Dlaczego ciągle brakuje mi miejsca na moim Galaxy S2?


31

Mam Galaxy S2 z Androidem 4.1.2. Ma wewnętrzny dysk HD 12 GB i kartę SD 16 GB.

Wciąż pojawiają się błędy z różnych programów, które mówią mi, że brakuje mi miejsca. BeyondPod nie pobiera nowych odcinków, Evernote wyświetla powiadomienie o braku miejsca (nawet jeśli wydaje się, że przechowuje wszystko), a czasami aplikacje się nie aktualizują.

Próbowałem upewnić się, że nie mam niepotrzebnych aplikacji, i tak naprawdę nie zmieniłem aplikacji, z których korzystam, odkąd zacząłem używać urządzenia. Na karcie SD przechowuję wszelkie duże pliki, takie jak zbiory muzyczne lub filmy.

Kiedy podłączam urządzenie przez USB do komputera z systemem Linux i sprawdzam właściwości mojego dysku twardego o pojemności 12 GB, wyświetla się informacja, że ​​użyto 9,9 GB. Ale gdy przeglądam pliki, każdy folder wydaje się mieć zaledwie kilobajty informacji.

Dlaczego mój dysk 12 GB HD zapełnia się i jak go usunąć, aby nie pojawiały się te błędy?

Aktualizacja: Mój telefon jest zrootowany, więc jeśli jest to coś, co może mi pomóc w tej sytuacji, dostęp do konta root jest dla mnie dostępny.
@AlEverett: Dziękuję za te linki. Rzucają nieco światła na fakt, że moje urządzenie ma pewne problemy z pamięcią, ale, o ile widzę, nie mówią mi, co mogę zrobić, aby rozwiązać problem. Jeśli coś przeoczyłem, przepraszam, a jeśli tak, być może ktoś może skierować mnie do tego, na co powinienem patrzeć.
PYTAJĄCY

Właśnie dodałem insufficient-memorytag do twojego pytania. Proszę śledzić jego tag-wiki , gdzie znajdziesz trochę „pierwszej pomocy”, np. Linki takie jak Co mogę zrobić, aby zarządzać pamięcią wewnętrzną mojego telefonu? Uwaga: ten znacznik koncentruje się na pamięci wewnętrznej .
Izzy

1
Spróbuj pobrać emulator terminala dla Androida i wpisz „df -ha”. Spójrz na wykorzystanie pamięci przez wszystkie partycje. Może dać nam pojęcie o tym, gdzie pamięć jest pełna.
Anoop KP

Odpowiedzi:


16

Zarejestrowałem się na stronie, aby odpowiedzieć na to pytanie. Używam również Samsunga Galaxy S2 z dużą ilością miejsca, ale ciągle zapełnioną. Nie mogę zainstalować aplikacji lub zrobić prawie wszystko .

Używam Cyanogenmod, ale dotyczy to wszystkich androidów.

To, co zrobiłem, to korzystanie z eksploratora plików z uprawnieniami roota ( aby zobaczyć wszystkie pliki ), nawigowanego do /data/logsfolderu.

Zawartość folderu wyniosła ponad 1 GB, co spowodowało problem. Usunąłem wszystkie pliki w tym folderze i teraz działa dobrze.

Jak się dlaczego tak się dzieje, nie wiem - ale wiem jak to naprawić. Mam nadzieję że to pomoże!


To może być odpowiedź. W moim /data/logfolderze (no 's' on 'log') było około pół gigabajta danych. Usunięcie tego wydaje się pomóc, ponieważ teraz otrzymuję mniej błędów, ale na pewno będę biegał przez około jeden dzień.
PYTAJĄCY

Dodatkowa uwaga dla każdego, kto może natknąć się na to później: byłem zdezorientowany co do różnicy między wewnętrzną kartą SD a wewnętrznym HD urządzenia. Wewnętrzny HD to około 2 GB, a wewnętrzny SD to około 12 GB (a następnie dodatkowy zewnętrzny dysk 16 GB.) Ciągle myślałem, że jeśli wyczyszczę mój dysk 12 GB, to by pomogło, ale to jest wewnętrzny dysk systemowy, to znaczy nie widoczny po podłączeniu przez USB, gdzie było potrzebne pliki czyszczenia.
PYTAJĄCY

Jestem również na Cyanogenmod i zdarzyło mi się to kilka razy. Nie znam nikogo, kto ma zapasowy ROM, który miałby ten problem. (Dzięki za rozwiązanie.)
voidHead

1
Jakieś rozwiązanie dla urządzeń innych niż root?
Lenin Raj Rajasekaran

17

Jeśli na telefonie Samsung S2 *#9900#pojawia się „brak miejsca”, wystarczy wybrać numer tabletu i wybrać opcję 2 „Usuń stan zrzutu / logcat”

Zrootowanie Androida nie jest konieczne. Następnie uruchom ponownie telefon.


