione w innych odpowiedziach pomagają tylko czasami. I zaoferuj inne rozwiązanie na wypadek, gdyby kot nie był twoim problemem.

 • Dlaczego pojawia się błąd miejsca na dysku, jeśli jest dużo wolnego miejsca?

To nie jest błąd, to z założenia. Wyzwalacz małej ilości miejsca jest dość wysoki, zwykle 10% LUB 500 MB, w zależności od tego, która wartość jest niższa.

„niektóre funkcje systemu mogą nie działać” - to nie jest precyzyjne, niektóre NIE BĘDĄ działać.
Synchronizuj, niektóre funkcje pobierania, instalowanie aplikacji, hangoutów i wielu aplikacji Google.

Jeśli zapytasz:

 • Dlaczego dostępnych jest mniej niż 500 MB?

wtedy odpowiedź brzmi, że albo wykorzystałeś to nieświadomie, albo że istnieje problem z zapchaniem przestrzeni dyskowej.
Jeśli zużyłeś go i chcesz to sprawdzić, postępuj zgodnie z odpowiedziami mówiącymi, że posprzątaj swoją przestrzeń, jeśli nie, może to być wiele innych problemów, ale najprawdopodobniej to logcat, który pozostawia ogromne pliki zrzutu. W takim przypadku postępuj zgodnie z odpowiedziami podając logcat lub log lub stan zrzutu. Lub przejdź do mojego ostatniego akapitu poniżej.


Które części pamięci są monitorowane pod kątem wolnego miejsca.
możemy wyróżnić dwie sytuacje modelowe zgodnie ze strukturą FS w telefonie z Androidem:
(Zwróć uwagę, że to, co nazywam PRZECHOWYWANIEM WEWNĘTRZNYM, nie jest znormalizowaną nazwą, zwykle jest dziwnie nazywane sdcard, może być również nazywane pamięcią USB, jak to możliwe w twoim przypadku. )

 • Partycja DATA to osobna partycja od WEWNĘTRZNEGO PRZECHOWYWANIA

PRZECHOWYWANIE WEWNĘTRZNE nie jest monitorowane i można go wypełnić do zera wolnych bajtów i nic się nie dzieje. Pamięć danych jest monitorowana, w galaktyce S2 jest to 10%, od 1500 MB, 150 MB musi być zawsze dostępne.

 • jedna partycja na DANE i WEWNĘTRZNE PRZECHOWYWANIE

PRZECHOWYWANIE WEWNĘTRZNE jest emulowane jako oddzielna partycja z różnymi uprawnieniami. Ma również „bezpiecznik” lub rezerwę, która nie pozwoli na wykorzystanie całej przestrzeni rzeczywistej partycji. Pliki na PAMIĘCI WEWNĘTRZNEJ faktycznie znajdują się w / data / media /

old modelach, może nawet do Androida v2.3, również mają partycję DBDATA, która była osobno monitorowana - jeśli dobrze to pamiętam

Zmiana jednego systemu na inny mogła zostać dokonana przez aktualizację oprogramowania sprzętowego. Nadal pamiętam, kiedy taka aktualizacja usunęła tysiące moich zdjęć z wakacji na Galaxy Note2. Partycja PRZECHOWYWANIE WEWNĘTRZNE została usunięta i zamontowana na partycji DATA za pomocą BEZPIECZNIKA, różnica była 100 MB, gdy sprawdzałem wolne miejsce na każdej z nich.


Tak więc, w zależności od posiadanej struktury danych, musisz na przykład zachować 400 MB wolnego miejsca na PAMIĘCI WEWNĘTRZNEJ, która może przy użyciu df lub aplikacji do analizowania wolnego miejsca wyświetlać się jako 500 MB wolnego miejsca na partycji DATA.
Należy pamiętać, że
- minimalny rozmiar jest inny dla każdego modelu, a czasem także dla wersji FW.
- Musisz poczekać około minuty, aby zobaczyć, czy powiadomienie zniknie po udostępnieniu większej ilości miejsca.Drugie Pytanie:

 • Czy mogę podłączyć urządzenie i pamięć USB? Czy to pomoże lub przynajmniej opóźni czas powrotu problemu?

Szybka odpowiedź, NIE. A gdyby to pomogło? Tak, pomogłoby to uniknąć problemu braku miejsca dzięki większemu całkowitemu magazynowi.

