Jak mogę wysłać kontakt z jednego Androida na inny?


15

Chociaż mogę wybrać Sharekontakt na liście kontaktów mojego Droida, Droid po drugiej stronie wydaje się nie być w stanie otworzyć ani naprawdę nic zrobić z wynikowym załącznikiem, jeśli otrzymam go za pośrednictwem Gmaila lub zwykłego klienta poczty. Czy coś brakuje? Jak zaimportować to, co udostępniłem?

Odpowiedzi:


5

Istnieje aplikacja o nazwie Hoccer, która umożliwia przesyłanie dowolnych danych (kontaktów, zdjęć, linków, ...) poprzez wykonywanie gestów za pomocą telefonu. Działa również z iPhone'em, ale oczywiście wymaga zainstalowania aplikacji na obu urządzeniach.


5

Znanym problemem jest to, że system Android (przynajmniej wcześniejszy niż 2.2) nie obsługuje importowania plików .vcf za pośrednictwem poczty e-mail lub sms, patrz http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=3537

Jednak wygląda na to, że działa we Froyo na moim Nexusie One podczas importowania z wiadomości e-mail. O ile mi wiadomo, wciąż nie jest pokrywane przez SMS, a powyższy wątek sugeruje, że nie działa również w przypadku pobierania w przeglądarce.


Zdumiewające, ale nadal prawdziwe, jak sądzę, dla Androida 6.0. Problem 3537 został oznaczony jako duplikat 2412, czyli „Przestarzały”, bez żadnej poprawki, którą zauważyłem w szybkiej analizie. Co tam? code.google.com/p/android/issues/detail?id=2412
nealmcb

5

Jeśli oba droidy znajdują się w tym samym pokoju, obowiązują następujące zasady - Możesz zainstalować zarówno skaner kodów kreskowych, jak i urządzenie, otworzyć kontakt, dotknąć Udostępnij, a następnie skaner kodów kreskowych. To wygeneruje kod QR. Na drugim telefonie otwórz aplikację do skanowania kodów kreskowych i zeskanuj kod QR. Drugie urządzenie będzie mogło dodać kontakt za pomocą zeskanowanego kodu QR za pomocą przycisku Dodaj jako kontakt po pomyślnym zakończeniu skanowania.


1

Jest też Bump .

Bump ™ sprawia, że ​​udostępnianie zdjęć, kontaktów i aplikacji ludziom jest tak proste, jak zbijanie telefonów razem.

JAK KORZYSTAĆ Z BUMP ™: 1) Otwórz Bump ™ na obu telefonach 2) Trzymając telefony, delikatnie zderzaj rękami 3) Potwierdź wymianę

Kompatybilny również z iPhone'em!


0

Mam Sony Ericsson Xperia X10 i podczas przeglądania kontaktu po prostu naciskam przycisk menu, wysyłam wizytówkę i wybieram pomiędzy Bluetooth, Gmail, SMS lub Moxier Mail (myślę, że klient Exchange).

Wysyłam kontakty tam iz powrotem między telefonem z Androidem a telefonem Palm. Nie mam dwóch telefonów z Androidem, ale nie rozumiem, dlaczego to nie działa.

Wcześniej korzystałem z wersji 1.6, która była w pełni kompatybilna ze wszystkimi moimi kontaktami na moim starym telefonie Palm, ale od aktualizacji do wersji 2.1 nie działa tak dobrze, jak się spodziewałem.

Więc nie ma potrzeby instalowania oprogramowania, działa dla mnie od razu po wyjęciu z pudełka.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.