Dzięki za odpowiedź, czytałem to na forum jakiś czas temu, kiedy aktywowałem szyfrowanie ostatnim razem, ale zapomniałem gdzie
Alex Lehmann

Niesamowite. To uwolniło dla mnie ponad 800 MB i jest łatwiejsze niż instalacja eksploratora plików i znalezienie folderu / data / log.
Moob

Dostaję „nieprawidłowy kod mmi”, kiedy wybieram numer
Lenin Raj Rajasekaran

5

Musisz wyczyścić pliki rejestrowania. Wybierz * # 9900 # i wybierz usuń śmietnik


5
Czy różni się to od usuwania plików /data/log?
PYTAJĄCY

2

Miałem ten sam problem. Nie można zaktualizować niczego z powodu niewystarczającej pamięci. Próbowałem zillion stron, zmarnowane godziny i godziny.

Jedyne, co zadziałało, to „Musisz wyczyścić pliki rejestrowania. Wybierz *#9900#i wybierz delete dumpstack”, jak wskazano we wcześniejszym poście . Uwolnił prawie gigabajt przestrzeni.

Przejdź do dialeri wpisz DOKŁADNIE 9900 funtów gwiazdkowych ( *#9900#). Menu pojawi się automatycznie (nie trzeba wysyłać ani niczego). Wybierz delete dumpstackopcję (drugi w dół na moim telefonie).

Mógłbym krzyczeć na Samsunga, że ​​zmarnowałem tak dużo czasu, kiedy dostępne było takie idiotyczne proste rozwiązanie. Otrzymałem wiele idiotycznych porad na temat ponownej instalacji oprogramowania, przenoszenia zdjęć na kartę SD itp. Nic z tego nie działało.

 *#9900# and select delete dumpstack


1

Sprawdź plik /system/etc/gps/gpsconfig.xml, a konkretnie zmienną cLogEnabled. Jeśli jest to ustawione na true, przejdź i sprawdź rozmiar plików dzienników GPS w / data / gps. Jeśli te pliki są duże, to twój problem.

Możesz to zrobić za pomocą adbshell i podstawowych poleceń linuksa (nie pamiętam, czy dubył dostępny w magazynie Android).

Jeśli to jest twój problem, musisz zmienić tę zmienną na false, z pewnością będziesz musiał do tego rootować. A może zaznacz ten błąd do Samsunga i licz na jego aktualizację lub rozwiązanie.


Dziękuję za odpowiedź. Nie mogę znaleźć katalog o nazwie gpsw /system/etc/.
PYTAJĄCY

1

Niektóre aplikacje nie pozwalają użytkownikowi przenieść ich do pamięci dodatkowej, ponieważ być może nie wiedzą, jak to zrobić lub dlatego, że chcą zachować swoją aplikację w pamięci podstawowej.

Jeśli jesteś programistą Androida, możesz to sprawdzić w tym artykule Lokalizacja instalacji aplikacji . Ale jeśli jesteś tylko użytkownikiem, najlepszym pomysłem jest przeniesienie większej liczby aplikacji do pamięci dodatkowej (karty SD) i przechowywanie plików multimedialnych również na karcie SD.


1

Jestem pewien, że twoje aplikacje internetowe przechowują pliki w pamięci wewnętrznej i nie wykonują właściwego usuwania śmieci, co musisz zrobić ręcznie. Tymczasowo wyjmij kartę SD i włóż telefon do „trybu pamięci masowej”. Następnie skorzystaj z oprogramowania takiego jak File Explorer Lite, aby dowiedzieć się, co zjada twoją pamięć. Myślę jednak, że większość niepotrzebnych plików można znaleźć w folderze „Android”, zwłaszcza jeśli instalujesz / odinstalowujesz wiele programów.


Wskazówka. Kliknij folder Android prawym przyciskiem myszy i wybierz Properties. Możesz być zaskoczony jego rozmiarem.
fora

Jeśli kliknę prawym przyciskiem myszy folder Android i wybiorę Właściwości (używając Ubuntu), wyświetli się informacja, że ​​ma on około 210 MB.
PYTAJĄCY

ok, więc folder Androida jest czysty. Nadal używaj dowolnego oprogramowania, które ma widok wykresu kołowego, aby sprawdzić, które pliki / foldery pochłaniają pamięć
fora

0

Ty, mój przyjacielu, możesz wypróbować X-plore. Jest to aplikacja do zarządzania plikami, która może pokazać ci znacznie więcej szczegółów na temat systemu plików twojego telefonu. Umożliwi to również przeglądanie ukrytych plików. Może uda ci się znaleźć folder z największą wagą;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lonelycatgames.Xplore

Inną metodą, którą polecam, jest użycie aplikacji CCleaner na Androida. Wyszukuje pliki i inteligentnie czyści telefon. To jest wolne od reklam, więc to plus.


Po insufficient memorywyzwoleniu błędu zwykle dotyczy to pamięci wewnętrznej , tj. /dataPartycji. Bez względu na to, jakiego menedżera plików użyłeś, nie możesz uzyskać do niego pełnego dostępu bez rootdostępu.
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.