Aby to rozwinąć:
JEŻELI „Pamięć USB” jest wtykową kartą SD lub podłączanym urządzeniem w twoim przypadku, lub jeśli znajduje się na osobnym układzie pamięci, ponieważ znajduje się na Tab 1 i telefonach w podobnym wieku, to nie można połączyć się z nią Partycja DANYCH.
JEŻELI „Pamięć USB” w Twoim przypadku to PRZECHOWYWANIE WEWNĘTRZNE, możesz do nich dołączyć, ale nie jest to łatwy ani bezpieczny proces. Innymi słowy, jeśli nie ma przewodnika kogoś, kto zrobiłby to na tym samym modelu telefonu, co twój, możemy również w przenośni powiedzieć: NIE, nie jest to możliwe.

Podczas przeszukiwania przewodnika w Internecie pamiętaj, że nazwanie PAMIĘCI WEWNĘTRZNEJ „pamięcią USB” nie było mądrym pomysłem, ponieważ istnieje również prawdziwa pamięć USB. Znajdziesz wiele rozwiązań umożliwiających włączenie USB dla napędów pamięci, tak zwaną funkcję USB OTG, nie daj się urozmaicić.

zasadniczo musisz:
ponownie podzielić partycję układu pamięci, z jakiegoś powodu zwaną eMMC, usunąć USERDATA - jaka jest nazwa partycji dla INTERNAL STORAGE i połączyć wolne miejsce z partycją DATA.
następnie znajdź / skompiluj moduł bezpiecznika, który zająłby się emulowaniem partycji z pełnymi uprawnieniami dla media_rw lub innego użytkownika,
edytuj skrypt inicjujący, aby utworzyć punkt montowania dla nowego PRZECHOWYWANIA WEWNĘTRZNEGO,
wiele innych zmian i poprawek, o których nie mogę myśleć .trzecie pytanie:

 • Wszelkie inne porady, jak poradzić sobie z tym problemem?

Najlepszą opcją, jeśli masz dostęp do konta root, jest

obniż próg minimalnej wolnej przestrzeni.


Możesz obniżyć to do 1%, a może nawet mniej. Oznacza to 20–120 MB minimalnego wolnego miejsca.

Obejmuje edycję sqlite3, ale chociaż może wydawać się trudny, jest to bardzo prosty proces. Wystarczy postępować zgodnie z każdym dobrym przewodnikiem, a zrobisz to dobrze. TEN przewodnik wygląda wspaniale lub są też aplikacje edytora sqlite3 , lub znajdź inny przewodnik za pomocą TEGO łącza gugl .
Należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy:
- różne przewodniki wspominają różne nazwy tabel. „Bezpieczne”, „systemowe”, „globalne”, a nawet „serwisowe”. Prawda jest taka, że ​​miało to zastosowanie w różnych tabelach w różnych wersjach Androida. Teraz powinno być w „globalnym”, zanim będzie w „bezpiecznym” i przed tym „systemem”. Moja rada jest taka: po prostu włóż to do nich wszystkich, nic nie skrzywdzisz. Oznacza to, że postępuj zgodnie z instrukcjami, które znajdziesz i powtórz kroki, zastępując nazwę tabeli każdą z tych nazw, o których wspomniałem powyżej.
- może się okazać, że plik settings.db jest zablokowany i nie można go zapisać nawet z rootem, przydarzyło mi się, gdy wyszedł ICS. Ale od tego czasu się nie wydarzyło. W każdym razie, w takim przypadku, uruchom odzyskiwanie, wyciągnij plik, edytuj na komputerze i wciśnij z powrotem.

Jeśli 1% (około 100 MB, jeśli masz układ 16 GB) to wciąż za dużo, aby zmarnować, tak jak to było dla mnie, dodaj również wartość sys_storage_threshold_max_bytes, mam 20000000 = około 20 MB i nigdy nie miałem większego problemu, chociaż wiele aplikacji nie ma sprawdzania dostępnej przestrzeni i będzie zawierać błąd bez podania przyczyny, dlatego należy pamiętać, że zawsze może to być problem z wolną przestrzenią. Między tymi dwiema zmiennymi znajduje się instrukcja -OR-. Nie umieszczaj tam mniej niż 20, ponieważ jeśli określony plik systemowy znajdujący się w folderze / data nie zostanie zapisany, telefon może się nie uruchomić. Uważam, że 20 MB jest dość bezpieczne, ponieważ nie ma plików większych niż ten w / data, z wyjątkiem / data / data, / data / app / i dalvik. a jeśli plik ulegnie uszkodzeniu w / data / data, nic wielkiego. Zresetuje to dane tej aplikacji.


