Jak tylko urządzenia z systemem Android Wi-Fi synchronizują czas?


25

Mam problem z tym, że niektóre tablety z Androidem nie mogą zsynchronizować czasu po podłączeniu do naszej sieci bezprzewodowej. Jest to w szkole i dość mocno zamknięte, więc prawdopodobne jest, że blokuje im się dostęp do czegoś, czego potrzebują, aby zsynchronizować czas.

Są to urządzenia tylko Wi-Fi, więc nie mogą ustawić czasu od operatora GSM ani nic, co oznacza, że ​​muszą używać czegoś innego, prawdopodobnie NTP. Jeśli jest to NTP, jak mogę wyświetlić / zmienić używany serwer czasu?

Urządzenia to Android 4.0.1. Nie jestem pewien, co to za marka / model, ale spróbuję się dowiedzieć.


1
Przynajmniej to pytanie na StackOverflow mówi nam, że używa NTP. Jednak nie opisuje metody znalezienia lub ustawienia domyślnego serwera przez zwykłego użytkownika.
dotVezz

Odpowiedzi:


14

Potwierdziliśmy z producentem urządzenia, że ​​urządzenia używają NTP do synchronizacji czasu z pool.ntp.org. Po kilku własnych badaniach odkryłem, że NTP jest skonfigurowany /system/etc/gps.conf. Musisz być rootem, aby edytować ten plik, ale przynajmniej mogłem potwierdzić, że podane nam informacje były prawidłowe.

Otworzyliśmy zaporę dla ruchu przechodzącego na pool.ntp.org i do tej pory wszystkie urządzenia były zsynchronizowane, więc wygląda na to, że działało to zgodnie z przeznaczeniem.

Dzięki http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1200089 za informacje na temat pliku konfiguracyjnego NTP.


6

dotVezz skomentował już użycie NTP.

Jeśli tak, możesz użyć ClockSync , który pozwala ustawić serwer NTP. JEDNAK musisz synchronizować ręcznie. Automatyczna synchronizacja jest obsługiwana tylko w urządzeniach ROOTED.

ClockSync synchronizuje zegar systemowy urządzenia z czasem atomowym z Internetu za pośrednictwem NTP (Network Time Protocol). Przydatne, jeśli dostawca nie obsługuje NITZ, przesyła niepoprawny czas lub jeśli twoje urządzenie / ROM ma duże przesunięcie zegara. Istnieją 2 tryby: automatyczny dla użytkowników root i tryb manualny wspomagany dla użytkowników bez rootowania (tryb rootowania).


Niestety ręczne synchronizowanie zegarów nie jest odpowiednim rozwiązaniem w tym przypadku. Urządzenia są przeznaczone do użytku w klasie i musimy je automatycznie zsynchronizować z odpowiednim czasem.
toryan

@toryan Jeśli zrootujesz urządzenia, byłoby to możliwe.
geffchang,

3

DNS może zastąpić wpis pool.ntp.org w korporacyjnej infrastrukturze DNS i ustawić alias / CNAME na własne wewnętrzne źródło / usługę NTP. Pozwoli to wewnętrznie połączonym urządzeniom z Androidem na synchronizację z NTP bez modyfikacji samego urządzenia


To ciekawa propozycja, dziękuję.
toryan

Czy możesz wyjaśnić bardziej szczegółowo, jak to zrobić?
Kubuntuer82
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.