Wysyłaj SMS-y zamiast MMS-ów, wysyłając SMS-y do wielu osób


11

Gdy jako adresat wiadomości podam więcej niż jedną osobę, mój Samsung Galaxy S3 wibruje i mówi, że konwertuje się na MMS. Kiedy wysyłam wiadomość, wiem, że co najmniej jedna osoba nie otrzymuje wiadomości. Jednak ta osoba może wysłać mi wiadomość grupową i widzę, że jest to wiadomość SMS zamiast MMS.

Nie mogę znaleźć żadnych opcji, które mogłyby zapobiec przekształceniu go w wiadomość MMS. Ustawiłem pole wyboru raportu doręczenia i wysłałem kolejne. Wiem, że jedna osoba to zrobiła i ta osoba to zrobiła. Nie dostaję raportu o tym, kto to otrzymał. Używam Androida 4.3.


A jakiej aplikacji używasz do SMS-ów? Opisujesz domyślne zachowanie Hangoutów (w takim przypadku możesz przełączyć się na inną aplikację do obsługi SMS-ów).
Izzy

@Izzy: Używam domyślnej aplikacji do wysyłania wiadomości tekstowych. Jest tak samo jak każdy android, który widziałem, ale nie widziałem wielu. Co polecasz?

Nie jestem wielkim SMS-em; jeśli piszę więcej niż jeden SMS na tydzień, to już jest obszerne. Do tego wystarczająca jest aplikacja stockowa. Więc nie jestem tym, który poleca aplikację z własnego doświadczenia. Możesz rzucić okiem na tę listę (nie mówiąc już o języku niemieckim, będziesz w stanie zinterpretować samą listę), wiele aplikacji wraz z (i uporządkowanymi przez) ich odpowiednikami. oceny Powinno przynajmniej ułatwić wybór.
Izzy

1
To nie jest tak naprawdę „domyślny”, to domyślna aplikacja SMS firmy Samsung. Jest to specyficzne dla urządzeń Samsung, które umieściły warstwy własnego kodu na starej aplikacji SMS. Nowe ustawienie domyślne to Hangouty na Nexus / AOSP. Jest wiele innych aplikacji, które to robią. Jeśli masz zrootowane urządzenie, możesz zainstalować moduł Wanam Xposed, który zatrzymuje automatyczną konwersję MMS w domyślnej aplikacji Samsung SMS.
RossC

@RossC: Widzę, że nie miałem pojęcia. Mam jedną z bezpłatnych aplikacji. Nie podoba mi się to szczególnie, ale wysyła wiadomości, więc kilka razy muszę wysłać wiadomość grupową, aby z niej skorzystać.

Odpowiedzi:


8

Długo miałem do czynienia z tym samym problemem na moim Galaxy S3, w końcu to rozgryzłem

domyślnie SMS-y z Androidem umożliwiają wysyłanie tej samej wiadomości do wielu osób bez konwertowania jej na MMS. Ale kiedy wybierzesz opcję Group Messagingpod multimedia message (MMS) setting nim, teraz ustaw wiadomości grupowe tylko dla MMS

spróbuj odznaczyć opcję

mam nadzieję, że to pomoże (używam domyślnych smsów Androida)

Zrzut ekranu
Zrzut ekranu (kliknij, aby powiększyć)


Uwaga dla ludzi wydaje się, że Android 4.3 instaluje się z wiadomościami grupowymi, ponieważ opcja MMS jest włączona JEDNAK, pole pozostaje niezaznaczone. Aby wrócić do pojedynczej wiadomości SMS w wersji wcześniejszej niż 4.3 wysłanej wiele razy, musisz zaznaczyć opcję Wiadomości grupowe, wycofać się, a następnie wrócić do ustawień, a następnie odznaczyć wiadomości grupowe w ramach wiadomości MMS .... Dzięki Google, to mnie kosztowało kilka funtów, zanim zauważyłem.

2
Na moim Nexusie 5 ustawienie to w Hangouts> Ustawienia> SMS> Wiadomości grupowe, które jest również domyślnie włączone.
nwellnhof

2

Kiedy właśnie zobaczyłem mój rachunek T-Mobile za luty, stało się oczywiste, że od aktualizacji systemu operacyjnego z wersji 4.1.2 do 4.3, kiedy wysyłam wiadomość tekstową „Grupowa”, tworzy ona indywidualne wiadomości MMS, po jednej dla każdego odbiorcy. Są one odbierane przez T-Mobile i pobierane za 25 pensów za każdy, nawet jeśli są tylko tekstem, a ja mam nieograniczony limit tekstu.

Ponadto, jeśli ktoś wysłał mi wiadomość tekstową jako jeden odbiorca wiadomości tekstowej grupowej, nie wiem, że jest to część wiadomości tekstowej grupowej, ale jeśli odpowiem nadawcy, zostanie utworzona ode mnie wiadomość tekstowa dla każdego odbiorcy. Każda z nich to wiadomość MMS, dlatego naliczana jest opłata 25 pensów za każdą wiadomość zwrotną, nawet jeśli nie wiem, że tak się stało.

Zadzwoniłem do Samsunga i powiedziałem, że mam dość problemów z systemem operacyjnym w wersji 4.3 i poprosiłem o ponowną instalację wersji 4.2.1. Odesłali mnie do jednego ze swoich centrów napraw Samsung, The PocketPhone Shop w Cheshunt, aby ponownie zainstalować wersję 4.1.2. Jednak kiedy zadzwoniłem do nich, powiedzieli, że nie są w stanie tego zrobić, ale jeśli przyniosę telefon, zbadają mój problem.

Chris w sklepie PocketPhone dokonał dochodzenia, a następnie powiedział mi, że jeśli przejdę do opcji Wiadomości tekstowe, Ustawienia, a następnie przewiń w dół do Ustawień wiadomości multimedialnych (MMS), istnieje parametr „Wiadomości grupowe”. Jeśli ta opcja jest zaznaczona, podczas wysyłania wiadomości tekstowych grupy tworzone są indywidualne wiadomości MMS. Jednak jeśli ta opcja nie jest zaznaczona, grupowe wiadomości tekstowe nadal działają, ale utworzone wiadomości to wiadomości SMS i nieobowiązkowe wiadomości MMS.

Gratulacje dla Chrisa i mam nadzieję, że doda to dodatkowej pomocy do poprzednich pomocnych wiadomości na tym forum.


-1

Też to znalazłem. Na początku tekst grupy nie był zaznaczony, więc sprawdziłem go, a następnie odznaczyłem, a teraz wrócił do normy. Dzięki za pomoc


To jest dokładnie to, co zrobiłem i mój kuzyn zrobił, aby to rozwiązać. Dobrze słyszeć, że nie jesteśmy jedyni
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.