Czy istnieje sposób na przełączenie użytkowników Androida z wiersza poleceń?


11

Za pomocą następującego polecenia, udało mi się włączyć tryb dla wielu użytkowników w urządzeniu z systemem Android, który nie officicially wspierać go: adb shell setprop fw.max_users 4. Dla zachowania dobrego dodałem również następujący wpis do pliku build.prop:

fw.max_users=5

Jest teraz menu Ustawienia do tworzenia dodatkowych użytkowników na moim urządzeniu. Po utworzeniu nowego użytkownika zostałbym przełączony na ekran blokady dla wielu użytkowników z ikonami u dołu pokazującymi konta użytkowników dostępne w urządzeniu. Stamtąd mogę wybrać moje logowanie użytkownika.

Ponadto dane konta nowego użytkownika przetrwają restart. Na podstawie tego mogę stwierdzić, że działa tryb wielu użytkowników.

Problemem jest moje urządzenie z Androidem, odtwarzacz multimedialny z niektórymi wersjami Jellybean 4.2, zwykle nie wyświetla ekranu blokady. Po uruchomieniu urządzenia nie pojawia się ekran blokady ani po jego zawieszeniu lub uśpieniu.

W rzeczywistości jedyny raz widzę ekran blokady natychmiast po utworzeniu nowego użytkownika. Po zalogowaniu się jako nowy użytkownik nie mogę wrócić do ekranu blokady, ponieważ urządzenie jest skonfigurowane do wyświetlania tylko dolnego panelu i dlatego nie mam możliwości kliknięcia ikony użytkownika w menu szybkich ustawień brak górnego panelu.

Wydaje się nieco przesadą, aby zrobić kilka hacków systemowych na niskim poziomie, aby osiągnąć komputerowy odpowiednik Control-Alt-F8 dla Linuksa itp. Czy istnieje polecenie, być może wykorzystujące pewne zamiary lub działania dostępne za pośrednictwem narzędzia Android Activity Manager (am) które pozwoliłyby mi przełączać się między różnymi logowaniami użytkownika lub przynajmniej przejść do ekranu blokady, który pozwoliłby mi zalogować się jako inny użytkownik?


Po prostu surowy pomysł: czy może to pomóc w przełączeniu blokady klawiatury (która jest odpowiedzialna za „blokowanie” urządzenia)? Jeśli tak, można to zrobić za pomocą np. Tasker , a możesz utworzyć skrót do tego zadania na ekranie głównym: dotknij go, wyłącz ekran, a następnie włącz ponownie, a powinieneś zobaczyć ekran blokady - gdzie, mam nadzieję, możesz się przełączyć użytkowników, a następnie użyj skrótu, aby ponownie wyłączyć blokadę klawiatury. Jeśli to ci odpowiada i uważasz, że to „ważna odpowiedź”, daj mi znać, a ja ją dam jedną :)
Izzy

Odpowiedzi:


19

Tak jest. Kiedy społeczność odkryła tę funkcję w Androidzie 4.1 (kod istniał, ale nie został jeszcze zadeklarowany, więc Google nie otworzył tej funkcji w Ustawieniach), pamiętam, że bawiłem się tym w moim Nexusie 4.

Oto kilka poleceń, które pamiętam dla terminalu Android:

  • Utwórz nowego użytkownika: pm create-user User_Name
  • Aby przełączać się między użytkownikami: am switch-user User_ID
  • Aby uzyskać listę wszystkich użytkowników: pm list users
  • Aby usunąć użytkownika: pm remove-user User_ID

Mam nadzieję że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.