Wyłącz dźwięki powiadomień i wibracje, jednocześnie umożliwiając połączeniom telefonicznym wyzwalanie dźwięku i / lub wibracji w Nexusie 5


24

Mam Nexusa 5 z Androidem 4.3.2. Chcę wyłączyć wszystkie powiadomienia dźwiękowe i wibracyjne dla wszystkich aplikacji, jednocześnie pozwalając, aby połączenia telefoniczne wyzwalały dźwięk i / lub wibracje. Czy jest na to sposób?

Próbowałem postępować zgodnie ze wskazówkami na stronie Jak wyłączyć Dźwięki powiadomień i pozostawić włączone dźwięki telefonu, ale odpowiedzi nie działają. Nie ma osobnego suwaka dla powiadomień, a aplikacja AudioManager nie wyłącza wibracji. Próbowałem już oficjalnej odpowiedzi Google, ale nie ma ustawienia, Wibracja -> Nigdy , a ustawienie cichych powiadomień nie zatrzymuje wibracji. Próbowałem też indywidualnych ustawień aplikacji, ale nie ma na przykład ustawień wibracji w oficjalnej aplikacji Twitter.

Mogę w ogóle zatrzymać wysyłanie powiadomień przez niektóre aplikacje, ale nie tego chcę. Chcę, aby powiadomienia pojawiały się w menu rozwijanym, po prostu nie chcę żadnych dźwięków ani wibracji.


2
twitter.com/ScarySloth/status/413127987681169408 stwierdza, że ​​można go wyłączyć na Twitterze w ustawieniach konta, a nie w ustawieniach ogólnych. Być może odpowiedź jest taka, że ​​ZAWSZE można je konfigurować w zależności od aplikacji?
ChrisInEdmonton,

2
Aby tylko potwierdzić swoje ustalenia na Twitterze, zawsze myślałem, że to ustawienie na aplikację i działałem zgodnie z tym. Przełączenie telefonu na tryb wibracji / cichy zastąpi jednak indywidualne ustawienia aplikacji - o ile mi wiadomo.
dotVezz,

@dotVezz to wszystko. Jeśli chcesz, aby wszystkie aplikacje zrobiły coś, musisz zmienić wszystkie aplikacje osobno. Tryb wibracji / ciszy zastąpi to ustawienie, ale oczywiście dotyczy WSZYSTKICH aplikacji.
RossC

Odpowiedzi:


3

Jest to również problem, który dotyczy aplikacji, których ustawienia zastępują domyślne ustawienia dzwonka i wibracji. Aby całkowicie wyłączyć wibracje, musisz je wyłączyć w Ustawieniach> Dźwięk i osobno w każdej aplikacji.

Aplikacja Twitter będzie musiała przejść do Ustawienia> i jest sekcja Ustawienia powiadomień, która pozwala wyłączyć wibracje.

Jako początkujący programista będę dążył do domyślnych ustawień systemowych, ale pozwolę na dostosowanie, tak jak powinno być ...


1
Dziękuję, a szczególnie dziękuję za plany domyślnego ustawienia aplikacji.
ChrisInEdmonton,

-1

Przejdź do ustawień > Dźwięki > wtedy powinna być opcja Wibracja , powinna być intensywność wibracji i kliknij na nią, a możesz całkowicie wyłączyć wibrację z telefonu, nawet w aplikacjach, które wciąż wibrowały, nawet jeśli telefon był cichy.


1
Nie ma go w AOSP na Nexusie 5, czyli urządzeniu używanym przez OP. Na jakim modelu telefonu, wersji Androida i niestandardowej pamięci ROM testujesz to?
Andrew T.

-2

Przejdź do Settings -> Notificaton Manageri zmień ustawienia.


1
Nie mam opcji wywoływanej Notification Managerw ustawieniach. Czy możesz edytować swoją odpowiedź i rozwinąć ją, aby powiedzieć, jak to pozwoli pierwotnemu pytającemu wyłączyć wszystkie dźwięki powiadomień?
Ryan Conrad

1
Ponadto, na wszelki wypadek, proszę podać model urządzenia, wersję Androida i czy używasz niestandardowej pamięci ROM, czy nie. Te 3 czynniki zwykle wpływają na ustawienie.
Andrew T.

-3

Settings -> Device -> Audio profiles -> General -> Options (next to General) -> Default notification sound -> Silent (jest to pierwsza opcja od góry)


1
Nie ma takiego ustawienia na moim Nexusie 5.
ChrisInEdmonton,

1
Na wszelki wypadek proszę podać model urządzenia, wersję Androida i czy używasz niestandardowej pamięci ROM, czy nie. Te 3 czynniki zwykle wpływają na ustawienie.
Andrew T.

-4

Setting -> Audio Profile -> Create a new profile pozwoli ci to skonfigurować.


1
Nie ma takiego ustawienia.
ChrisInEdmonton

1
Na wszelki wypadek proszę podać model urządzenia, wersję Androida i czy używasz niestandardowej pamięci ROM, czy nie. Te 3 czynniki zwykle wpływają na ustawienie.
Andrew T.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.