Jak mogę skalibrować czujnik przechyłu na Androidzie


12

Mam telefon z Androidem, który wydaje się być z Samsunga, a przynajmniej z jego klonu. Dostałem to dla mojej żony w prezencie, więc tak naprawdę nie wiem, która z nich. Pod akumulatorem widnieje napis „Model: 19502”

kiedy przeglądam menu, absolutnie nie ma identyfikacji, co to jest, a ustawienia pozwalają tylko na rzeczy o wysokim poziomie, takie jak ustawianie obrazów tła i podobne, ale nic istotnego dla systemu.

Kiedy gram w gry, zauważyłem, że nachylenie jest nieprawidłowe, więc zainstalowałem „App Sensor Box”, który pozwala mi testować czujniki. Pokazuje planszę z piłką i widzę, że piłka toczy się, gdy utrzymuję ją w równowadze. Niestety ta aplikacja nie pozwala mi jej skalibrować, więc chciałem wiedzieć, czy taka aplikacja istnieje lub co mogę zrobić, aby ją skalibrować, ponieważ nie ma ustawienia, aby to uruchomić. Wszystkie aplikacje znalezione w Sklepie Play wydają się po prostu czytać, ale nie zmieniaj tego.


@ImadOS Ten link jest teraz spamem.
Jacktose

Odpowiedzi:


5

Trudno jest odpowiedzieć, ponieważ nie jestem pewien, jakiej wersji Androida używasz, i stwierdziłeś, że może to być klon.

Metoda 1:

Otwórz ustawienia"

Znajdź „Ruch” i dotknij go

Przewiń menu w dół i dotknij „Ustawienia czułości”

Otwórz „Kalibracja żyroskopu”

Umieść urządzenie na płaskiej powierzchni i dotknij Kalibruj

Metoda 2:

Pobierz „G-Sensor” ze sklepu Samsung Apps wstępnie zainstalowanego na swoim urządzeniu. Oto link do strony.

Metoda 3:

Pobierz Bubble Level ze sklepu Google Play, ma również opcję kalibracji.


O ile wiem, nie ma żadnych ustawień, co jest bardzo denerwujące. Wypróbowuję inne sugestie i zgłaszam się wtedy. Dzięki!
Devolus,

Nie sądziłem, że pojawią się ustawienia, które wydają się znikać w nowszych wersjach Androida. Nie zapomnij postawić telefonu na czymś idealnie poziomym przed kalibracją. Jeśli żadne z powyższych nie zadziała, zobaczę, co jeszcze mogę wykopać!
RossC

1
Dzięki! To działało idealnie z aplikacją Bubble Level. Dokładnie tego szukałem. :)
Devolus

Użytkownicy niemieccy powinni poszukać „Wasserwaage” w Sklepie Play.
Devolus,

1
Nie wiem o metodzie 1 (nigdy nie posiadałem urządzenia z Androidem z menu ustawień kalibracji, a otrzymałem całkiem sporo z nich ...), ale metoda 2 i metoda 3 nie muszą działać. O ile nie wykorzystują funkcji dostępu do katalogu głównego, w interfejsie API systemu Android nie ma jednej funkcji, która pozwalałaby na kalibrację czujników (i wszystkie aplikacje, które twierdzą inaczej, to mody)
R1ck77,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.