Jeśli coś pochłania wolne miejsce

Jeśli podejrzewasz, że nie powinno być tak dużo miejsca, lub po prostu chcesz oczyścić przestrzeń, tak jak w kilku innych odpowiedziach tutaj, polecam również DiskUsage, aby pomóc w wizualnym zlokalizowaniu tego, co zajmuje tyle miejsca .
W aplikacji DiskUsage w drugiej kolumnie „media” oznacza PRZECHOWYWANIE WEWNĘTRZNE, a aplikacje reprezentują / dane / aplikację i / dane / dane - miejsce zajmowane przez aplikacje.
„Dane systemowe”, w kolorze zielonym, na dole to reszta folderu / data i nie powinna być zbyt wysoka. 300 MB jest w porządku, ponad 1 GB to prawdopodobnie problem.
Jeśli te dane systemowe są zbyt wysokie, możliwe, że Twój logcat oszalał i stworzył mnóstwo wierszy po śmierci. W takim przypadku i tylko w tym przypadku zastosowanie będą miały wszystkie pozostałe odpowiedzi tutaj. Oznacza to, że usunięcie tego zmarnowanego miejsca w folderze / danych / logu lub wybranie numeru * # 9900 #, który, nawiasem mówiąc, nie jest prawidłowym poleceniem dla każdego urządzenia, przywróci systemowi Android do dobrego nastroju. Jak długo trwa pytanie, czy sprawca, który spowodował nadmierne rejestrowanie, został załatany, czy usunięty.


1
„Wyzwalanie małej ilości miejsca jest dość wysokie, zwykle 10% LUB 500 MB, w zależności od tego, która wartość jest niższa”. Czy możesz podać źródło? Wiem o 10%, ale zamiast 500 MB liczba była znacznie niższa, kiedy sprawdzałem ostatni raz (25 MB, patrz np . Tutaj . Jednak nigdy nie znalazłem „oficjalnego odniesienia” do tej liczby.
Izzy

1
Jeśli zwykle powołujesz się na moje użycie tego słowa , nie powiedziałbym, że jest to dzisiaj dość przysłówek. Tak ustawiono wszystkie moje telefony. Ale może to nie dotyczyć wcześniejszych lub późniejszych modeli lub marek innych niż te, które wtedy miałem. Na moich urządzeniach 500 MB to stała kwota. Testowałem to przy użyciu plików 1 MB. Jeśli zduplikowałem jeden, aby zostawić 499 MB wolnego miejsca, pojawiło się powiadomienie, kiedy usunąłem niektóre, aby mieć 501 MB wolnego miejsca, zniknęło. Kiedy edytowałem wartość sys_storage_threshold_max_bytes do 20000000, byłem w stanie mieć zaledwie 20 MB wolnego miejsca bez powiadomienia o pełnej pamięci.
papo

Dzięki papo - to zdecydowanie przykuwa uwagę. Specjalne podziękowania za wspomnienie o tej stałej! I przyznał, że te 25 MB w czasach Eclair / Froyo, w których urządzenia miały dość ograniczone miejsce do przechowywania. Tag wiki zaktualizowany :)
Izzy

3

Miałem dokładnie ten sam problem. Miałem telefon kilka razy w lokalizacji Samsung Service, gdzie dwukrotnie przeprowadził pełne odzyskiwanie oprogramowania, a następnie wymienił płytę główną, ale problem nadal występował.

Zdałem sobie sprawę, że dzienniki pamięci, które wypełniały plik dzienników, wydają się być powiązane z problemem sieciowym i postanowiłem spróbować uzyskać nową kartę SIM, aby sprawdzić, czy to pomogło. Wczoraj dostałem nową kartę SIM i wszystko, co wydawało się kopać pliki dziennika i zapełniać pamięć systemową, wydaje się być w porządku.

Wcześniej może być OK, gdy wyczyściłem pliki dziennika (* # 9900 #, usuń pliki dziennika) przez kilka godzin, ale nagle pliki dziennika zaczną się od nowa. W ciągu kilku godzin mój telefon (Galaxy Note) przestałby reagować, a komunikat o braku miejsca w pamięci zabrakłby, a pamięć systemowa spadłaby do 100 MB zamiast 1,4 g.

