Jak ponownie zablokować bootloader Androida?


16

Odblokowałem Nexusa 5 przy użyciu CF-Auto-rootowania. Chcę cofnąć swoje działania i przywrócić urządzenie do pierwotnego stanu: niezaszyfrowane i zablokowane.

W jaki sposób mogę to zrobić?

Odpowiedzi:


17

Musisz użyć fastboot, który znajduje się w pliku zip CF-Auto-Root, a także jest dostępny jako samodzielny i zawiera wiele innych programów. Jest częścią narzędzia Android SDK Tools / Platform Tools, które można zainstalować w systemie Windows, OSX lub Linux.

Uwaga: jeśli zainstalowałeś niestandardową pamięć ROM lub jądro oprócz rootowania , będziesz chciał flashować niezbędne wersje podstawowe z obrazu podstawowego Nexusa 5 za pomocą Fastboot lub ewentualnie poprzez TWRP / ClockWorkMod Recovery.

Aby ponownie zablokować program ładujący:

 1. Uruchom ponownie telefon w trybie bootloadera
 2. Podłącz kabel USB do komputera.
 3. Otwórz wiersz polecenia (terminal w systemie Linux lub OSX)
 4. Przejdź do platform-toolskatalogu w rozpakowanym katalogu CF-Auto-Root.
 5. Użyj następującego polecenia, w zależności od systemu operacyjnego.

  • Linux: ./fastboot-linux oem lock
  • OSX: ./fastboot-mac oem lock
  • Windows: fastboot-windows.exe oem lock

Czy ten proces działałby w przypadku innych telefonów, czy tylko Nexusa 5, ponieważ można go „odblokować”? (w moim przypadku SGS2).
Scotty.NET,

1
@ Scotty.NET Działa na wielu telefonach, ale wątpię, czy zadziałałoby na SGS2. Jedną z wielu modyfikacji Samsunga było usunięcie Fastboot i zastąpienie go Odin. Chociaż niektóre telefony Samsung mają minimalną zgodność z Fastboot.
dotVezz

5
Szybka aktualizacja: w przypadku nowszych wersji narzędzi platformy fastboot oem locknie działa. Zmieniono polecenie na fastboot flashing lock.
Guillermo Orellana Ruiz

1
pokazuje <czeka na dowolne urządzenie> i nic się nie dzieje. Jednak podłączyłem moje urządzenie (moto g) przez kabel danych.
brijesh kumar

@ brijeshkumar może być konieczne uruchomienie polecenia fastboot jako root.
dotVezz

2

Na zrootowanym urządzeniu możesz użyć BootUnlocker, aby ponownie zablokować bootloader bez użycia fastboot. Możesz go również użyć do ponownego odblokowania bootloadera bez czyszczenia danych. Używam go do tego, aby mój bootloader był zablokowany przez większość czasu, ale odblokowuję go przed instalacją aktualizacji systemu lub wykonaniem czegokolwiek innego, co może wymagać ponownego rootowania przez flashowanie Fastboot.


Obecnie niedostępne dla mojego Nexusa 5X (działającego na najnowszej wersji OTA).
philo

-6

Przede wszystkim nie trzeba ponownie blokować bootloadera na urządzeniu Nexus, ponieważ ich specjalność polega na tym, że mają domyślnie odblokowany bootloader. Więc może możesz mówić o odreagowaniu.

Zobacz tutaj: http://en.m.wikipedia.org/wiki/Google_Nexus


8
Program ładujący nie jest domyślnie odblokowany. Można go odblokować , ale nie odblokować. Poza tym nie wydaje się to szczególnie pomocne. Ponowne blokowanie ma swoje zalety, jeśli pomaga zabezpieczyć twoje urządzenie, a link do Wikipedii w żaden sposób nie rozwiązuje tego problemu.
eldarerathis

4
Na stronie w Wikipedii, którą połączyłeś, podkreśl moje: „Urządzenia z serii Nexus nie mają modyfikacji producenta ani operatora sieci bezprzewodowej w Androidzie (takich jak graficzne interfejsy celne użytkownika) i mają odblokowalny bootloader”. Również twoje twierdzenie, że wszystkie urządzenia mają odblokowalne programy ładujące, jest całkowicie błędne. Dlatego jest to jedna z głównych specyfikacji wymienionych (i bardzo atrakcyjna dla wielu) linii Nexus, i prawdopodobnie dlatego właśnie strona Wikipedii wyraźnie to podkreśla. Czy ty ją przeczytać? Jak odpowiada na pytanie o ponowne uruchomienie bootloadera?
eldarerathis,

1
@coolhz - Wiele urządzeń ma odblokowalny bootloader, ale nie wszystkie urządzenia. W przypadku telefonów Nexus nie są one odblokowane . Jestem prawie pewien, że eldarerathis przeprowadził badania - jest zarówno bardzo szanowanym członkiem społeczności, jak i moderatorem .
dotVezz,

1
Oto krótkie próbkowanie urządzeń bez oficjalnego odblokowania bootloadera: Droid Ultra, Droid Mini i Droid Maxx (chyba że dostaniesz wersję „Dev Edition” Maxx). HTC One na Verizon . Galaxy S4 na AT & T i Verizon (exploit został znaleziony, ale nie ma z pudełka oficjalnej metody, należy powołać się na błąd w zamku).
eldarerathis

1
I w tym momencie myślę, że powiedziałem wszystko, co naprawdę mogę, więc zostawię to. Możesz nadal spierać się o swoje argumenty, ale sugeruję przynajmniej znalezienie niektórych źródeł, które cię wspierają, oprócz pojedynczego wpisu w Wikipedii, który wydaje się być źle odczytany lub źle cytowany. Próbowałem wyjaśnić, co było nie tak w odpowiedzi tak jasno, jak tylko mogłem, a głosowanie wydaje się mnie wspierać (podobnie jak odniesienia, do których odsyłam), więc nie sądzę, żebym mógł dodać coś więcej.
eldarerathis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.