Czy istnieje sposób na przeniesienie kursora w polu tekstowym bez użycia twardej klawiatury i bez kilku dotknięć?


10

Często, gdy edytuję w polu tekstowym, próbuję wstawić tekst i określoną lokalizację lub usunąć tekst z określonej lokalizacji. Zwykle zajmuje mi to kilka dotknięć, aby to zrobić poprawnie, ale czasami po prostu mówię, przekręć to, usuń słowo i wpisz ponownie.

Skoro zazwyczaj jestem tylko jedną postacią, czy istnieje sposób na przesunięcie karetki w lewo lub w prawo o 1 postać? Może jakiś gest?

Nie jestem pewien, czy dotyczy to funkcji oprogramowania klawiatury ( jeśli tak, przyjrzę się bliżej alternatywnym pytaniom na klawiaturze ).

Moje urządzenie to Droid, który ma twardą klawiaturę, ale chcę być przygotowany na dzień, w którym zdecyduję się na telefon, który go nie ma.

Odpowiedzi:


4

We Froyo i nowszych istnieje „uchwyt kursora”, który można złapać i przeciągnąć w odpowiednie miejsce.

uchwyt kursora

Teraz to zdjęcie go nie pokazuje, ale rzeczywisty kursor nadal miga. uchwyt ten wyświetli także menu szybkiego działania, aby zaznaczyć tekst lub wkleić. a po zaznaczeniu tekstu możesz także kopiować i wycinać.


Jestem pewien, że uchwyt Gingerbread został dodany do tekstu, ponieważ mój Froyo nie ma tego uchwytu
Lie Ryan

To wygląda dokładnie to, czego szukam. Mam Froyo, ale nie mam tego uchwytu kursora. Jak mogę to włączyć? Czy też nie jest dostępny, gdy twarda klawiatura jest dostępna dla urządzenia?
Jay Cummins

1
no cóż, może jego część TouchWiz, lub „hack” dodany do mojego Roma ... ponieważ mam go w mojej TouchWiz froyo Rom ... po prostu założyłem, że to już część froyo ...
Ryan Conrad

1
Używam Froyo na moim Galaxy S i uchwyt kursora też tam jest.
Edelcom,

Motoblur ma coś takiego. Długie naciśnięcie i przytrzymanie pola tekstowego spowoduje wyświetlenie małego powiększonego widoku kursora i tekstu, umożliwiając swobodne przesuwanie go po polu.
shambleh

6

Zależy to od używanego telefonu, na przykład w mojej Spica, na przykład mogę użyć klawiatury kierunkowej, aby wyregulować pozycję kursora. W telefonach z trackballem trackball wykonuje tę samą pracę.

W przeciwnym razie klawisz Backspace może zostać użyty jako obejście dla klawisza strzałki w lewo (usuń kilka znaków, a następnie wpisz ponownie wstawiane słowo i wpisz ponownie usunięte znaki.

Inną alternatywą, jeśli piszesz po angielsku lub w jednym z obsługiwanych języków, możesz wypróbować Swype. Swype to metoda wprowadzania tekstu oparta na słowach (w przeciwieństwie do znaków), a zazwyczaj usuwasz lub przeciągasz jedno słowo na raz, a tryb korekcji (dwukrotnie dotknij słowa, które chcesz poprawić, i wybierz lub przeciągnij nowe słowo) łatwa korekta błędów.


2
Korzystam z optycznego trackballa w telefonie HTC Desire, aby wyregulować pozycję kursora.
Alastair

Alastair, to powinna być odpowiedź! Dzięki za wskazówkę, również używam pragnienia i nie wiedziałem o tym.
jhwist

4

Stanowi to odpowiedź dla tych, którzy nie chcą instalować niestandardowej pamięci ROM i chcą czegoś zbliżonego do standardowej klawiatury.

Zainstalowałem Anysoft Keyboard (znalazłem to w tym pytaniu ). Android market nie ma aktualnych zrzutów ekranu, ale tutaj pokazano małe strzałki w lewo / w prawo u góry klawiatury: wprowadź opis zdjęcia tutaj


3

Klawiatura Samsung i klawiatura Swype są wyposażone w klawisze strzałek; zobacz to pytanie .


1
... podobnie jak klawiatura HTC Touch Input w moim Desire HD.
Matt H

1
Próbowałem Swype przez jakiś czas i podoba mi się ten pomysł, ale nie mogłem się do niego dostosować.
Jay Cummins


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.