Przeglądarka, która zawsze pozwala na skalowanie / powiększanie?


13

Absolutnie nienawidzę, nienawidzę, nienawidzę witryn projektowych zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych, szczególnie tych, które wyłączają powiększanie. Do tej pory całkiem nieźle sfałszowałem komputerowego agenta użytkownika, aby uzyskać pełne strony, ale wraz z nadejściem responsywnego projektu wydaje się, że coraz więcej stron czuje się komfortowo, używając metatagów widoku, aby ustawić skalowalność użytkownika na false, co oznacza, że ​​jestem zmuszony do korzystania z okropnych witryn mobilnych.

Z tego, co rozumiem, tagi okienka ekranu są ignorowane w przeglądarkach komputerowych - czy istnieje przeglądarka na Androidzie, która robi to samo, uniemożliwiając stronom internetowym usunięcie kluczowych funkcji z mojego telefonu? Może dodatek Dolphin?

Wydaje mi się, że potencjalnie działałby również skrypt fatmonkey wykrywający obraźliwe tagi rzutni, ale nie jestem pewien, czy istnieje jeszcze stabilna wersja fatmonkey dla Androida i może być lepiej, gdyby sama przeglądarka była zbudowana tak, aby zawsze pozwalała na powiększanie.


Naprawdę też bym tego chciał - fajne byłoby rozszerzenie chrome lub firefox.
Hamish Downer

Czy to pytanie dotyczy zawijania tekstu (dopasowywania) podczas powiększania? (znaczenie „parametrów metatagu rzutni skalowalne przez użytkownika” ucieka mi).
Cypr

Odpowiedzi:


8

Właśnie znalazłem ustawienie w Chrome. Jeśli przejdziesz do Ustawienia -> Dostępność, a następnie zaznaczysz opcję „Wymuś włączenie powiększenia”, powinieneś móc powiększyć dowolną stronę. (Przeczytałem kilka stron, które wciąż potrafią cię zatrzymać, ale zdecydowana większość powinna wtedy działać).


o ile mogę stwierdzić, Android Chrome nie jest jeszcze (w 2019 r.) w stanie zawijać (dopasowywać) tekstu podczas powiększania
cipricus

2

Przeglądarka UC ma już możliwość wymuszonego powiększania w witrynach mobilnych - i nie tylko, ale także możliwość automatycznego zawijania tekstu podczas powiększania. O ile mi wiadomo, jest to jedyna przeglądarka, która ma takie zachowanie. Dodatkowo, dzięki przyspieszeniu sprzętowemu przeglądanie jest po prostu płynne na smartfonach o niskiej specyfikacji, tak jak ja :)


Kliknij przycisk ustawień (który wygląda jak 3 poziome linie w lewym dolnym rogu), kliknij Ustawienia, kliknij „Rozmiar czcionki i układ strony”, wybierz „Wymuś powiększenie stron internetowych”. Musiałem także wybrać opcję „Ulepszony układ strony”, w przeciwnym razie UCB zmieni rozmiar obrazu na pełny ekran, nie większy. To nie działa, gdy próbujesz odczytać tekst z obrazu.
Tom Cerul,

0

W Firefox Mobile i pochodne (Icecat, za dobę, cokolwiek innego na podstawie „Fennec”), można uczynić go zignorować tag „user-skalowalna” przełączając preferencji browser.ui.zoom.force-user-scalablew about:configcelu true.


2
Działa tylko w celu umożliwienia powiększania, nie dotyczy uszkodzonych stron, które zawijają tekst poza granice ekranu i nie pozwalają na pomniejszanie ani przewijanie.
Ben

1
To prawda, niestety. Nie jestem pewien, jak najlepiej to naprawić.
Wyatt8740,

-1

Możesz używać Chrome lub Opera Mobile. Obsługują one powiększanie stron internetowych


2
Nie chodzi o to, czy obsługują powiększanie stron internetowych, czy o to, czy zignorują parametry metatagu rzutni skalowalne przez użytkownika. Wiele witryn można powiększyć, ale projektanci stron internetowych mogą wyłączyć tę opcję za pomocą metatagu znacznika okienka, z jakiegoś głupiego powodu. Dotyczy to co najmniej Chrome, Dolphin i standardowej przeglądarki.
Paul,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.