Dlaczego mój pasek powiadomień zacina się w Galaxy S?


18

Pasek powiadomień w moim telefonie Samsung Galaxy S z Froyo ma nieprzyjemny zwyczaj utknięcia. Kiedy tak się dzieje i próbuję go ściągnąć, pojawia się (nie wiem jak to nazwać) „pasek przeciągania”, ale nie mogę go ściągnąć.

Mogę uzyskać dostęp do paska powiadomień, przechodząc do ekranu głównego, stukając lewy przycisk i stukając „powiadomienia”, ale nie mogę uzyskać do niego dostępu w żaden inny sposób.

Czy istnieje sposób, aby temu zapobiec?

Czy jest jakiś sposób, aby go odkleić, oprócz ponownego uruchomienia telefonu?

Oto ekran, zanim spróbuję ściągnąć pasek: Przed próbą opuszczenia paska

Oto ekran z zablokowanym paskiem powiadomień: pasek powiadomień utknął

(Właściwie zrobiłem zrzuty ekranu w odwrotnej kolejności, dlatego zegar nie działa na dwóch obrazach).


Domyśliłem się, jak zostały zabrane przez zegar! Nieco bardziej na temat, nie widziałem tego z moim. Czy to nie usuwa zaznaczenia, jeśli zmieniasz ekran główny na ekran aplikacji lub uruchamiasz aplikację pełnoekranową (np. Grę), a następnie ją zamykasz?
GAThrawn

@GAThrawn: Tak myślałem, po prostu nie chciałem pozostawić wrażenia, że ​​wklejam niepowiązane zrzuty ekranu z powodu rozbieżności.
Nathan Fellman

1
Czy dzieje się tak niezależnie od używanego programu uruchamiającego dom? Nie jestem pewien, czy to coś zmieni ...
Bryan Denny

Nie próbowałem żadnych innych. jakie są dobre?
Nathan Fellman,

2
ADW.Launcher i LauncherPro wydają się być najbardziej popularne
Lie Ryan

Odpowiedzi:


4

Zaktualizuj swój telefon do piernika, a ten problem zniknie. Uaktualniłem Galaxy S do 2.3.3 i od tego czasu nie widziałem tego problemu, który wciąż występował w wersji 2.2.1 Froyo.


To faktycznie rozwiązało problem dla mnie
Nathan Fellman

4

ZNALAZŁEM OBEJŚCIE !!!

Najpierw kilka szczegółów. Dzieje się tak w Galaxy S, gdy próbujesz otworzyć pasek powiadomień podczas dużego obciążenia. Ponowne uruchomienie zresetuje go. Ale jeśli nie chcesz restartować:

Zrób to SZYBKO: Stuknij pasek powiadomień, tuż przed jego zwolnieniem stuknij w dolnej połowie ekranu, zwolnij palec z paska powiadomień, podnieś palec z dolnej połowy ekranu.

Spowoduje to uruchomienie paska powiadomień do PEŁNEGO OTWARCIA SIEBIE!


1
Działa, ale wymaga trochę praktyki, jeśli masz ponad 30 lat. :-) BTW: To naprawdę jest OBEJŚCIE, wciąż musisz zresetować telefon.
bjoernz

2

Nie wiem, czy to jest twój problem, czy nie, ale czasami dostaję to na moim Droid X. Dla mnie wygląda na to, że utknął, gdy próbuję zjechać z paska powiadomień i nic się nie dzieje. Jeśli jednak zacznę zsuwać się z „paska rozwijanego”, wówczas będzie się on przesuwał palcem (tzn. Zaczyna się na „pasku rozwijanym” niż na pasku powiadomień).

Inną możliwością jest to, że na ekranie dotykowym mogą znajdować się „martwe obszary”, które to powodują. Czy możesz to odtworzyć również w trybie poziomym, czy tylko w trybie pionowym? Być może aplikacja do testowania wszystkich obszarów ekranu dotykowego może pomóc ustalić, czy może to być sprawca.


1

Mam Galaxy S Captivate i czasem to widzę. Zdarza mi się to tylko wtedy, gdy próbuję wyciągnąć powiadomienia, gdy telefon jest bardzo zajęty, robiąc coś innego, na przykład instalując / aktualizując aplikację.

Znika dla mnie po prostu popychając go z powrotem na górę, a następnie ponownie pociągając w dół.


0

Mam ten bardzo problem, od czasu do czasu uda mi się go w połowie drogi przed przyklejeniem i doprowadza mnie to do szału.

Ktoś zauważył, że najprawdopodobniej wiąże się to z użyciem pamięci RAM, której wyczyszczenie wydaje się pomagać przez pewien czas, ale nie jest stałą poprawką. Próbowałem zmienić programy uruchamiające (od Zeama z powrotem do Touchwiz na LauncherPro) i zastosować poprawkę, która wydawała się działać ponownie, ale od tego czasu wróciła. Odinstalowałem moje najnowsze aplikacje i nie znalazłem dokładnego winowajcy, ale coś musi się w tym ukrywać, ponieważ zdarza się to stosunkowo niedawno.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.