Czy są jakieś statystyki dystrybucji wersji Androida według regionu?


21

Desce rozdzielczej pokazuje globalną dystrybucję i zastanawiam się, czy istnieje sposób, aby dowiedzieć się różnica w dystrybucji Gingerbread między powiedzmy, Indiach i Europie.


@ 9re, czy istnieje wymóg dotyczący tego, na czym możesz ufać lub z jakiego miejsca zignorowałbyś statystyki? Mogą istnieć strony, które mogą mieć te statystyki, ale z wątpliwą lub brakiem metody zbierania tych statystyk. Czy rozumiemy, że tło witryny lub metoda stosowana do statystyk nie jest istotna?
Firelord

1
@Firelord Myślę, że dopóki proces badawczy jest nieco wyjaśniony, to jest w porządku.
Andrew T.

Odpowiedzi:


12

Nie dla tych „starożytnych wersji”, ale dla Androida 4.0+ można znaleźć statystyki na blogu Christiny . Podając przykład pasujący najbliżej pytania:

Wersje Androida na całym świecie


10

Jakiś czas temu odpowiedziałem na podobne pytanie . Najlepszym źródłem, jakie mogłem znaleźć, była ta strona , która opiera swoje statystyki na ruchu internetowym generowanym w domenie .mobi, zarządzanym przez rejestr domeny Afilias , przez urządzenia mobilne. Witryna zapewnia dostęp do statystyk dotyczących korzystania z Internetu przez różne wersje systemu operacyjnego (nie tylko Androida) według kraju. Dzięki bezpłatnemu dostępowi można wybrać kraj do wyszukania, ale w płatnych planach dostępnych jest wiele filtrów w celu dopracowania zapytań. Proces porównywania danych może być długotrwały, jednak ponieważ należy szukać kraju po kraju, nie ma ogólnego przeglądu.

Zauważ też, że: statystyki nie mogą być dokładne, ponieważ są ograniczone do dostępu do tej konkretnej nazwy domeny, ale myślę, że mogą dobrze służyć jako przegląd.-2

Statystyki te znalazłem na stronie statista.com, gdzie znajdziesz inną dystrybucję systemów operacyjnych Android używanych przez właścicieli telefonów z Androidem w październiku 2015 roku.

Korzystanie z Androida na całym świecie do października 2015 r


3
Pytanie dotyczy w szczególności statystyk regionalnych. Nie widzę regionów na tym obrazie.
Firelord

2
Nie o to prosił OP ani dostawca nagród. Podałeś statystyki według wersji Androida, podczas gdy poproszono o statystyki według globalnej dystrybucji.
Tamoghna Chowdhury

Usunę część dotyczącą płatności, ponieważ nie pomaga nikomu w swobodnym udostępnianiu informacji.
Tamoghna Chowdhury,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.