Zegar do użycia podczas prezentacji


23

Kiedy wygłaszam prezentacje, muszę pilnować zegara, aby mieć pewność, że moje przemówienie nie zajmie więcej niż przydzielony czas, lub w końcu wiedzieć, czy mogę zadawać więcej pytań.

Patrzenie na zegarek jest niewygodne, wolałbym duży ekran mojego telefonu z Androidem niż:

 • Po prostu wyświetl czas (na przykład 14:28).
 • Nie przechodzić w tryb gotowości.
 • Możliwa największa czcionka, czarno-biały, poziomy.

Brzmi banalnie. Czy jest taka aplikacja?
Priorytet darmowych aplikacji, największy priorytet dla aplikacji open source.


3
Upewnij się, że z tyłu widowni jest wiszący zegar. To promuje „patrzenie” na odbiorców i daje każdemu „ramy czasowe”. Poprosiłbym również kogoś, aby śledził czas, jeśli potrzebujesz naprawdę krótkiego czasu.
Barfieldmv,

Odpowiedzi:


9

Zegar cyfrowy robi prawie wszystko, o co prosisz. Zignoruj ​​obraz śmieci ze strony, jest to zegar pełnoekranowy z białym tekstem na czarnym tle i jest bezpłatny.

Aby skonfigurować go w razie potrzeby, uruchom aplikację, a następnie otwórz ustawienia (dotknij ekranu, aby otworzyć opcje, a następnie dotknij Ustawienia ), a następnie ustaw:

 • Zegar -> Limit czasu ekranu do niezaznaczony.
 • Zegar -> Orientacja na poziomą .
 • Data i godzina -> Pokaż datę niezaznaczoną.

Możesz także dostosować format czasu i kolor, jeśli chcesz. Czas wynosi około połowy wysokości ekranu, ale mogę łatwo odczytać go na telefonie z odległości większej niż 20 stóp, więc może to nie stanowić problemu.


Doskonały. Po łatwych krokach konfiguracji, które opisałeś, robi dokładnie to, czego szukałem :-)

Link jest martwy.
Daniel Böhmer,

3

Korzystam z timera Ovo : minimalistycznej aplikacji do ustawiania timera poprzez przeciąganie łuku na ekranie. Możesz także ustawić czas za pomocą głosu (do tego potrzebne jest połączenie z Internetem). Działa na Androidzie 2.1 i nowszych. Jedyną wadą, jaką znalazłem, jest to, że obsługuje tylko czasy nie większe niż 1 godzina.

Narysuj łuk, aby ustawić czas Czas ucieka - portret Ustaw czas głosem

O co prosisz:

 • Po prostu wyświetl czas (na przykład 14:28). Sprawdzić .
 • Nie przechodzić w tryb gotowości. Sprawdź : możesz to skonfigurować w Preferencjach. Preferencje: nie zasypiaj
 • Możliwa największa czcionka, czarno-biały, poziomy. Wystarczająco blisko : obraca się podobnie jak Twoje urządzenie. Również czerwono-biała animacja łuku daje wskazówki na temat pozostałego czasu.
  Czas ucieka - Krajobraz
 • Darmowa aplikacja. Sprawdzić .
 • Aplikacja typu open source. Nie sądzę .

+1 Nie do końca to, co myślałem, ale wizualne pokazanie pozostałego czasu jako koła to świetny pomysł!
Nicolas Raoul,


1

Używam do tego Flow Timer , wyświetla czas (odliczanie) w największej możliwej szerokości w kolorze czarnym na białym (domyślnie). Ponadto domyślnie przyciemnia ekran, ale go nie wyłącza (w ustawieniach istnieje możliwość ustawienia go na „jasny”, to znaczy, aby nawet nie przyciemnić ekranu). Tryb poziomy (nawet tablet).

Możesz także dodać kilka timerów jeden po drugim dla różnych części prezentacji. Nie wymaga żadnej interakcji, po prostu wydaje mały sygnał dźwiękowy (konfigurowalny) i kontynuuje / kończy.

Pełne ujawnienie: jestem autorem

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.