Jak mogę dostosować temperaturę kolorów ekranu?


12

Redshift to aplikacja systemu Linux podobna do F.lux systemu Windows , która automatycznie zabarwia ekran na czerwono w nocy. Podobno zmniejsza zmęczenie oczu i pomaga zapobiegać problemom ze snem.

Czy mogę w jakiś sposób dostosować temperaturę kolorów ekranu, aby uzyskać taki sam efekt na Androidzie?


4
Używam F.lux na Windows i Mac, uwielbiam to. Zabawne, że o to pytałeś, ostatniej nocy zastanawiałem się, czy F.lux istnieje dla Androida ...
Travis

Bardzo podobne pytanie tutaj: android.stackexchange.com/questions/5830/…
ale

Na marginesie, oto pytanie o twierdzenia F.lux i Redshift w Skeptics StackExchange: „Czy temperatura kolorów ekranu komputera wpływa na wzorce snu?”
Ilari Kajaste 24.10.11

Odpowiedzi:


6

W Sklepie Play jest kilka aplikacji z filtrami niebieskiego światła, które mogą odpowiadać Twoim potrzebom. Dokładne funkcje będą się różnić, ale wszystkie pasują do ogólnego schematu umożliwiającego dostosowanie temperatury kolorów ekranu.

Dodatkowo, jeśli twoje urządzenie jest zrootowane , możesz obecnie używać f.lux .


Twój link jest zepsuty i nie mogę znaleźć innego. Czy jest coś podobnego?
MarianD

Wygląda na to, że został usunięty z listy. Nie znam nigdzie indziej hostingu kopii, więc napisałem to ponownie, aby wskazać inne aplikacje w Sklepie Play. Przepraszam za to!
eldarerathis

3

Cóż, wiem o tym, że istnieje ROM Cyanogenmod, który ma „opcje filtrowania”, z których jeden jest włączony tylko na czerwono, wiem, że nie jest automatyczny, ale są widżety na ekranie głównym. Jestem pewien, że istnieje sposób, aby to zrobić za pomocą aplikacji, ale wymagałoby to dostępu do konta root.


1
Tasker lub Locale prawdopodobnie mogłyby to włączyć, ale domyślam się, że stopniowa zmiana nie byłaby możliwa.
Mateusz

bez zaznaczenia, po wybraniu całkowicie wyłącza wszystkie inne kolory
Mehran

Przepraszamy, ale nie mogłem znaleźć tego ustawienia (tutaj CYM11). Gdzie to jest?
Luis A. Florit

Ustawienia-> Wyświetlacz i światła-> (przejdź na dół) Kalibracja kolorów, przynajmniej tak jest na moim nexusie 5
Mehran


2

Zmierzch działa dobrze, chociaż jest to tylko filtr ekranowy, jest zautomatyzowany i bardzo podobny do f.lux, jeśli przesuniesz temperaturę kolorów bardziej w prawo

Uwielbiam to, chociaż wygląda okropnie, to wszystko, co mamy, i nie zamierzam zrootować mojego telefonu tylko po to, aby uzyskać prawdziwą zmianę temperatury, która jest szalona, ​​a ponadto unieważnia moją gwarancję, którą muszę mieć, a rootowanie jest niesamowicie trudne, NIE mów mi, że łatwo przeczytałem instrukcję - to NIE jest ŁATWE


1

Możesz wypróbować aplikację Screen Filter .


1
Kurwa, stary! Daj nam link!
ale

niestety nie jest to
dobry pomysł,

Czy to tylko kolor? Może mógłbyś poprosić programistę o dodanie wyboru koloru.
Mateusz

1
tak, to kolor, zwykły kolor LCD sprawia, że ​​mózg myśli, że jest w słońcu i nie zasypia, przypuszczam, że bardziej czerwony kolor, aby temu zapobiec, postaram się skontaktować z dev thx za wskazówkę
david25

1

Obecne wersje CyanogenMod mają funkcję o nazwie LiveDisplay. Jest bardzo podobny do f.lux, automatycznych zmian wieczorem i tak dalej. To faktycznie zmienia temperaturę barwową ekranu; to nie jest nakładka.

To może być włączony z Settings> Display & lights> LiveDisplay> Display mode> automatic.1

Opracowaliśmy aplikację do regulacji temperatury ekranu. Nie ma reklam, ponad 200 dobrych recenzji i mały rozmiar pliku.

Filtr Bluelight to małe narzędzie (zaledwie 86 KB!), Które zmniejsza szkodliwe działanie niebieskiego światła emitowanego przez smartfony i tablety. Niebieskie światło zakłóca produkcję hormonu snu w naszym ciele i wpływa na sen.

Filtr Bluelight

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.panagola.app.bluef

Przynależność: programista, organizacja non-profit


0

Nie zapewnia czerwonego zabarwienia, ale do późnego wieczora, bardzo słabego odczytu używam dostosowania jasności . Wymaga zrootowanego urządzenia.


0

Zmierzch (bezpłatny)

Zmierzch automatycznie sprawia, że ​​ekran staje się bardziej czerwony w nocy, z opcjami temperatury kolorów, intensywności i jasności. Ma również ładny materiał.

Lux Lite (bezpłatny) lub Lux Auto Brightness (3,80 USD)

Z Lux Dash> Ikona potrójnej gwiazdy możesz włączyć / wyłączyć tryb nocny i zmienić temperaturę barwową trybu nocnego. Automatyczna zmiana temperatury kolorów o zachodzie słońca wymaga wersji płatnej.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.