Po tygodniach i tygodniach tego samego problemu niechętnie stwierdzam, że wszystko zostało rozwiązane. Wydaje mi się, że włożenie nowej karty SIM rozwiązało problem.


TAK! Wydaje się, że zamiana moich dwóch kart SIM została rozwiązana! Dzięki!
Tom Brito

Operacje, po kilku minutach znów zaczął się nie udać ...
Tom Brito

3

Być może powinieneś sprawdzić ten link , mam nadzieję, że rozwiąże to Twój problem.

Fragment:

 1. Zrootuj swój telefon.
 2. Pobierz tutaj aplikację Root Browser
 3. Restart
 4. Otwórz nowo zainstalowaną aplikację Root Browser. Pojawi się wyskakujące okienko z informacją, czy chcesz zezwolić aplikacji na rootowanie. Udziel tego.
 5. Przejdź do /data/folderu i usuń golog
 6. Zobacz magię :)

2

Cóż, najlepszym sposobem, aby wyzerować to, czego możesz się pozbyć, aby zwolnić miejsce, jest aplikacja, która mapuje wykorzystanie pamięci, takie jak użycie dysku , aplikacja do czyszczenia, taka jak SD Maid , lub menedżer plików, który może wyszukiwać duże pliki.

Ale ponieważ stoisz w obliczu Catch-22 konieczności zwolnienia pamięci, zanim będziesz mógł pobrać aplikacje, które pomogą ci zwolnić pamięć, zacznij od podstawowego menedżera plików, o nazwie Moje pliki :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Stuknij Wszystkie pliki , następnie Pamięć urządzenia , a następnie przejdź do folderów, w których najprawdopodobniej masz duże pliki, których możesz się pozbyć. Niektórymi potencjalnymi kandydatami są następujące foldery domyślne:

DCIM/Camera
Download
Pictures
Sounds
Documents
Temp
Music
Movies

Aby zobaczyć rozmiar pliku na liście, abyś nie musiał długo naciskać każdego pliku i wybrać Szczegóły, aby zobaczyć, jak duży jest plik , dotknij przycisku menu, wybierz Wyświetl według , a następnie wybierz Lista i szczegóły .

Aby pomóc Ci określić, gdzie używasz najwięcej pamięci, możesz przejść do Ustawienia> Pamięć (dokładna lokalizacja pamięci może się różnić w zależności od urządzenia i wersji systemu operacyjnego, na przykład na Samsungu Galaxy S na karcie Więcej ):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli na przykład widzisz największą liczbę poniżej Pictures, videos, prawdopodobnie chcesz zacząć od folderów DCIM/Camerai Pictures; jeśli liczba jest największa pod Audio, zajrzyj Soundsi Musicdla plików pozbyć.

Ponieważ korzystanie z podstawowych narzędzi jest żmudnym procesem, zalecam robienie tego w ten sposób, dopóki nie będzie wystarczająco dużo miejsca do pobrania niektórych aplikacji, które mogą pomóc w skuteczniejszym czyszczeniu.


2

Na Galaxy S2 z uruchomionym Cynagoenmode 11 zrobiłem poniższe kroki, aby zwolnić miejsce. Spowoduje to usunięcie wszystkich niepotrzebnych wygenerowanych dzienników.

> adb shell
$ cd /data/log
$ rm *

1

Przeszedłem przez ten problem z przechowywaniem. Jest to rozwiązanie twojego problemu tylko wtedy, gdy masz dostęp „root”. Ten problem występuje z powodu starych danych aplikacji aplikacji, które nie zostały poprawnie odinstalowane.
Pobierz „SD Maid” ze Sklepu Play. Możesz wyszukiwać dane aplikacji, które istnieją na twoim urządzeniu, mimo że zostały odinstalowane. Wyczyść zwłoki i spróbuj ponownie zainstalować aplikację, którą chcesz zainstalować, i powinna działać.


0

Myślę, że APP2SD będzie dla ciebie działać. Dzięki temu możesz ustawić domyślną lokalizację aplikacji na USB lub kartę rozszerzeń. W tym celu mogę zasugerować, aby pobrać i zainstalować AIO Toolbox. Ma wiele wbudowanych funkcji. Sprawdź, czy może ci to pomóc.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.