Jakie są zalety / wady korzystania z kompilatora JIT (Just-in-Time) na starszym telefonie?


9

Jakie są wady i zalety używania starszych funkcji Androida, takich jak kompilator JIT, na starszym telefonie pierwotnie zaprojektowanym pod system Android 1.5 lub 1.6?


Na przykład mam HTC Dream z CyanogenMod 6 i w ramach opcji możesz wybrać, czy użyć JIT, czy nie. Gdzie indziej widziałem sprzeczne informacje o tym, czy kompilator JIT pomoże, czy zaszkodzi wydajności starszego telefonu. Starałem się, aby to pytanie nie było zbyt specyficzne dla telefonu, ponieważ uważam, że odpowiedź na to pytanie mogłaby pomóc w wyjaśnieniu tego problemu na każdym starszym modelu telefonu, nie tylko na sen.
Mingo

3
Świetne pytanie. Jedyne, co wiem o JIT, to moje doświadczenie z Javą / C #. Głównie to, że czeka na skompilowanie kodu do czasu działania, a JIT „inteligentnie” buforuje kod, który widzi, że się powtarza. Wiki może pomóc lepiej wyjaśnić: en.wikipedia.org/wiki/Just-in-time_compilation
Bryan Denny

Odpowiedzi:


7

JIT zazwyczaj powoduje, że aplikacja zużywa więcej pamięci RAM z powodu pamięci podręcznej JIT, chociaż JIT Androida został specjalnie zaprojektowany, więc dodatkowe użycie pamięci było minimalne (w porównaniu do typowego JIT Java). W telefonach, które już są bardzo głodne pamięci RAM, JIT może spowodować spadek wydajności.


1
Ma to dla mnie sens - moje marzenie jest tak ograniczone, jeśli chodzi o pamięć RAM, że włączenie JIT naprawdę zabija wydajność. Zastanawiam się jednak nad innymi starszymi telefonami, które nie mają tak mało pamięci RAM.
Mingo,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.